Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Čišćenje protokomera (MAF SENZORA)

Recommended Posts

Ok je, nije bio mastan puno, tako nesto je i moj izgledao a ja ocekivao da nadjem mrtve miseve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK ti je bio MAF, nista strasno (kao i onaj MAP koji si mi pokazao).

Kad ga malo izvozas, javi ima li ikakve razlike (valjda sad treba da prodje fazu ucenja novih parametara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže ortak da za nijansu mirnije radi na leru. 

'de smem da ga izvozam i onako prljav je išao ko blesav. :scooter: 

Nego koliko sad ima konja ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sednemo nas dvojica trebalo bi da ima 118 konja  :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Čuveni i glupi šraf. 

DSCN3046.jpg DSCN3047.jpg DSCN3049.jpg DSCN3050.jpg
 
DSCN3052.jpg DSCN3053.jpg DSCN3054.jpg DSCN3055.jpg
 
DSCN3056.jpg

 

 

 

I nije glup. Tesko je naci taj originalan alat. A posto je redak i skuplji je. Nakon tog srafa se pojavio drugaciji koji samo moze da se zavrne, a kad su skontali da ni to ne pije vodu protiv nas poceli su da rade fiksne protokomere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I nije glup. Tesko je naci taj originalan alat. A posto je redak i skuplji je. Nakon tog srafa se pojavio drugaciji koji samo moze da se zavrne, a kad su skontali da ni to ne pije vodu protiv nas poceli su da rade fiksne protokomere.

 

 

Koliko sam čitao u jednom servisnom uputstvu, protokomer se prodaje zajedno sa telom (cev od filtera) sa kojim dolazi kalibrisan i nije predviđen za bilo kakvo čišćenje,skidanje samo zamena u kompletu. Verovatno iz tog razloga ga i fixiraju.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

On jeste kalibrisan za taj promer cevi u kojoj se nalazi. Iz tog razloga ne mogu da se ubacuju svi ulosci u kucista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presek protokomera za 1.3 MJ 

Protokomer_presek.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIslim da imam problem sa protokomerom. Auto mi slabije vuce od 1600-1900 obrtaja, pa nastavi istom snagom. Kada sam skinuo dzek sa protokomera ide sasvim normalno u svim obrtjima. U pitanju je Grande Punto 1.9 mjt 130 ks. Ako neko moze da mi pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko vrijeme mi je protokomjer u kvaru ali se juce nakanih da ga raskacim i auto mnogo bolje vuce i mnogo se tise cuje...znaci razlika nebo i zemlja...a kako bi tek bilo kada bi stavio novi...

moze li mi neko objasniti kako motor pravi smjesu kada je raskacen protokomjer i ne zna koja je kolicina vazduha i koliko je njegova temperatura pa na osnovu toga da pravi smjesu...?

Sent from my GT-N7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve da vazduh i ne ulazi u njega on roka po tim parametrima...pa sto znam. Sa jedne strane lose sa druge nije ni lose...vidim siba crni dim visw nego sa mafom...

Sent from my GT-N7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kako da ocistim MAf koji je fiksiran u svom kucistu? Ja skinem celo kuciste, ocistim prezu pa njega unutra koliko moze kontakt klinerom u spreju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima , čistio sam egr, map sensor, prverio creva od vakuma sve ok, ostalo jos da maf vidim

dakle auto ima gresku i u safe modu je , jel moguce da je crkao maf i hocul moci proveriti skidanjem dzeka sa mafa-a, jer auto nece preko 3200 obrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao da obrišeš grešku?

ako skineš protokomer stavljaš sve vrednosti na default tako da bi trebalo da se vrti koliko hoćeš ako je do njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedna stvar mi je bila cudna danas dok sam pregledao vakum creva vidim da su sva ok , kad upalim auto onaj klipcic na ventilu od turba odradi ali dok dajem gas nista se ne desava iz vaseg iskustva da nije mozda nesto drugo da ne diram maf , nisam jos bio na diagnostici jer mi auto nije registrovan u pitanju je 147 85kw jtd, uglavno auto je u safe modu i nece preko 3200obrt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinuo maf i oprao ga. Otkud na onoj mrezici lisca i prljavstine toliko da pola protoka vazduha je blokirano...bukvalno i vise od pola zacepljen...cudim se sto mi slabo vuce...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor nije opran nikad u 6g kolilo je kod mene. Mada kad sam ga uzeo filter je bio u losem stanju pa je vjerovatno proslo...s tim sto kada sam prvi put skidao maf nisam to primjetio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko mi je bio zacepljen protok vazduha da kada sam ga oprao i vratio a nisam ga nakacio jos (cekacu jos dan da se definitivno osusi) auto je podivljalo kao da sam ga cipovao. Razlika nebo i zemlja. A jos kad se nakaci ako bude ista valjao protokomjer ima da leti :-)
Kad se postepeno umrtvljuje kako covjek ne primjeti. Ja nisam imao torikse nego sam bonsekom napravio I pa obicnim srafcigerom odvrnuo :-)
Cistio toplom vodom, malo ferija i meka cetkica...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas uputstvo kolega ;)

Drug Ivan.ik je sve lepo pojasnio, od skidanja srafova-petokrakih torexa sa iglom, do pakovanja nazad.

 

Znam da ima kolega, nego volim da cujem od vise ljudi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja hteo samo da pomognem a da ne pisem isto...
Inace izbegavaj bilo kakav dodir sa MAFom. Bez cetkica za likovno, za usi, za.....bez vazduha pod pritiskom. Inace vrlo verovatno mora drugi MAF.

Ja sam svoj ocistio i auto ide isto i sa zakacenim i raskacenim MAFom, ali ipak bih voleo da probam i sa nekim "sigurno ispravnim" jer bih i stvari voleo malo jace ubrzanje u cetvrtoj i petoj na oko 3000obrtaja....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...