Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Imao sam priloki da vozim i Clia 3 phase 2 Authentique i mogu reci da je Grande Puto/Punto Evo bar za pola klase bolji autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rr101.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4739538/fiat_grande_punto_13_mjt/

 

Mozda je ovo bolja opcija , jeste da ima slabiju opremu

Mozda samo sto je saren ko uskrsnje jaje. p

Pogledaj boju zadnjih levih vrata naspram prednjih,pogledaj zadnji branik naspram ostatka zadnjice,pogledaj prednji branik naspram blatobrana i haube kako je plavkast i na kraj krajeva zar se u toj opremi dobija kozni volan? :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja leva vrata nesto nisu bas sva svoja :D
Pazi, ne mora da znaci da je nesto ozbiljnije udaran, mozda su vrata samo cuknuta i onda nije pogodjena nijansa. Ali u svakom slucaju detalj zbog kod ga ne bi kupovao. Jer je tesko uci u trag sta se stvarno desilo

 

cxcb111031.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

 

Odlučio sam da kupim prvi auto i razmišljam o GP polovnjaku (vizuelno mi se jako dopada, i upada u moj raspoloživi budžet). Vozački sam položio u Punto Classic i tamo sam relativno dobro mogao da se smestim, morao sam malo da raskrečim noge ali sve u svemu bilo je podnošljivo. Interesuje me kakav je Grande Punto po pitanju semštaja vozača sa 2m visine? Da li GP sudeći po svom imenu ima više mesta za kolena od Punta Classic?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedi u neki na placu pa probaj ;)
Ima više mesta, ail tačno koliko više ne bih mogao da ti kažem.  Za mojih ~190cm je ok kao i većina automobila. 

Ako tražiš baš mnogo prostora možda bi trebao da pogledaš C klasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u mom Puntu sa mojih ~197 cm nemam tih problema koje si ti imao. GP se ne zove dzabe GP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i GP, Stilo i 2M :)  U GP ima vise prostor za kolena i leva noga vo odnos na Stilo ali manje za ramena. Ja u Z10 ili Punto ne mogu da krenem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kolega je vrlo blizu odluke da kupi jednog GP na placu. Gledali smo zajedno i provozali 2 komada (1.2 i 1.4 8v) i nismo zadovoljni performansama motora, kao i jednog 1.3 mjet 75ks koji je bio u ocajnom stanju. Sada smo videli GP 1.4 16v na BgAutoPlac-u. Moja ideja je da mi javite ovde ako imate nekih informacija o konkretnom autu (postavicu link do oglasa) jer mozda ga je neko od vas vec gledao i proveravao, kao i par detalja o tom motoru. Vozio sam ga na placu. Vuce dobro, dobar je trap (ne lupka, odaje utisak utegnutosti), spolja i unutra izgleda izuzetno, rekao bih natprosecno dobro za polovnjake koji se nude. Medjutim, na displeju gori zuti trougao sa znakom uzvika. Prodavac nema pojma sta je (ili nece da kaze). Naglasavam da nema nikakvih podrhtavanja motora u leru, radi necujno, suv je. Jedino je malo duze verglao (5-6 puta) pre paljenja. To je jedina zamerka na ovom autu. Cak deluje i da su opruge i amorti odlicni jer auto stoji 'visoko', tj. nije legao kao neki koje smo gledali. Kolega planira da ga odslepa kod majstora na pregled, ali pre toga bi svaki savet dobrodosao. 

 

I jos jedno pitanje. Prodavac kaze da je auto ocarinjen i spreman je da modifikuje cenu za 'citavih' 100e jer po njegovoj prici on mora da plati jos 100e az potvrdu o ispravnosti tog punta i to mora da ceka dve nedelje. Dakle pitanje da li je moguce da se auto ocarini bez te potvrde. Hvala unapred

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5428982/fiat_grande_punto_14_16v_6brzina/

Snapshot_2014_10_22_151425.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, ali ne moze da se registruje, tako da bih takav auto zaobisao, jer u slucaju da ne dobijete potvrdu iz nekog razloga, necete moci da ga registrujete kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi broj šasije i na sajtu Agencije za bezbednost saobraćaja možeš da pratiš kako napreduje predmet, a ako je bilo nekih nepravilnosti i ako treba otkloniti neke nedostatke, pisaće u tekstu. Videćeš i kad je predat AMSS-u na pregled.

Tačno je ovo što Beli kaže, može da se carini bez pregleda, ali ga ne možeš registrovati bez tog papira. Što se korekcije cene tiče, ne očekuj veću od 100-200€ u tom cenovnom rangu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je 200e je max,sto se tice jacine motora 1.2 i 1.4 ,a da su 8v,sto u ovom slucaju grande samo u varijanti 1.4 ima 16v,ne mozete ocekivati ne znam sta,pa ako opet nesto ocekujete puno od tog 16v nista posebno,tacnije bice vam u pocetku ok,posle dosadi,inace ne znam da li je neko pisao ,a verovatno jeste i grande ima problema sa volanom,kao i punto mk2a-b.

Inace fino izgleda na slikama,vadi ga boja,sto se tice lepote spoljasnosti,a unutra je lepo sredjen :)

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama. Ovaj 1.4 sa 16v meni koji vozim mk2a 1.2 8v ide super. Nisam ga potezao, osim po parkingu jer auto nije registrovan. Vozio sam i GP 1.2 8v i GP 1.4 8v i tromi su! Ovaj je prvi koji mi se svideo sto se tice ubrzanja. 
 
Da li neko ima iskustva sa zutim trouglom u kome je znak uzvika? To je upaljeno na tabli. Na sta da se obrati paznja? 
 
Broj sasije imam. Pitao sam prodavca ima li nesto protiv da slikam ili zapisem i bez problema je dozvolio. Totti, hvala na ovoj informaciji za proveru predmeta. Pokusacu da nadjem gde se to proverava. 
 
Ovo sam nasao na sajtu i izgleda da nije bas legalno ocariniti auto pre dobijanja potvrde o ispravnost. Prodavac kaze da je vec ocarinjen ali nema potvrdu a ovde pise da se ne carini pre dobijanja potvrde:
 

Dana 19.04.2014. godine počeo je da se primenjuje Pravilnik o ispitivanju vozila (“Službeni glasnik RS”, br. 8/12, 13/13, 31/13, 114/13 i 40/14) u pogledu ispitivanja upotrebljavanih vozila koja se uvoze u Republiku Srbiju.
 
Pre carinjenja odnosno stavljanja u promet i registracije navedenih vozila, mora se utvrditi i da li ova vozila ispunjavaju uslove člana 4.stav 1. Uredbe o uvozu motornih vozila (“Službeni glasnik RS”, br. 23/10) kao i propisane uslove u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima.

 
P.S. Nisam nasao gde se proverava predmet. Na eperu smo proverili i dobili samo informaciju da je proizveden u junu 2006. Evo ga broj sasije: zfa199000 01127642

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Evidenticar, koliko to moze da kosta, ako je problem do senzora? Mozda je problem u tome da nema ulja ili slicno? Nismo proveravali ulje. Uvek se nesto zaboravi. ovaj put nismo ni ulje ni stakla proveravali (brojevi na staklima). A jos jedno pitanje za poznavaoce procedura izdavanja uverenja o ispravnosti. Na sajtu pise da treba uplatiti 290din za taksu i 3000din za uslugu provere ispravnosti. Znacu ukupno manje od 30eur. Da li postoji jos neki trosak? Pitam ovo jer nam je prodavac rekao, nakon sto smo ga pitali za cenu, da mora da plati 100e izdavanje te potvrde.

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S. Nisam nasao gde se proverava predmet. Na eperu smo proverili i dobili samo informaciju da je proizveden u junu 2006. Evo ga broj sasije: zfa199000 01127642

Evo ti link (a i ostalim zainteresovanim) gde možeš proveravati status

http://www.abs.gov.rs/doc/ispitivanje/upit_statusa_polovna.html

 

Inače, ovaj GP konkretno se još uvek ne nalazi u evidenciji, što znači dve stvari - ili još uvek nije predat na pregled, ili AMSS još uvek nije prosledio predmet agenciji:

Untitled2.jpg

 

Ništa neregularno nije carinjenje pre pregleda, sve se to sinhronizovano radi.

 

Žuti trougao sa znakom uzvika između ostalog može da znači i neku neispravnu sijalicu...

 

Tih 290 + 3.000 din su troškovi samo ka agenciji. Ima još dve uplatnice AMSS-u i ispada otp. kao što su ti i rekli.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice trougla, kod mene se pojavljuje kad crkne neka sijalica, obrati paznju kad budes startovao auto na displeju bi trebalo da ispisuje poruku o cemu se radi

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju sijalica onda se upali znak sijalice takodjer narandzaste boje.

Ako je u pitanju narandzasti trougao sa usklicnikom u njemu i strelicom oko trougla onda je u pitanju greska sa ESP om ili ASRom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na svim informacijama. Posebno totti-ju. Videcemo kako cemo dalje... Javicu svakako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja GP 2009 dynamic oprema samo 1.2 8v.

 

Kod ovaj mi je malo cudno da volan i rucica menjaca su u tako dobro stanje. Problem je kod svi sto "koza" se vrlo lako ljusti... 

 

CD player ne cita MP3 da se ne iznenadis :) 

 

Ja bi pogledao Opel Corsa, razlika u voznja je ogroman u odnos na GP.

 

Srecno sa kupovinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...