Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Fiesta je negde 2005-to ako ne gresim.E sad, ja bih pre uzeo Fiestu 1.4 tdci, i pre Punta i C2-ke. Jeste da je ruznija izgleda vise "klot" ali je preglednija a mozda i bolja za voznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio, ali koliko sam gledao oko statistika kvarova i pouzdanosti Fieste te generacije se dosta dobro kotiraju, a ranije ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kog Punta gledaš?

Imao sam ja Fiestu 1.4 tdci 2007. Dizne su meni pravile problem, i tada je to bilo veoma skupo planinarenje.

Za neki moj ukus, motor je previše slab, jer ni u jednom autu sem nje nisam toliko vremena provodio sa papučicom do patosa da bi išla barem malo kako bih hteo da ide. 

Na 15'' felnama, u njoj je sve živo lupalo, zvečalo, treslo se, milion nekih zvukova sa svih strana itd...

Motor kada se upali, ostavlja dojam kao da ništa ne postoji između vozača i motora. Na autoputu na 120 ne čuješ svoje misli, a motor se vrti blizu 3000 obrtaja.Npr. na 170k km mi je otpao auspuh jer je istrulio. I moram priznati da je bez zadnjeg lonca išla osetno bolje :) . Na 20k km, kretao je kao da mu je korpa kvačila potuno otišla... 

Upravljanje i dinamika joj nisu loši, dosta je izdržljiva na trapovima. Dobra strana je i to što je za svoju kategoriju poprilično prostrana. 

Sve u svemu, nije nepouzdan auto uopšte, ako izuzmem dizne, ali meni kao vozaču nije baš legao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizeli su obicno mnogo presli, u svakom slucaju u daleko vecem procentu nego benzinci.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je bila sa 0km . Otišla je sa 170k km. Znam šta pričam jer sam sa njom išao sigurno 4 puta za IT i duže. Redovno išao i ovako na duži put po bivšim SFRJ zemljama.

Dva- tri puta zimi išao na put gde je bilo dosta rizle, sajtne se ogulile do metala... Auspuh potpuno istrulio itd... Nov auto bio, ispadao iz druge brzine, kad vraćaš u manju brzinu trese se kao vibraciona ploča...takav je i otišao na kraju. 

U preticanju tuga i žalost, a imaš osećaj da će da se raspadne. Jedina vrhunska stvar na njoj je potrošnja, jer na magistrali je opušteno mogla da ide ispod 4l/100 km. 

Sad kad je poredim sa Fabiom 1.4 tdi, Fabia mi je avion za nju. 

One varijante pre ristajlinga su meni lično bolje, nekako utegnutije i uglađenije. Ove novije, mnogo sam ih vozio...što se mene tiče, ne bih više nikad. Generacija posle je druga priča, skroz druga dimenzija osećaja u vožnji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zbog auspuha... ja nisam nikad ni video, a ni čuo za nekog dizela kome je istrulio lonac ne na 170.000 km, nego ni na 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jeste na starom Opelu dizel, mada mislim da to nije zbog motora nego zato sto vozim cele zime po usoljenim putevima.

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Fordova limarija nije na mnogo boljem glasu. Ali kad voziš kroz duboke bare, sneg i po jako usoljenim putevima svaki dan dosta kilometara, onda nijedan auspuh ne može da traje dugo. Naravno da mi je na dizelima išlo to duže, ali daleko od večitog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove novije Fieste  2012 su mi prelepe u svakom pogledu.

A te starije  mi nikad nisu lezale jer mi je unutra nekako plastican auto.

A kad sam vec tu   ajd da pitam koliko bi vi platili GP1,3 M-jet 2014 sa originalnih 25000 km (dvadeset pet)?

Nudi mi se jedan  iz inostranstva i sad treba da odlucim dali uzimam ili ne.

Nije Evo i ima obican kokpit i stop lampe i u osnovnom je paketu opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/20/2017 at 4:51 PM, totti said:

Baš zbog auspuha... ja nisam nikad ni video, a ni čuo za nekog dizela kome je istrulio lonac ne na 170.000 km, nego ni na 300 emoji4.png

 

E klasa 2002. 930.000 km pravih zamenjen zadnji lonac :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je mecka, nije ford Nenade :D
Bez zezanja, verujem sta pise kolega, al eto i ja ne videh na dizelu los auspuh do nekolko stotina hkm. Evo i ovako, prosto, pogledajte u voznji po gradu kad je neki kao nas ispred, svi su presli po par stotina hkm i sijaju se jos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mog stila uvezao iz Nemacke 2014 kad sam ga prvi put digao na dizalicu vidim spoljna oplata trula otpada.Otkinem i kazem e bice uskoro novi lonac,kaze drugar nediraj nista nije to benzinac to je samo spoljna oplata trajace to jos.I tako jos je na autu nije progoreo a presao sam vise od 50000 km:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja, onda se Fordovi nisu bas istakli. Uostalom, na Fiatu sve od lima traje duze, pa i auspuh.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

klot oprema, izguljena zadnja klupa znači korišten kao teretni što ne mora biti prepreka za kupnju.

cena je u skladu sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,treba mi savet oko kupovine automobila...do juce sam bio vlasnik pezoa 1,4 hdi,i sada trazim novi auto :))) Grande punto mi se cini kao dobar izbor... jos se dvoumin da li benzin ili dizel,prelazim oko 10 000-12000 km godisnje...Mada mislim da bih pre  uzeo benzinca sa plinom...sta mislite o ovom?

 

wqwq01.jpg

https://polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9356949/fiat-grande-punto

 

covek garantuje za kilometre,i sve sto pise u opisu...drugi je vlasnik,kupljen kod nas nov... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na slikama sve deluje ok, jedino sto je klot sto se tice opreme, active paket....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...