Jump to content
FAS Goran
flyche

FM Transmiter - kako poboljšati zvuk? ; povezivanje

Recommended Posts

Ja sam danas uspeo da poboljšam zvuk (prijem) sa FM transmitera!!!

Odvrnuo sam antenu sa krova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi hvala za pomoc, sutra cu da probam, ali vec sam jednom prosao tako da mi nije detektovao frekvenciju transmitera samo je prosao dalje

ivane da napomenem da ja imam ovakav radio

http://i01.i.aliimg.com/img/pb/258/741/462/462741258_879.jpg

i mislim da nemam takvu opciju, ali bicu pametniji sutra

da li postoji opcija da zapamti podesavanje MONO , posto uvek se ukljuci stereo kad god upalim auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze gospodin Mihailovic, pokusaj sa nekim drugim transmiterom, mozda je taj u problemu?

ivane da napomenem da ja imam ovakav radio

http://i01.i.aliimg....2741258_879.jpg

i mislim da nemam takvu opciju, ali bicu pametniji sutra

A, pa sto se odmah ne hvalis da imas ConnectNav+ (CN+), a ne obican radio :) . Ja mislim da on nema bukvalno takvu opciju kao obican CD/cass, ali tacno odredjenu frekvenciju mozes da zadas glasovnim komandama:

voice1.jpg

Evo ti i primer:

voiceex.jpg

Jos jedna stvar, na CN+ takodje imas opciju da stelujes osetljivost prijemnika. Opcijom "LOC" se smanjuje osetljivost i u tom slucaju hvataju se samo stanice sa jacim signalom. Mozes da podesis "DX" i tada ti hvata sve stanice u opsegu:

loc.jpg

Mada, kao sto ljudi rekose, signal sa transmitera je dovoljno jak. I (ako vec nisi), pogledaj malo uputstvo za CN+, cini mi se da je okaceno i ovde na forumu, ako ne nadjes okacicu ti na moj Dropbox. Verovao ili ne ima 166 strana, tako da nije lose malo ga prostudirati i znati sta sve imas u autu ;) ...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane@ da li postpji nesto cime se ti vec nisi pozabavio??? sta god covek da pita ocekujuci pri tom da ovaj put neces imati odgovor kad ono medjutim eto Ivana sa gomilom korisnih informacija!!! svaka cast za svaku pohvalu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan, svaka ti cast, mogu ja da nosim mog stila na servis kod tebe?

@macvanin nisam , ja imam neki "prosto" tako se zove marka ....:)

probacu da skinem antenu, posto radio ne slusam nikada, a probacu i da stavim na DX umesto LOC, a za glasovne komande...to je spansko selo za sada.

http://www.shopmania.rs/other/p-prosto-fm-transmiter-1983623

pardon

http://profimedia.shopmania.biz/kupi/prosto-fm-transmiter-154031?utm_source=portal&utm_medium=web&utm_campaign=shopmania

Share this post


Link to post
Share on other sites

macvanin@ druze ja sam taj letos pozajmio od druga za put iskroz mi se korektno cuo i cak sta vise. bas taj xwave tako da moj glas ide za njega slobodno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Caos,

videla sam da je tema slicna sa mojim problemom pa reko da pitam i ja nesto vezano za to. vozim fiat bravo 1.9 2001 godiste.

naime, ja povezem transmiter, on radi carobno, nema suma, nema smetnji, nicega... ali ja imam jedan drugi problem. moj radio je tako podesen da nece da ostane na ''prljavoj'' frekvenciji. tj ako nije cista radio stanica on je vrti sam od sebe. e sad transmiter je podesen na 88.0 i nema sanse da radio ostane u tom polozaju iako je memorisan. da li ikako mozete da pomognete ako ste imali problema sa tim. 

Hvala, Jovana :)



 @ Jel probao mozda neko ovo?Kakav je zvuk?
http://www.emmi.rs/f...productId=31680

 

 

zvuk je divan ja imam isto xwave ne bih ga menjala, samo u mojim kolima ne radi zbog radia :D:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kao što reče Dr. Tuborg, treba probati sa tim opcijama, tj. na taj način reći radiju da ostane i na onim frekfencijama gde nije uhvatio ništa kristalno čisto ili uopšte nije ništa uhvatio, jer ovako kako je kod tebe sad podešeno on ostaje samo na onim frekfencijama na kojima je uhvatio jak signal, dok sve ostale preskače...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne patim od predrasuda ali je prava retkost naći žensku osobu koja zna za AFC i slično a da istovremeno postavi ovakvo pitanje !

Ne zamerite ! :D

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo, da pun si predrasuda jer je "ovo zensko" sebi popravljalo sklapalo i rasklapalo branike zvucnike, vrata podizalo prozore i sl. majstoru ga vodim samo ako ne daj boze moram nesto kardinalno da zamenim. nisam nesposobna. samo skracenice tipa acc bn fm ili sta li god vec mi nista u zivotu ne znace a uputstvo za koriscenje onog radia ne mogu da nadjem. nije lepo imati predrasude to sto sam zensko ne znaci da sam nesposobna... postavila sam pitanje u nadi da nekome te skracenice nesto znace. hvala na odgovorima pokusacu to. i da, zamisli umem da upalim i podesim transmiter kao sto sam vec u prvom odgovru i napisala :))))

srdacan pozdrav od neupucene :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jovanice, Mijailović je sklon šaljivosti, polako...nemoj mu odmah uzeti za zlo. ;)

 

Probaj ovako:

 

Prvo i osnovno,nadjite gde se ulazi u meni,mislim da je to dugme sa oznakom EXP,drzite ga malo duze i ucicete u glavni meni,to se radi dok je radi ugasen,a mozda moze i dok je upaljen,ne secam se tacno.

zatim iskljucite funkcije,da budu u modu OFF,kao sto su AF,TP,DX, i LOC,ako ima iskljucite i IS,a najbolje bi bilo da skinete uputstvo negde sa neta i sve ce vam biti mnogo jasnije.

dugme kojim trazite stanice,zadrzite duze od tri sekunde i ono ce promeniti nacin trazenja,to jest trazice od stanice do stanice ili samo onoliko koliko ga zadrzite.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39736&p=665756

 

Usput, ima ovde raznih uputstava:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44470

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo potrebe za ovim žučem ...

Upravo potvrdjuješ da spadaš u retke ženske osobe koje imaju smisla za tehniku.

Isto tako sledi potvrda da ipak ne znaš šta je AFC , AFT,UHF,UHT ... Što naravno nije nikakav propust i nedostatak.

Mi smo ovde na istoj strani, da se nadjemo u nevolji i pomognemo a idemo dotle da odvojimo svoje vreme kako bi smo upoznali osobe sa kojima ćaskamo pa da se čak i družimo.

Ako ponovo pročitam šta sam napisao,gde sam to i mislio, videćeš da nema nikakve skrivene namere.

Na kraju, voleo bih da lično mogu pomoći kako bi se ovaj nesporazum prevazišao.

Svako dobro ! ;)

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci opustite se niti sam se uvredila niti sam ljuta. ja sam samo bolno ironicna, mozda se naviknete. znam ja da ima zena koje uzmu kola i ne znaju da ih upale a kamoli sta drugo. moja drugarica ne zna za postoajnje akumulatora :)

opistite se. hvala na uputstvima, ali izvini nisam mogla da ostanem duzna :)

:***

pozic od sposobne zene No1 :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Joco de si nasla sa ovim muskim sovinistima da se raspravljas, samo ih zaobilazi.

 

PS   hoces sa nama utorkom na fudbal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na pozivu, ali preskacem fudbal i bilo kakve sportove gde mogu koleno opet da povredim :D 

nemoj tako, nisu sovinisti, donekle su u pravu. :) zene nisu bas najsposobnije za mehaniku itd, kao sto vi isto tako niste za neke stvari :D mislim da svi samo treba da naucimo da ne generalizujemo sve i da imamo malo sire poglede na svet oko nas :D

 

pozz svim momcima :D da znate kako mi rade zvucnici ne biste verovali :D sve sam ih sredila i popravila, sad rade k'o bombona :D doduse umalo caleta da mi strefi srcka kad me je video sa srafcigerom u ustima i skinutim vratima :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je lakse odvrtati srafove sa srafcigerom u ruci, nego u ustima. :) Doduse mozda ti imas neku tehniku nama muskarcima nepoznatu. :unworthy:

Inace ja nisam nikada do sada skidao vrata za namestanje zvucnika, dovoljno je bilo skinuti tapacirung vrata.

 

PS  ako dodjes na fudbal obecavam da cemo svi cuvati tvoja kolena da ne dodje do povrede

Edited by Gedza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...