Jump to content
FAS Goran
nebojsa77

Cajger sa Punta 60 na Punto 55S

Recommended Posts

Ma sve sam probao, na kraju sam sve sa nove table premestio na moju staru tablu, tj. premestio skalu za temperaturu i umesto sata stavio obrtaljku (odvrnuo po 3 srafa odozdole i kompletno zamenio sa nove na staru. Obrtaljka radi bez ikakvog problema, a kad prespojim konektor za termo davac na masu, skala ide na vrh - tj. stoji horizontalno... Pitao sam autoelektričara i rekao mi je da punto 1,2 16V sa kog sam skinuo tablu i davac ima veću radnu temperaturu pa je moguće da zbog toga skala samo krene malo i ne pokazuje ispravno jer po njoj motor i ne postize radnu temperaturu...

Sta mislis o tome?

Hvala unapred

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa radnom temepraturom. Ne moze biti razlika 20-30 stepeni. Nisam pametan... A da odes na otpad i probas jos koji na licu mesta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoh bas upravo sad da se jos igram. Ali sta mi je najcudnije, kad ga grejem upaljacem i zagrejem ga onako solidno da u rukama skoro ne mogu da ga držim i prislonim na motor, skala radi i pokazuje i sve mislim ma to je taj, taj mora da radi, kad ga usrafim, zagrejem motor, onda mućak, ista stvar... Posle toga moram nekoliko sati da čekam motor da se ohladi da ga zamenim sa drugim, to mi najviše oduzima vreme...

Hvala na info i javljam veceras sta sam uradio... Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako moze tabla brzo da se proveri da li je ispravna, bez ugradnje. Hteo bih uskoro da se bacim u potragu za istom, pa bih na otpadu odmah hteo da proverim da li valja. Da ne gubim vreme sebi i majstorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronasao sam tablu pa bih sada da predjem na posao!

Povezao sam je samo sa ona 4 glavna konektora, cisto da probam da li radi, i od lampica radi sve sem ulja.

Sada me zanimaju dve stvari:

- da li je za pokazivac teperature dovoljna samo zamena postojeceg termodavaca novim (onaj Facet koji je Plava strela predlozio) ili mora da se dovodi neka zica na tablu?

- pronasao sam onu plavu zicu za obrtomer u snopu, pa me zanima da li moram da vadim ceo konektor i da sa njega nastavljam zicu do table ili mogu samo da joj zagrebem izolaciju sa strane i da tu spojim novu zicu koju cu da dovedem do table?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta se desava sa tim termodavacima jel neko uspeo da sredi? Na mom puntu isti problem, nece da makne kazaljku temperature sa dna, a stavljen Facet 7.3000, odnosno po 1 mm seta od dna na gore, sto je blago receno sr..e! I ja sam probao direkt na motor i radi kazaljka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene radi. Uzeo sam taj facet crveni, ubacio tablu i radi.

Jedino sto kod mene kada postigne radnu temperaturu, kazaljka seta od 2/4 do 3/4, zavisno od guzve. Ne znam da li je to tako normalno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista strasno,samo proveri vayduh u sistemu,sipaj paraflu i bice to sve oket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako koristan post hvala :) danas sam ugradio novi cajger bez problema samo jos da nadjem dobar termodavac, ukoliko je neko skoro ugradjivao nek javi koji ke stavio da znam sta da trazim

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav momci,

sledio sam upustva Plave Strele i sve mi radi kako treba cak i pokazivac temperature. Stavio sam FACET 7.3000, na kutiji pise da je za alfa romeo i fiat i ima crvenu kapicu (kosta 600 din.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je ovde sve jasno sta trebam da uradim, samo mi treba informacija o tome da li ovaj navedeni termodavac facet 7.3000 ima jedan pin ili vise pinova jer ja imam dzek samo za jedan pin i neki crni termodavac, u pitanju je punto mk.1 55 '98, i kako da prepravim i sta mi je najbrze jer sam dobio sat koji ima elektronski brzinometar a ja imam brzinometar na sajlu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno glupo pitanje...ali da li neko zna nekoga ko ima vec uradjen taj cajger i da ugradjuje?...Nisam nesto vican toj struji pa bih samo otisao kod majstora platio i da mi to ubace...Bas je potrebno to za temperaturu...Meni licno obrtomer i ne treba...ali ovo za temperaturu mi je potrebno...Hvala unapred na informaciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stevasrs, ja sam to uradio za dva sata, nemas ti nista tu oko struje sto se tice temperature samo zamenis termodavac, imas samo oko obrtaja jer moras da dovedes tu plavu zicu do cajgera, ako te put uskoro dovede do krusevca ja cu da ti ugradim za jabe :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala industrija...ako to ne resim uskoro...a bas mi to ide na zivce jer voznja po beogradskim guzvama ume bas da zagreje motor...lako cu ja da skoknuti do Krusevca...tako da...imacu u vidu tvoju ponudu...hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam uspeo, zahvaljujuci uputstvima sa ovog foruma da prikacim cajger sa obrtomerom. Termodavac crveni, kosta oko 600din, 1 metar zice, i oko sat vremena posla, s obzirom da nisam bas spretan u izvodjenju tih radnji :)

Radi odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je km sat na puntu kecu, na sajlu ili na dzek? Devojka hoce da joj promenim sat da ubacim sa obrtometom pa me zanima da li mora nesto da se budzi i da li ima fabricki izvedenu instalaciju za obrtomer?

Uz sat joj sleduje i promena osvetljenja u ROZLE :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem sa pokazivacem temperature. Problem je sledeci, posto sam imao onu tablu bez kazaljke za temperaturu i za broj obrtaja resio sam da je zamenim. Nije se bas sve uklapalo pa sam sa stare skinuo vodove i prebacio na novu, spojio sve lepo, obrtaljku, zamenio termodavac, sve je radilo odlicno, temperatura na pola, dok u jednom trenutku posle stotinak predjenih km kazaljka temperature nije pala na 0. E sad, desava se da kada skinem konektore sa table i vratim ih pokazivac ponovo radi i posle odredjenog vremena padne na 0. Promenio sam 3 termodavaca i sa svakim je ista situacija. Jedina je razlika u otporu pa jedan pokazuje malo vecu temperaturu, drugi malo manju, u sustini to mi nije problem jedino to sto pokazivac radi malo pa prestane sve dok ne skinem konektore i vratim i sve tako. Nadam seda cete mi pomoci u resavanju ovog problema. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поздрав људи. Имам пунта 55с са оном глупом таблом. Набавио сам таблу са показивачем температуре и обртомером, пасује потпуно, свака лампица ради, раде обртаји, брзина, све осим температуре. Схватио сам да требам да заменим сензор температуре, али ме интересује да ли треба још нешто да се одради имајући у виду да ми све на овој новој табли функционише. Интересује ме и да ли ће да се укључује вентилатор невезано за то да ли табла показује температуру, јер ми и са овом старом таблом не значи скоро ништа лампица која би требало да се упали кад се прегреје мотор. Хвала унапред на одговорима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...