Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Fiat Stilo 1.9 JTD - varira ler

Recommended Posts

Veceras primetim da mi u 3-oj brzini, bez gasa, obrtaji padnu na 800, prva crta ispod 1000, spustim u 2, pustim da uspori, bez gasa isto ode na 800. Na leru je ok, izmedju 1000 i crte ispod. Ubacim u prvu, pustim polako kvacilo da krene sam bez gasa, obrtaji padnu na 800. Pre 2 dana stavljena nova remenica radilice Dayco. Ranije nisam obracao tolliko pažnju, ali mislim da nije islo na 800. Jel tripujem ili je to normalno?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mu smanjim ispod 7 potrošnju
Nemam pojma, nisam ranije obracao tolliko pažnju, ali sve nesto mislim da je bio iznad crte bez da se dodaje gas. Ler je na pola, ali kad pustam kvacilo i krece bez gasa, padne malo majku mu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Ne znam kako bese normalno, 850rpm + - nesto?

Upravo tako. Kakva je ovo nova moda na forumu, nisam u toku par nedelja, treba li da ti lajkujem post :D ?

 

idle.thumb.jpg.1d5406f44f56ee92819713b525bb221d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada ga upalim , trza na leru , varijaju malo obratji , ali ubrzo se smiri , i radi bas lepo.. majstor kaze da je mozda zbog regulatora , posto je stavljen polovan , a i dugo je stajao

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, neshaoct said:

@aca991

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

Just now, aca991 said:

 

nov sam na forumu .. :D mada sam ja stavio polovan regulator pritiska goriva sa 1.9 jtd 116 ks .. mozda zato trza ..ali posle 2 min se unormali sve

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ovako imam jedan problem, 

Pre par dana ja i majstor smo menjali menjac na satilu 1.9 jtd 74 kw. Sad sve jek super ide ko lud, ali na tabli mi se pojavi jedna lampa ko bos pumpa a snjim mi je sve uredu. I od kad se ta lampa pojavila na samom staru i na prvoj mi se uključuje turbo. Molim vas dali niko imao nesto slicno. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ocitaj gresku dijagnostikom i znaces sta je. Verovatno je mrdnulo neko vakum crevo

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja i majstor kad smo zameni menjac, sva creva smo vadili. Va smo ih vratili. Mozda je i do toga? 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresku će na dijagnostici izbaciti. I ne moras da ides na quote kad odgovaras

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kolege rekose, greska je Engine Control System Failure i prilicno je genericka tako da je potrebno ocitati tacan kod na dijagnostici.

Korisnicko uputstvo za Stilo: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Stilo/100009215.pdf

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da ti ostavim ako zatreba, imamo i ovu temu sa sifarnikom dijagnostickih kodova:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo proveri osigurace posebno relej za grejace ,ili same grejace,nesto ste vi tu pobrkali  , proveri senzor pritiska klime , proveri ventilator hladnjaka , ni jedan kod nije vezan za turbinu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja to kazem, ali nesto mi nije jasno. Kako je sve dobro i sve dobro vuce, ali od jednom dobiju snagu lepi na stolicu, a ranije nije bilo tako.. Iskreno ovaj mi je prvi auto i plasim se da ga gazim. Kad ovako ima zalet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja verujem da je to sve dobro  verovatno  je malo i psiha  novog menjaca :)    resi taj ABS obavezno   a za ove ostale kodove sam ti napisao 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...