Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vrakic

Fiat Punto mk.2 - radio instalacija / kabal za antenu

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Da li neko može da mi da raspored žica radio instalacije u puntu mk2 iz 2003 godine. Naime na osnovu starog radio-kasetofona sam rešio raspored žica za napajanje i zvučnike ali u snopu se nalaze i dve tanje žice koje nigde nisu bile priključene. I interesuje me da li mogu da originalni radio-kasetofon iz punta 2005 godište postavim u punta 2003 godište?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto si zvučnike pronašao (4 puta po 2 žice, ili 2 puta 2 samo prednji) ostaje samo napajanje.

Plus ima dva voda: + stalan i preko ključa ali ti oba možeš staviti na stalan - crvena i žuta zajedno, crna je - .

Plava je napajanje elektronske antene ako je imaš(kod mene je bila) i ta se vezuje za žicu koja izlazi iz debele antenske žice.

Koje boje su kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ v_rakic

....."I interesuje me da li mogu da originalni radio-kasetofon iz punta 2005 godište postavim u punta 2003 godište? "

Kolega ima problem sa puntom 2004 sa starijim plejerom pa sam mu trazio po netu i nasao da noviji puntici imaju canbus komunikaciju izmedju table i kasetofona ili cd plejera ( neki vid provere koda) tako da bi to trebalo premostiti( negde na ploci samog plejera). Prihvati kod ali posle trazi taj "canbus check"...

Mislim da to mogu odraditi momci sa Novog Beograda kod studenjaka (moj kolega jos nije otisao do njih iz nepoznatih razloga :)

Ako imas na instalaciji tri konektora 2 euro i taj treci od table onda mislim da nije problem i da ces samo ukucati code za plejera ako ne sledi dekodiranje...

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da kolega v_rakic slika to što ima pa da vidimo.

Moj Punto je 2005 i u instalaciji imam samo napajanje i zvučnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada priključim radio, zvučnike i napajanje, ispiše mi se poruka CANCHECK. Dve "višak" zice su tanje od drugih i jedna je žuto/zelene boje a druga je plava i izlaze iz snopa sa ostlim žicama. Da li su to žice koje povezuju radijo i kompjuter? Izvinjavam se na slici pošto sam je slikao večeras.

I da kažem da radijo ima 3 priključka:

1 - za napajanje i masu. pored toga ima i priključke CANA i CANB

2 - priključci za zvučnike

3 - mislim za priključivanje eksternih uređaja (CD!?)

@ v_rakic

....."

Ako imas na instalaciji tri konektora 2 euro i taj treci od table onda mislim da nije problem i da ces samo ukucati code za plejera ako ne sledi dekodiranje...

Da upravo tako. Kako sam naveo u prethodnom postu na prvom se nalaze priključci za napajanje, masu i CANA i CANB priključak.

Za čega su ti priključci?

bxqoA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam novi punto klasik ugradjena muzika pioneer obijen auto i ukradena ista. E sad cemu sve ovo pisem.

Posle toga sam od kolege sa foruma kupio fabricki cd iz punt 2003 god. Kod mene iza muzike postoje samo zice za zvucnike i ya napajanje minus i plus. Nemam zice za canbus. Stoga kada sam prikljucio cd ispisao je na displeju cancheck poruku. Trazeci po netu nasao sam sledece:

Komp i plejer su upareni i canbus komunikacija sluzi kao zastita od kradje. Drugim recima ti ako uzmes plejer iz bilo kog auta sem svog neces moci da ga koristis. Da bi komunikacija preko canbusa radila moraju se nanovo upariti cd i komp na kolima sto je moguce uspesno uraditi jedinu u ovlascenom servisu. Medjutim oni to pak nece da rade jer cim moraju da uparuju cd i komp na kolima sumnjaju da si cd drmnuo negde tako da od toga nista.

Resenje odes lepo kod studenjaka kod gore pomenutih likova i oni ti lepo to dekodiraju. Posle gurnes euro dzek u plejer i to je to. Meni su to radili kostalo je negde oko 1200 da te ne lazem i muzika radi ko zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i kod nas u Bečeju traže 1200 din za dekodovanje. Ali ipak bih pre nego što platim hteo da probam da spojim one dve fantomske žice (slikao ih sinoć) i priključke CANA i CANB pa ako ne upali ... onda kod majstora. Jedino me interesuje koja je koja žica i gde da je priključim. Kolega koji mi je dao radio-kasetofon ga je odmah nakon kupovine izvadio iz svog puntića i zamenuo sa CD radiom i nažalost isekao originalne džekove pa ne znam raspored žica za priključke CANA i CANB :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus ima dva voda: + stalan i preko ključa ali ti oba možeš staviti na stalan - crvena i žuta zajedno, crna je - .

Plava je napajanje elektronske antene ako je imaš(kod mene je bila) i ta se vezuje za žicu koja izlazi iz debele antenske žice.

Koje boje su kod tebe?

Stalno se pominju crvena, žuta i crna boja kabla a kod mene na puntu klasik ( actual )na pinu 3 je crveno bela (deblja žica ), pin 5 žuto zelen, pin 7 crna ( deblja žica ) i pin 8 plavo zelena. Na pinu 3 imam stalni napon a na pinu 8 po davanju kontakta.

Pitanje je da li je pin 3 "žuta" a pin 8 "crvena" a pin 5 "plava-antena" a pin 7 "crna - masa" ili :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena je radni napon - kod tebe ide preko ključa.

Žuta je stend-baj napon za memoriju (da ne pogubi stanice i podešavanja).

Plava je uključenje elektronske antene (pojačavača). Ako imaš samo krovnu, onda ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sluzbenog punta i kad ga ugasim i ponovo upalim plejer pogubi sve stanice ,proveravao probnom lampom ona debela crveno-bela nema napon uopste jel ima neki osigurac za nju i de se nalazi ? A ako ne odakle je najlakse da uzmem stalan napon ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo zutu zicu da li ima stalni +. Ako nema ni zuta ni crvena, proveri osigurac. Oni ti se nalaze s leve strane, uzmes 5din i otvoris dva srafa plasticna i oboris klapnu. Na tom poklopcu imas semu za sta je koji osigurac pa potrazi taj za muziku i proveri ga.

Ako ipak zelis da izvuces drugi stalni +, to ti je najbolje da uzmes s akumulatora direkno. Nije pametno uzimati s nekog od osiguraca jer ces poremetiti projektovanu amperazu tog voda i morati da stavljas veci osigurac, a takodje mogu se pojaviti i odredjene smetnje u zvucnicima pri radu plejera. Ne zaboravi samo da stavis osigurac na kabl, i to sto blize izvoru napajana, tj akumulatoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko razume oko povezivanja muzike na puntu? Fabricki radio mi salje zvuk samo na prednje zvucnike,u gepeku imam pojacalo i jos 3 zvucnika koja ne rade..Treba mi savet kako to sve da povezem a da ne moram da posetim autoelektricara...A zelim da mi ostane fabricki radio...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i kod nas u Bečeju traže 1200 din za dekodovanje. Ali ipak bih pre nego što platim hteo da probam da spojim one dve fantomske žice (slikao ih sinoć) i priključke CANA i CANB pa ako ne upali ... onda kod majstora. Jedino me interesuje koja je koja žica i gde da je priključim. Kolega koji mi je dao radio-kasetofon ga je odmah nakon kupovine izvadio iz svog puntića i zamenuo sa CD radiom i nažalost isekao originalne džekove pa ne znam raspored žica za priključke CANA i CANB :-(

Kod mene je kasetofon na puntu bio kodiran i kada sam ga izvadio na njemu sa gornje strane mi je pisao kod..pokusaj to..mozda ima i kod tebe..

Edited by rokieps

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel komlikovano provlaciti kabel od antene so radia dole.zamenio sam antenu posto je sva ispucala i kupio drugu i naravno dobio i kabel za nju.kada sam otvorio gornji deo iznad plafonjere vidi se da je kabel malo okrnjen a inona plastikica na samom kraju tog kabela popucala pa kada sam vec dobio komplet da i zamenim to kako valja.jer dzabe mi sama antena kad kabel i taj deo gore je okrnjen.hvata signal ona ali ne kako bi trebala.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam tako,ali sta ako otpadne pa rasturaj komlet celu tablu.Pokusacu tako da ih uvezem valjda nece kaciti nigde ako ih uvezem cvoricem da nemogu da se rastave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam kabl ide kroz bocni stub napred. Nije toliko komplikovano provuci ga posto ima mesta samo treba biti akrobata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu jedan dan od nedelje taman da kupim led za plafonjeru.Bilo bi dobro da nadjem nekog staklara da mi zameni onu plastiku gore od plafonjere da umesto nje stavim staklo.Sigurno ce bolje biti.A mozda svratim do otpada da zamenim ovu moju postojecu.sa onom sto ima sa dve strane da se pale pojedinacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boga nema da se izvuce kabel od antene a da se ne rastura cela tabla ili stub.pokusao sam da odgore krenem sa izvlacenjem ali nema sanse da krene da se izvlaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 2003 - nema napajanje na + vodu. Imam 2 voda za napajanje(+ i zemlja) i 2x4 voda za zvucnike.

Kad povezem crvenu i zutu na + i  crnu na crnu(zemlju), radio nece uopste da se ukljuci.Osiguraci ispod haube su OK.Da li postoje osiguraci jos negde u kabini ili je nesto drugo u pitanju??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao. Osiguraci u kabini, kod vozacevog kolena, riknuo jedan od 10A. Sad sve sljaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je punto 2 sa krovnom antenom. hteo bi da zamenim običan antenski kabel sa antenskim kablom za napajanje el. antene. jel imao neko takvo iskustvo i da li je komplikovano?!  :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...