Jump to content
FAS Goran
fedja.culum

Fiat Stilo 1.9 JTD - varira ler

Recommended Posts

kada ga hladnog startujem varira ler gas 750-900,pogotovo kada se upali neki jaci potrosac.kada se ugreje radi normalno.egr ventil je zapusen.da li se ko sretao sa ovakvim problemom.pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto slicno sam imao ali verovao ili ne zbog lezaja na altenatoru.ne pitaj me samo kakve ima veze-nemam pojma :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je majstor ovde preporucio da umesto remenice alternatora

stavim fabricki obnovljeni alternator, bas zbog tih stvari, lezaj

Kaze, i njega su lose pravili od 2002-2004,

inace je ovlasceni Fiatov serviser

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompletan remont alternatora na JTD-u,sa zamenom remenice i skidanjem alternatora ne bi trebalo da predje 100 E

U remont spada zamena remenice(4500 din)lezajeva oba oko 1500 din,regulatora punjenja(regler) i cetkica

Ovo sam se raspitao kod autoelektricara "Laki" koji se nalazi na Vidikovcu,nedaleko od TIM servisa

Ljudi rade profesionalno(stavljaju INA remenice i kvaliteatne lezjeve),ja sam na svom proslom autu Marea JTD,upravo kod njih odradio remont alternatora(zablokirao mi lezaj,pukao kais,spala remenica-u voznji :rant: ) i posle remonta sledece 2 i po godine nisam imao niakakvih problema sa tim :rolleyes: .

Tako da ne treba ni razmisljati :no o novom koji je dosta skup :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na stilu 1.9jtd 2002 nesto me zeza ler kao da mi igra skazaljka i ponekad hoce da se ugasi i izbacuje mi engine fault da li neko zna sta mu je? pozdrav

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo na dijagnostiku, ako budeš radio prvo što ti padne na pamet bacićeš mnogo para i možda i ne rešiš problem. I meni je auto dobro vukao kad sam ga uzeo i tek sam posle shvatio šta znači da dobro vuče kad se produvao :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim izbacuje gresku pravo na dijagnostiku, ne mozes nista "napamet" u tom slucaju, makar da trebaju i samo da se obrisu greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam problem sa ler gasom na svako paljenje osim na prvo obrtaji padnu pa se vrate normalno i u voznji kad vozim pa ga izbacim i stajem isto padnu zatrokira malo i vrati se normalno.Za li ko sta bi moglo da zeza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr zatvoren.

Klapna ciscena valjda je dobra,dizne rekao bih da treba da se ociste sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se na Stilu JTD kada radi na leru da smanjuje ler gas i vraca ga u normalu. Da li je to u necemu kvar?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo ono sto ti nista ne kosta, procepi ga malo, izadji na autoput pa ga stisni, meni se to desavali na Astri, bio je dosta zapusen EGR :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu da ga produvam malo,mada ga ja ne stedim,vecinom vozim ostro.Ne desava mi se to stalno,evo malo pre sam ga pustio da radi par minuta i radi normalno,a nekad za kratko vreme par puta smanji i poveca ler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram prvo da probam da ocistim Egr-ventil i klapnu gasa.Hvala na savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blokiraj egr i ocisti klapnu i pregledaj parametre dijagnostikom

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli povecava sta potrosnju kada se blokira egr?Nesto sam cuo da povecava potrosnju.Meni i ovako trosi preko 7l,nebi mi trebalo da jos poveca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocisti Egr i klapnu to bar nije tesko ako i dalje tako radi onda dizne mada mislim da moze i do papucice gasa da bude.Ja jos nisam resio kod mene to variranje i dalje na svako paljenje obrtaji padnu na oko 800 pa se vrate normalno i dok idem polako pa ga izbacim isto padnu i pocne da trokira i vrate se a neki put nece da se vrate dok ne stanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...