Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Nije tacno!

Sa tim gumama je stvarna brzina mnooogo manja a nikako ne veca!

Pisao sam o gumama u odgovarajucoj temi i necu ovde ponavljati ali cisto Mitrosu odgovorim. Kod mene su 195/65R15 dakle malo balonastije tako da su tvoje OK bez obzira sto ih nema medju preporucenim dimenzijama proveri na nekom kalkulatoru  inace u 15'' najbolja je 185/65.

E da Cestitam na kupovini

A potrosnja na njima,manja,veca ili zanemarljiva razlika?

Kolko vidim na kalkulatoru,zanemarljive su razlike.oko 1 % !?

Edited by Mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto ocito se nismo razumeli (odnosno ja tebe nisam razumeo)

Htio sam reci da ako su na GPu 175/65/15 Km sat u odnosu na stvarnu brzinu pokazuje 7 Kmh vise od stvarne brzine proverene GPSom. Meni trenutno sa ovim balonkama tacno pokazuje (sto bas i nije dobro)


U principu sto sira guma potrosnja je veca ali posto se ovde radi o nebitnim odstupanjima razlike nema a najvise ovisi o samoj gumi odnosno o njenom otporu kotrljanja. Dakle potrosnja moze biti nemerljivo veca ili manja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da slikan knjizicu, ali meni kaze 185/65/15 fabricka preporucena za zimski set, a provereno znam da moze i 195/65/15 bez ikakvih problema.

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo zasto bi neko stavljao skuplje gume,koje u principu nisu za njegov auto,koji razlog moze biti za to. :guitar:

Nego nesto drugo sam pronasao tumarajuci po oglasima,lik iz novog pazara prodaje boju za kozne volane,rucice...sta mislite o tom.Evo linka iz oglasa
https://www.kupindo.com/Enterijer/17729085_FARBA-ZA-VOLANE-BOJA-ZA-VOLANE-NOVO-NOVO  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skuplja je dimenzija 185, barem je bila kad sam ja kupovao ilu je nasao nesto bas povoljno.

Nemoj da farbas, em ruzno posle toga izgleda em nije neki kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi bojom koja se četkicom nanosi ofarbao volan kako valja treba da budeš Pikaso :D


195/65/15 je najjeftnija 15'' guma.

A što šira guma to je veća stabilnost i potrošnja, samo je pitanje koliko to prosečan vozač može da vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da slikan knjizicu, ali meni kaze 185/65/15 fabricka preporucena za zimski set, a provereno znam da moze i 195/65/15 bez ikakvih problema.

Svi pominjete 195/65/15,da moze bez problema,al kod mene je srednja cifra 60,tj  195/60/15 !  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio novo GP. Sa celicne felne fabrucki ide 175 65 15, dok na alu felne 185 65 15. Kad pricamo o ceni 185 je povoljnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su gume dobre (dubina šare i DOT) vozi i ne razmišljaj,razlika izmedju fabričkih dimenzija i dimenzija tvojih guma je minimalna,kao i minimalno veća potrošnja. I nikako nemoj sam da farbaš volan.Ako ti smeta,ili ga presvuci ili nadji dobar polovan.

Edited by punto jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su fabrički 175 65 R15 ili 185 65 R15, a iz nekog razloga su 185 65 R15 bile jeftinije kad sam kupovao i zimski i letnji set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregled sa danasnje turneje po servisima.

1. Odlazak u servis koji je ugradio alarm,jer mi je bilo nelogicno da se alarm ukljucuje kad se otvara kljucem?Objasnili mi da otvaranje kljucem alarm shvata kao pokusaj obijanja,i da uvek otvaram na daljinski od alarma.-ajd dobro.

2. Poseta radnji SOVA u tc mala piramida,presvlacenje volana 70e,zamena onih malih tapacirunga ispod rukohvata na vratima i presvlacenje centralne konzole (na Dinamic verziji,to je ono plave boje),ukupno 130e,ALI pod uslovom da neko drugi sve to skine i tako se donese.Pa ja ako skidam,ja cu onda i da zamenim,a konzolu da ofarbam.

3.Odlazak kod Bogunovica na akciju besplatne kontrole vozila.Ocitano da kilometraza nije 143h,nego 195h,ostalo sve u redu.Pa se pitam kolika je km kod onih sto im na cajgeru stoji 180h ili 210h.?

4.Odlazak u servis autoklime PILIP,na Altini,gde me je vlasnik isprepadao,govoreci da pored kompresora mora da se menja i kondenzator i isparivac i sušač (ako sam sve dobro zapamtio),i da svaki pojedinacno kosta od 8000 pa navise :thumbdown: .?!?. Isao sam u stvari da mi ocitaju model kompresora DENSO  (55702161)

5.Kad sam vec tu,svratih kod GORANA,na pregled.Kaze da sam uzeo dobar komad,i da jedino prednji paknovi treba da se zamene,al tek za 4000-5000km.I naravno pitah za neuobicajenu dimenziju guma.Nasmejase se i rekose:PA ŠTA FALI !!!

 

ETO TOLIKO...NASTAVICE SE :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako.

Ne mora da znači da je sada pravilo da su sva vozila vraćena za 50 000km.

 

Nije da ti pametujem sad, ali na ove provere se auto vozi pre kupovine, a ne posle.


A 300e da ti srede klimu je još i ok kakvih sam se cena naslušao, recimo neki senzročić oko klime za Mazdu3 starije generacije je oko 200e,  a rekli su vlasniku  da je otišlo nešto više tek bi bilo veselo

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mitrosu da čestitam kupovinu grandisima i da ga lepo služi. Teraj to i uživaj, boli ti uvo dal' je pneumatik 175 ili 185. Da li je

visina 60 ili 65. Ako je ono sa klimom sva muka (uz te zezancije sa kožom), dobro si prošao.

 

 

btw - nakon popravke serva volana, imam utisak da sam nešto naučio na tom polju  :laughing: . Dakle, kada je servo volana ispravan, volan je

dosta krući nego ranije (kada se lampica palila, a volan blokirao), nema onog odvratnog zvuka koji se čuje praćen seckanjem volana

levo-desno. Onog momenta kad se klikne gumbić "city", razlika na volanu je sada drastična. Ranije nije bila kod mog auta. Skoro da nije

bilo razlike između uključenog i isključenog city serva. Eto, neka me neko ispravi ako nešto nisam dobro ukačio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ljudi neki savet.Nikako da spustim potrosnju po gradu ispod 7l,a ne bi smelo toliko,tako bar pokazuje bord comp.Neko mi rece menjaj brzine na 1500-2000 obrtaja,sta vi mislite.? jedino sam primetio kad ubacim u 4. , to je oko 60 km/h,trenutna potrosnja na comp-u pokaze 3-4l / 100.Vidim da nije isto voziti dizelasa i benzinca,ima razlike.Nikad nisam vozio dizelasa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mucenje je ispod 1800-2000rpm da ga vozis uopste. Sto se tice potrosnje cisto gradske voznje to je to. Ja sam ti i napisao na prethodnim stranama da oni koji kazu da im trosi ispod 6.5 po gradu lazu sigurno, nema teorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta bi ti hteo, 2l da ti trosi? Mora da si citao o potrosnji na mojagaraza :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremenom ćeš se malo navići na dizela, pa će potrošnja da se ustali negde između 6,5 i 7 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...