Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Zapamtio sam ga zato sto je bio jedan jedini sa automatskom klimom i 1.3 motorom. Kao sto kazu zaobidji ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nov sam na forumu, vidim da ovde ima dosta ljudi koji uživaju u GP, a pošto sam i sam zainteresovan za ovaj model i video sam na oglasima jedan interesantan primerak, hteo sam da pitam iskusnije za mišljenje o njemu. Možda je neko već gledao ili zna prodavca, uglavnom svako zapažanje i komentar će dobro doći.

 

image.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5531064/fiat_grande_punto_mjet/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evdenticar,evidentirao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dxy, nemoj slučajno da ideš da gledaš ovu kantu! Čovek je preprodavac iako je stavio sliku dečjeg sedišta i tvrdio da ga vozi njegova žena (ohladio sam se kad sam čuo da ga vozi žena). Išao sam sa kolegom da gledam auto. Kolega je na kraju kupio benzinca 1.4 16v. Ukratko, uspeli smo triput da se izgubimo u Malom Morkom Lugu i nakon što smo konačno stigli, dobili smo show. Čovek je nadrealno nerealan i potvrđuje sve stereotipe vezane za veliku većinu prepodavaca. Ne postoji bolji motor, bolji auto i sl. Nakon samoinicijativne opaske da nije preprodavac, pitao me je da li prodajem svoj auto :). Rekoh sudbonosno NE! :)

 

Menjač je na izdisaju. Neće u brzine. Koči na sve strane. Odgovor prodavca: "Samo malo treba da se dotegne kvačilo, pusti kvačilo pa pritisni ponovo pa probaj opet, malo da se navikneš, ništa strašno". Dalje, zadnji branik je prefarbavan najverovatnije i to loše. Desna zadnja vrata su menjana. Ne primećuje se lako na slikama, ali nema crne trake na b stubu na zadnjim vratima. Odgovor prodavca: "Nemam pojma, ništa nije menjano, sve je original". Cena je preterano visoka. Pa da ove felne vrede 400e pa i da kažeš da ima zašta da podigne. Uglavnom, stanje auta je loše. Zaobiđi,a li obavezno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, dugo listam forum, ali nisam naišao na nečije iskustvo sa MultiAir motorima 1.4 benzincima.
Npr. snimio sam u oglasima sledeći auto:
 

qq801.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas5589025/fiat_grande_punto_evo_14_multiair/

 

Ima 1.4 16v MultiAir od 105 KS. Zanimljiv primerak, koji se prodaje relativno jeftino, ako je stvarno prešao 15000 km.
Kakva su iskustva sa ovim MultiAir motorima? Zna li neko nešto o ovom autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise me interesuje kako se MultiAir tehnologija pokazala u eksploataciji.. Ipak je to, ako sam dobro razumeo, jos uvek egzotika.

Vozi li neko taj 1.4 16v od 105 KS od forumaša?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam  testove Alfi sa tim motorom i izvrsno su ocenjeni! Potrosnja je OK a cini se kao da ima 140Ks! To su reci novinara.

Ukoliko taj auto ima i 3x vecu kilometrazu od navedene ne bi trebao imati nikakvih problema. Nisu ti motori nikakva egzotika jedino jesu kod nasih uvoznika.

Ja bih to otisao pogledati sa parama u dzepu.


Za neke karakteristicne mane ili kvarove nisam nigde procitao sto verovatno znaci da ih nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj pazljivije sta sam napisao!

Pitao si za 1.4 motor sa 105Ks. Lepo sam ti napisao sta novinari kazu za njega.

Kod nemaca TSI motori imaju problema sa lancem, kod nas na placevima su isto tako egzotika ali nedostatci su odavno poznati. Ne kazem da ih Fiat nema ali jos nisam procitao nista a mislim da bi svabe jedva docekale da to nasiroko objave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @Vlada R. Odličan link i pravi primer za probleme na MultiAir motorima. U međuvremenu sam pronašao po stranim forumima da se ljudi žale na iste probleme , s tim što su kvarove imali i na manje predjenih km.
Hvala još jednom.
Svakako odustajem da gledam navedeni auto, ipak za GP treba birati proverene benzince ili 1.3 dizelaša.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz momci :)

Zanimaju me iskustva sa fiat grande puntom 1.3 mjt..zanima me realna potrosnja i isto me zanima da li je startan..posto obicno vozim magistralom pa me nerviraju kamioni i autobusi..ne bi ja sad jurio sa njim nesto preko 100 km/h vec mi je bitno da izvuce makar do 90 bez problema :D i da li se dobro drzi na putu?

Inace vozim bravu 1.9 jtd..i isto me zanima da li se i na grande puntu desava da magle stakla kada je kisovito..to me izludjuje ovde na bravi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak ne budi lenj nego pročitaj sve od prve strane jer sve piše.

Stakla magle i u Mercedesu S klase ako se sa ventilacijom i autom ne postupa kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno temu treba pročitati, a ono čime sam posebno zadovoljan jeste baš to kako brzo odmagli stakla. mislim da konkretno sa tim neceš sigurno imati problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam temu..citao sam svuda po netu..kazu da je losa preglednost iza ali me zanima da li je losa preglednost i na modelima sa 4/5 vrata?

I zanima me da li je stabilan?

A sto se magljenja stakla tice..bas sam gledao da je to skoro svima problem na fiat bravi..cak sam i kod meanicara isao i menjali smo filtere i sve i svasta i opet nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

preglednost pozadi je očajna al ti je to generalno bojka svih novijih automobila sa širokim zadnjim stubovima. a što se tice stabilnosti ne znam šta da ti kažem.. ja nisam primetio ništa loše u vožnji, a imam ga vec podosta. e sad ako ti nešto tražiš spec ondak možda tvoje zahteve i ne ispuni..  meni više nego stabilan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim korektan čak šta više baš prgav. ja sam ga vozio max 170 i mogao je još, ali najprijatnije i bezbednije je do nekih 130-140.. moj je sa 75ks i 5 brzina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bolji izbor je sa 6b (mada je i daleko slabiji izbor sa 1.3 sa 6b), u odnosu na 5b daleko je tisi, u 6oj ba autoputu radi na nekih 700rpm manje od 5b, trosi malo manje na otvorenom, mnogo bolje ide itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...