Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Mozda i ima al to je sklepano nesto. Najbolje je da zoves i proveris mozda je i greska na oglasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima mi nije presudna, važno mi je da auto može da se koristi u naredne tri, četiri godine bez nekih većih ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deluje bas dobro i lepo,za te pare,al eto samo nema klimu,al kome to nesmeta,ovaj auto je dobra investicija

 

zzq20.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6294164/fiat-grande-punto-13-mjet

 

ovaj nije los,ima malo jacu cenu i valjda ima klimu

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizeli mi nisu u fokusu, s obzirom da ne prelazim veliku kilometražu godišnje, razliku u ceni ne bih stigao da nadoknadim za jedno 10 godina. A i posle 15 godina vožnje dizela, malo sam se uželeo prednosti koje benzinci imaju - prvenstveno jeftinijeg i jednostavnijeg održavanja. Sa druge strane, ni performanse mi nisu preterano bitne, treba mi porodičan, da ne kažem "penzionerski" automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ispravim kolegu urosa, 1.9mjet 120ks ne samo da ima 6b vec ima najduzu verziju tog menjaca, tako da radi na manje rpm nego alfa 159 i ostali koji imaju taj menjac (m32).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima je sad presudna. Niko neće da kupi novija kola bez klime , tako da dobro razmisli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako bez klime! Prvo sto ne moras da je koristis niti odrzavas a opet moze da ti koristi nekada, nikad ne znas gde sve mozes da ides i kako da zakasas na putu ti a i tvoja porodica, evo npr sad na auto putu od Bg do Nisa imas jedno 2h cekanja na +35c u hladu, tako da bi ti klima itekako znacila. Drugo, sto za par godina nilako neces moci da prodas auto bez klime. Ne moze ni sada ali tad tek nema sanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan plavi 1.3 MJ sa malom kilometražom se u NS poprilično dugo prodavao i pored niske cene. I ko zna za koliko je građevinskog materijala dobio u zamenu. 

Sve to što nije imao klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko možda gledao ovaj auto u Nišu:

 

zzq21.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6746495/fiat-grande-punto

 

Pristojno izgleda, mnogo lepše uživo - i spolja i unutra.

Na brzinu sam ga pogledao. Primetio sam da izgleda ima problem sa zadnjim bravama, ali čitao sam da im je to boljka i da nije veliki problem da se sredi..?

Na autu su nove gume - trik prodavca ili..?

I spreman je da spusti cenu, u startu mi je rekao malo nižu od ove u oglasima...

Šta vi mislite?

Hvala.

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u porodici GP koji je star godinu dana i već je imao problem sa bravama zadnjih vrata, tj, vrata su mogla da se otvore tek kad se malo pritisne deo pri vrhu. U servisu su podmazali bravu nečim i funkcioniše, tako da brave i nisu neki reper.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brave su standardna boljka i uz malo umeća moći ćeš i sam to da rešiš,tako da gledaj stanje auta.Gume su koliko se vidi Sava Eskimo M+S.Ako ti nešto znači ja sam pre nekoliko dana prodao isto godište za 4200, stim što je uradjen veliki servis,tek registrovan,i u najboljoj opremi (alu felne,dig.klima,tempomat,hillholder,naslon za ruku..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sta bi vi uzeli,na jednom imate ESP,ASR,a nema bocni air bag,a drugi ima bocni airbag ali nema ESP i ASR.Sta je bitnije po vama?

Takodje na placu videh 1,3 mjt 75ks ,presao 120.000??? a menjao mu lanac,pa mislim da nije 220.000?? :guitar:

Retki su sa 120000,ali to sa zamenom lanca ne mora da znači da je prešao 220000. Ja sam pre dve ipo godine kupio svoj GP i odmah preventivno uradio set lanca iako se nije čuo,a skoro sam uzeo još jednog za prodaju i takodje uradio nov lanac.Prvi prešao 150000,drugi 190000 km. A preventivno sam uradio bez obzira na predjenu km,nikad se ne zna, evo kolegi sa foruma (ima tema) pukao lanac na 80000 km.

 

Kad sam ga pitao sto je menjao lanac na 120.000,on rece da je u stvari dignuta km zbog carine i da ima  180.000,eto ti sad !!!

-----------------------

Prodavci cesto kazu brave su u boji karoserije (i branici),sta to znaci u stvari,ako uopste ima neke veze.???

Edited by Mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na GPu su branici UVEK u boji karoserije. Da li su brave i kucista retrivizora to ovisi o opremi. Na pocetnom paketu su crni, kao i sto je volan plastican(nije presvucen u kozu) i bez audio komandi na njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada sam zadovoljan kako se Punto ponasa nakon zamjene lanca, tj isto je kao i prije pucanja. Potrosnja je ista, ne primjecujem ni da trosi ulje, radi mirno.

 

Ono sto me kod GP uvijek razveseli je vozna dinamika. Auto je bas stabilan i odlicno drzi putanju cak i u ostrijim krivinama. U poredjenju sa Cliom (2011) i Fabiom II GP je sportski auto. Naravno gume imaju veliki znacaj i ovog ljeta sam vidio razliku izmedju Bridgestone B250 i Spotive Compact. 2013. kada sam kupio GP dobio sam fabricke B250 i mogu da kazem da su tada imale bolji grip nego nova Sportiva koju sam kupio u maju ove godine. Nisam se pokajao zbog kupovine Sportive jer uglavnom vozim normalno, ali samo sam htio da skrenem paznju na razliku izmedju premium i low budget guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Sta bi vi uzeli,na jednom imate ESP,ASR,a nema bocni air bag,a drugi ima bocni airbag ali nema ESP i ASR.Sta je bitnije po vama?

Takodje na placu videh 1,3 mjt 75ks ,presao 120.000??? a menjao mu lanac,pa mislim da nije 220.000?? :guitar:

Retki su sa 120000,ali to sa zamenom lanca ne mora da znači da je prešao 220000. Ja sam pre dve ipo godine kupio svoj GP i odmah preventivno uradio set lanca iako se nije čuo,a skoro sam uzeo još jednog za prodaju i takodje uradio nov lanac.Prvi prešao 150000,drugi 190000 km. A preventivno sam uradio bez obzira na predjenu km,nikad se ne zna, evo kolegi sa foruma (ima tema) pukao lanac na 80000 km.

 

Kad sam ga pitao sto je menjao lanac na 120.000,on rece da je u stvari dignuta km zbog carine i da ima  180.000,eto ti sad !!!

-----------------------

Prodavci cesto kazu brave su u boji karoserije (i branici),sta to znaci u stvari,ako uopste ima neke veze.???

 

180000 km nije velika kilometraza za taj motor,ukoliko je normalno odrzavan. Realno ćeš teško naći primerak sa manjim brojem km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

180000 nije nista. Pravih 120Kkm mora da se plati sto naravno u Srbiji retko ko hoce da uradi pa se posle kuka kako ke nesto crklo na 150Kkm a ono preko 300 zgazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. - Sta mislite koliko da skinem coveku cenu,posto mora da se menja kompresor klime.?GP 1.3 mjt,75ks?

2. - Moze li se sa sigurnocsu od 100% u servisu odrediti prava kilometraza?

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi od cene kompresora i od ruku, ja bi tu uracunao i jos neki dinar preko za svaki slucaj.

Sto se tice kilometraza to je vec tesko reci, zavisi ko je i kako vracao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi otpade,vidi koliko je kompresor plus ruke,pa pregovaraj. Što se km tiče,ako je star 7-8 godina teško ćeš naći ispod 170-200 hiljada. Retki primerci sa manjom kilometražom su približno iste cene preko kao i ovde u Srbiji.Inače na oglasima,bar što se vidi na slikama,svi se igraju s kilometražom. Zato gledaj kompletno stanje  auta možda čak i više nego ono što piše na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nekih 5-10 godina ce biti na prodaju GP sa 120 000 Km ako nastavim ovim tempom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kompresor odmah skidaj 200-250e, posto je nov auto i polovnih nema bas nesto mnogo u ponudi, a nov ne zelis da znas koliko je. Kilometraza moze da se prvoeri sa bilo kojom malo ozbiljnijom dijagnostikom. Ja sam sa drugarom prosle nedelje pregazio pola Srbije dok nismo nasli Grandea koji je bio dobar i to smo trazlil iskljucivo benzinca. Sto se tice kilometraze, ako na dijagnostici ne cita kada je programiran Ecu, nego izbacuje FF umesto datuma 99%je vracana ili podizana. Takodje ako moze da ocita odometar iz motornog kompa, razlika moze da bude do 5000 u odnosu na sat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...