Jump to content
FAS Goran
flyche

FM Transmiter - kako poboljšati zvuk? ; povezivanje

Recommended Posts

uh uh cepidlazimo, tapaciri, vrata ... shvatio si sta sam mislila :D 

ma skinula sam sve srafove a onda sam merkala da ne otkinem zabicu jedna me nervirala, zato mi je srafciger bio u ustima. :D

neka preskacem fudbal sigurno, danas sam se saplela o svoje kuce i ljosnula ko kreten pa mi se decko smejao za sve pare...po prvi put sam videla suzu da je pustio... mozda sam sposobna u ruke, al u noge nikako :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako..posto imam Klarionov Audio radio, hteo bih da slusam mp3. Narezem ja audio CD ali stane samo 75 minuta. Kupio sam ono kinesko g**** za 700 dinara na buvljaku ali krci ubija. Ja imam malo muzicko uvo pa ne mogu da slusam los kvalitet  :turned: pa sam hteo da kupim ovo 

 

cxca98500.jpg

http://www.winwin.rs/xwave-transmitter-bt64-blue-mp3-mp4-sd-usb-daljinski-upravljac-1166056.html

 

Interesuje me kakav je kvalitet. Znam da ne mogu da dobijem isti kao sam aduio, ali bih voleo da ima bar priblizan zvuk. Ima prijatelj u Fokusu i cuje se odlicno odlicno 10/10. Ja sam imao ovakav http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-4437935-2.htm. Imam onaj Kenjonov carkit ili vec kako se kaze ali mi je mnogo 18.000 da dam. Svaki savet mi je dobro dosao.

Spreman sam da dam do 1500 dinara za to. Inace ovakav mi je radio

 

cxca98501.jpg

 

Hvala unapred  :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam i mp3 i usb pa opet rezem audio.kvalitet audia je najbolji.kupi 100 komada u metrou,narezi vise cdova i budi srecan to je odlican uredjaj i ne bacaj para na kojekakve transmitere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pun auto CD-ova ali bih opet voleo na flesku da stavljam novu muziku. Jer sam pre stalno rezao CD-ove i bukvalno za svaki novi hit ja CD. Znam da nema teoretske sanse da bude isti kvalitet ali opet krenem negde na put pa ne mogu da vrtim 18stak pesama u krug...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovaj risiver sa kupujem prodajem linka i prezadovoljan sam. U gradu nekada znaju da se mesaju frekvencije ali van grada je milina :D Odlican je i jak zvuk, nisam verovao iskreno da ce biti tako ali posto sam ga platio nesto sitno resio sam da probam i iznenadio se prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takav isti imam i mnogo mnogo lose radi :-/ kupi cu najverovatnije ovaj XWave....pa cu javiti ustiske :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ti ovu stvarcicu, tj. digitalni CD Changer emulator (MicroLink) : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

 

Trenutno postoji verzija za Fiat i VW grupaciju, radilo se za BMW i Renault, a planirane su i ostale marke.

Pricam ti zato sto je i meni u Xsari upravo Clarion (kao i kod tebe), pa sam se interesovao. Mnogo dobra stvarcica, da ne bacas pare na gluposti, ako je kolega odradio i tu verziju u medjuvremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mu pustio PM pa da vidimo...hvala ti :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) . Javi ovde ili na PM je li odradio verziju za Citroenov fabricki Clarion, ja sam pitao jos u maju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo neko ladno preprodaje NSX-ov microlink... :turned: :turned: :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam da cu da javim utiske transmitera, kupio sam ga malo pre u Tehnomaniji 1290 dinara, Xwawe BT64, auuu ala gruvaju basovi ne verujem. Mislio sam da je njesra i ovo i rekao ajde da vidim i jos to, kvalitet na nivo, kao neka radio stanica bukvalno. Tacno ovaj moj trazi skupe stvari, navikao na takve :-/ evo i slike

 

cxcb470301.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom odabira frekvencije  transmiter stavite na frekvenciju na kojoj nema nijedna radio stanica ili nije ni blizu i nebi trebalo da ima sumova , i kao sto neko vec rece na transmiteru vol. do kraja a na radiu - cd u regulisite jacinu i to je to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me zbog cega Fm transmiter gubi kontakt na upaljacu?

U radnji u kojoj sam kupio transmiter rekli su mi da je ulozak upaljaca pokvaren i da zato gubi kontakt

na netu nigde nisam za sad nasao taj ulozak ali upaljac radi sve ok super pa mi zato nije jasno zasto bih gubio kontakt ?Inace imam fabricki radio Fiat brave i nema ulaz za onaj kabal koji bih mogao da povezem sa telefonom...citao sam da taj ulaz moze da se sredi iako ga nema da se doda ne znam ni ja kako i zanima me da li je to istina?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li jos negde uticnicu za upaljac, tipa gepek? Ako nemas, vidi kod nekog od drugara da probas, da vidis da li je do tvog uloska ili transmitera.

Bilo je price o tome, procacka malo po forumu, mozda pronadjes.Ima i po stranim forumuma, ali sve sto ti treba, pogledas na search da li ima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do upaljača. Do transmitera je. Meni je treći do sad i svaki je gubio kontakt.

A AUX kabl mislim da moze da se napravi,ali ti treba Mini ISO konektor. Nadji temu. Ima je na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolima gde se je svega par cigara zapalilo koristeci auto upaljac ima problema pri priklucenju bilo cega u uticnicu upaljaca.

Na dnu uticnice se nalazi pozitivan pol koji voli oksidirati i tu gubi kontakt!

Skinuti uticnicu, rastavit je, ocistiti dobro taj deo i problema neko vreme nece biti. Kada se problemi ponovo pojave ponoviti postupak jer se ciscenjem (smirglanjem) skine sloj hroma koji je pre stitio od oksidacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi nov sam na forumu treba mi malo pomoci.Kupio sam cromu 2008 god. I imam connect nav.da lineko zna ili moze da postavi uputsvo na srpskom za rukovanje?ne znam kako se isklucuje na primer za radio loc,dx,af I ostale funkcije da bi imao bolji prijem signala.HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan FM Transmitter review od mene. Ne, nisam pobrljavio :lol: , pa da uz postojeci Blue&Me na autu, ubacujem i FM transmitter :) . Matorom su se svidele funkcionalnosti B&M, pa sam hteo da mu za Xsaru '04. nabudzim nesto slicno. Kopajuci po netu, dodjem do FM transmittera sa BT, koji su poprilicno nahvaljeni sto se kvaliteta signala tice. Ovakvih nema po nasim radnjama, moze da se nadje jedino kod jednog-dvojice ljudi na KP, cene su od 2600-3400 din. Pogledam AliExpress, na akcijama ih ima i za 12$, a od funkcionalnosti: FM transmitter, slotovi za USB flesku, TF memorijsku karticu i punjac, Bluetooth koji podrazumeva handsfree pozive i pustanje muzike sa telefona, merac napona akumulatora, monohromatski ekrancic, mogucnost listanja po folderima, ON/OFF dugme (ne mora da se vadi iz upaljaca ako zelite da ga ugasite)... Reko' da probamo za te pare :) .

Uredjaj izgleda ovako - sa donje strane su slotovi za USB fles i punjenje. Sa desne strane ON/OFF dugme. Sa gornje strane slot za TF Card. Ima koleno sa nekoliko stepeni, ne strci mnogo, tako da moze da stane i na centralnu konzolu ili pored menjaca, zavisno od lokacije upaljaca. Deluje vrlo pristojno i kvalitetom:

 

111120196831.thumb.jpg.7d1b9a04a7d1545243fc5d8fefc2864a.jpg 111120196832.thumb.jpg.17a96ef904fa991d8a6790dab9ce95f5.jpg 111120196833.thumb.jpg.d11af50d0b9fe75809b564aa107f471c.jpg

111120196834.thumb.jpg.028468793163c11edace428038d8cfca.jpg 111120196835.thumb.jpg.a3ae56ae57603d735ba2ce584bc69834.jpg 111120196836.thumb.jpg.7f3103b02ae68925b6322597d23e5275.jpg

 

Ono sto je najbitnije: kvalitet FM signala - iznenadjujuce dobar, a odlican za FM transmitter. Primetno bolje nego Xwave, Sencor i sl. po nasim radnjama. Nivo zvuka moze da se menja i na samom transmitteru od 0-28. Kada se totalno smanji na 0 da bi videli kvalitet, cuje se blag sum. Kada se to pojaca na 28, u reprodukciji se dobije sasvim korektan zvuk, lep bas, a trunka suma se cuje na prelazima izmedju pesama ili u deonicama bez muzike. Za taj nacin prenosa signala, rekoh iznenadjujuce dobro, u poredjenju sa onim sto sam ranije vidjao.

Ima ekrancic sa osnovnim informacijama: da li je prikacen BT uredjaj, nivo jacine signala, odabrana frekvencija, odabran medij sa koga se pusta muzika, podaci o numeri i izvodjacu, trajanje pesme... U autu to izgleda ovako:

 

111120196852.thumb.jpg.f590d359733be7506b5a639f35a8744e.jpg 111120196843.thumb.jpg.3f5fd253efccf5c26f54a72b16eb4130.jpg 111120196842.thumb.jpg.4cd0bc012bfa936e2182041ad434fd24.jpg

 

Ima ugradjen Bluetooth, koji povezivanjem telefona omogucava handsfree pozive. Na ekranu se prikazuje broj, moze se prihvatiti poziv na centralno dugme ili preko njega pozvati poslednje okrenut broj:

 

111120196850.thumb.jpg.0d7168e9dc50c8b5fca5be353dd04d0f.jpg

 

Sagovornik se odlicno cuje na zvucnicima, a uredjaj ima ugradjen mikrofon i zvuk preko njega je malo tisi nego sto bi trebalo. Ipak je mikrofon je poprilicno udaljen od glave, a i ne treba ocekivati kvalitet kao kod fabrickih mikrofona sa pojacivacima. Ali sasvim dovoljno da se obavi razgovor. Prilican plus je sto se preko Bluetooth moze pustati muzika i sa telefona.

Za razliku od vecine transmittera koji i nemaju ekran - ovde je moguce prikazati i birati muziku po folderima:

 

111120196857.thumb.jpg.80c2a93da293b36d4e1e898e9396403c.jpg

 

Uredjaj ima i prikaz trenutnog napona akumulatora (alternator i accu su mi dobri :lol:):

 

111120196846.thumb.jpg.363ef0cdba98b0f071fbaece9ad53c27.jpg

 

Nesto sam sigurno zaboravio, ali to je u principu to - sasvim korektan uredjaj, za 1300 kinti. Ko nema Blue&Me ili nesto slicno, ne planira neku multimediju - jeftino a korisno resenje. Mane: zvuk naravno malo losijeg kvaliteta u odnosu na digitalni B&M i direktno citanje sa fleske (ali kazem, sasvim OK), bez glasovnih komandi i sa malo tanjim mikrofonom. Prednost - mogucnost pustanja muzike sa telefona preko BT. Na kraju, evo i linka sa nizom cenom sa koga provereno stize i na kome se nalazi sve detaljno, uputstvo, ocene korisnika (uz jos par slika iz ruke):

 

https://s.click.aliexpress.com/e/NnFAtyS8

 

Untitled.thumb.png.9cbcf416f64b37ae0e41043a02d40100.png 111120196858.thumb.jpg.95c415fcae9450e9bcdf6a38ea5a4763.jpg111120196860.thumb.jpg.604a96aeda9b3923bd4560f261c26d42.jpg111120196862.thumb.jpg.65fff10a5caf64bda71575f7ceb8a951.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobao sam više transmitera sa Aliexpresa cene oko deset evra i ne mogu da se porede sa ovim igračkama iz prodavnica ni po funkcijama ni po kvalitetu zvuka. Ovi što se prodaju kod nas koštaju po 2-3 evra na Aliexpressu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nesto ljubitelj transmittera (cekao sam da Nenad zavrsi MicroLink za te verzije PSA), imao sam priliku da probam par komada iz nasih radnji i slazem se sa tobom. Zvuk im ima prilicno vise suma, a nemaju ni deo ovih funkcionalnosti. Ekrane nemaju, nego samo ispisuju frekvenciju na kojoj su trenutno. A kod nas i ti najprostiji kostaju cak i vise nego ovaj sa Alija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nabavio externi BT transmiter, kod nas na KP oglasima je oko 800RSD sada, bio je ranije oko 1200 pa sam ga zato i uzeo sa Alija.
Moze da reprodukuje mjuzu sa telefona i iznenadjujuce je jak, ali morate malo da se derete da bi vas sagovornik dobro cuo. Licno nemam nekih zamerki ali ima boljih za oko 10tak eura da se uzmu i lepsih, ali meni je bio hitan i...well to E to. Doduse za pustanje mjuze ga ne koristim ich jer mislim da bi se pokvario od muzickog ukusa posle 2 pesme Zato samo CD.
Ovaj sto@Ivan ima je ozbiljna naprava, maltene ko Parrot sa opcijama. 3b5a02317b692f371bc90dd20ee1aa09.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog svega nabrojanog sam i gledao da auto obavezno ima Blue&Me: muziku slusas digitalno direkt sa fleske, mikrofon je mnoooogo ozbiljniji, sa pojacavacem, u plafonjeri tako da se jasno cuju i putnici koji pricaju sa zadnjeg sedista, veza sa komandama na volanu, ispis podataka na instrument tabli, glasovne komande...

Ovo sam uzeo za matorog najvise zbog mjuze, ali sasvim korektno zavrsi posao i za ostalo. Pogotovo kada se uzme u obzir koliko kosta i da je Plug&Play. Prednost u odnosu na Blue&Me je sto mozes da pustas muziku sa telefona :). Ozbiljnija stvar je Microlink (xCarLink, Yatour), ali samo opcija za MP3 je 40-100 EUR, plus Bluetooth modul sigurno par desetina. Uz pitanje da li uopste i postoji za verziju vaseg uredjaja. Ili neka multimedija, ko hoce da se bavi sa tim, cene su i njima prilicno pale.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...