Jump to content
FAS Goran
Damjanović

proleće stiglo, a sa njim i lopovi....

Recommended Posts

Ponovo se kao u stara dobra vremena vratila moda krajde znački sa automobila. Taman namestih (prošle godine, platih 450 din.), nov, lep originalni znak Lancie na prednju masku - danas primetim - nema ga. Odem u istu radnju gde sam kupio prošle godine, izvadim 500 din., zamolim za znak, medjutim prodavac reče..."nije to nikad koštalo 500 nego 1400 koliko i sad košta. Dobro, platim ja. Dodjem do "gospodje", vidim znak je veći od prethodog bar za pola santimetara i nema šanse da ujaše u površinu gde je predvidjen za lepljenje. Dobro, napravim ja to sve kako treba, stoji raščepljen novi znak (verovatno od Kape), dodjem kući, gledam ga, šta da radim, bolji nema... Okrenem krug oko automobila - imam šta da vidim: NEMA NI ZADNJEG ZNAKA!!!wallbash.gifwallbash.gif

Stvarno sazresmo za Evropu mislim se, srećan što mi nisu ukrali i radkapne, i znak 1.9jtd, a mogli su i celu prednju masku, šoferšajbnu....farove... Kome bre treba parčence plastike braćo SRBI!!?? (naravno ne podcenjujem ni ostale narode i narodnosti naše socijl....fed...nar...rep... YUslavije)realmad.gifrealmad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinci,deca...Moj drug je u 7 osnovne imao punu kesu raznoraznih znakova.Omiljeni su mu bili mercedesi i to oni sto su na haubi imali "uzdignut"znak.Ni tada mi to nije bilo jasno,a ni sada.Ja drugacije objasnjenje nemam.Ne mogu da zamislim "komsiju Peru" dok sa srafcigerom skida znak sa maske ili skida jtd,16v....

Cepovi branika su druga prica.Tu sam za opciju-"ti meni,ja tebi" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato jer se nase drustvo raslojilo poput juznoamerickog, a svi i dalje zivimo pomesani.

Drugim recima, nema neke stroge podele na dobre i "losije" krajeve grada.

Do pre tridesetak godina izrazitih socijalnih razlika nije bilo, a postojao je sistem vrednosti, koji mozda nije bio idealan, ali je postojao.

Na raspad tog sistema i izrazite socijalne razlike, dodaj bahatost i prostakluk koji se razbuktao i smatrao posebnim "kvalitetom" poslednih dvadeset godina

I eto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deca definitivno. U mom kraju kad sam bio dete, možda prvi ili drugi osnovne, "banditi" iz odeljenja su celom parkingu krali brisače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa deca kradu znakove, tinejdzeri lome retrovizore celoj ulici, nadrqani penzioneri i zavidne komsije grebu kola kljucevima, stariji skidaju felne, gume, brisace, narkomani i lokalni kokosari kradu kola..... treba li sa tim da se pomirimo i jel tu problem u nama, u njima ili u onima koje placamo da to sprecavaju?

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se desilo danas pre podne u periodu izmedju 9.30 i 12.00 u Hadži Milentijevoj ulici na Vračaru. (bio na somatološkom fak. nameštam zube....)

Pazi: dan, rano jutro, svet prolazi... medjutim ima neki crv koji mi ne da mira. Stalno mislim na jednu Lybru koja se tu parkira stalno... i danas je bila, ali nešto nisam primetio da joj nedostaju značke... Možda prednja, možda sam već postao paranoidan, ali sumnjam. Sutra ću da je obidjem da joj vidim i prednju i zadnju, odmah ću da prepoznam ako je moja. A desi li se to, ostaviću mu telefon sa molbom da mi ih vrati dobrovoljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dva puta sa punta skidali zadnji znak.Klinci rade za sitnu lovu,prodaju nekom starijem i on valja subotom na Bubanj potoku.

Posto sam digao ruke od kupovine treceg,zalepio sam selotejp na rupe da voda ne ulazi,izgleda uzasno,ali znam da bi mi i taj treci skinuli posle par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra ću da je obidjem da joj vidim i prednju i zadnju, odmah ću da prepoznam ako je moja. A desi li se to, ostaviću mu telefon sa molbom da mi ih vrati dobrovoljno!

A, mozda je clan foruma.:rofl:

Salim se. Meni je bilo interesantno pre nekoliko godina koliko su se krale znacke od Zastave 10 i Dacie Logan. I u to vreme sam imao naviku da kad vidim neki od ta dva automobila, odmah zapazim da li ima znacku ili ne.

Nije mi jasno sta ce im znacke u tolikim kolicinama.

Mozda su kolekcionari u pitanju?:w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije! To je 1.8 benzinac, sa nekim čudnim felnama...Nisam ga primetio kod nas niti se sličan pojavljivao na oglasima (bar sa tim felnama).... Ma sutra ću da ga ispregledam detaljno, a fotografisaću ga i ostaviti vizitkartu sigurno. Tačno znam i prednja i zadnja značka kave su mi bile, a on će da se polakomi odmah da ih zalepi na mesto... (balkanski špijun!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deca sigruno... posle te značke razmenjuju. Kao pre 30 godina kad su se skidali oni katadiopteri što su se navlačili na ivicu vrata a bili u modi u to vreme. Leka nema, jer se dešava po danu, kad ste u gradu, tako da vam ni garaža neće pomoći.

Nameću se dva rešenja:

- Napraviti foliju, nalepnicu u formi znaka pa nalepiti na to mesto.

- Personalizovati nekako svoju značku. Ugravirati svoje inicijale ili reg broj. Sreo sam jednom jednog Amerikanca, globtrotera... sve svoje lične stvari iz ranca i koje je imao na sebi su bile ispisane njegovim imenom i adresom. Takođe prodavali su Rusi pre po buvljacima one njihove olovke od veštaških dijamanata baš za to priručno graviranje po staklu ili metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveca mizerija koju sam doziveo je cep za sipanje gasa...Mislim da kosta oko 200 din.Promenio sam par komada i odustao.Sad neka skidaju drugome :realmad:

A kakva smo drzava...Pre 7-8 godina uvucem Fiat Tipo,prelep,sa jos lepsim ratkapnama.10 godina su bile na njemu u Italiji+20 dana u Srbiji. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih danas u Vinogradskoj kod Vlade i Marka... I zalepih ga super lepkom na mrtvo...Posle se mislim, zavaliće mi sad čekićem, upropastiće mi haubu. Bolje da sam ga onako malko prilepio sa OHO-om..lakše da ga skinu!. Ma je..em im maj...u lopovsku!.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmišljao kako da zalepim znak kad sam jednom ostao bez njega.

Na kraju zalepio sam ga silikonom. Uopšte nije loše. Posle sam probao da ga skinem nije bilo lako.

Zabodeš šrafciger a ovaj se tegli ko žvaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci zalepiti cuvenim lepkom za soferke pa lopov moze da odnese onda znak sa sve maskom ili haubom, kako kome... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silikon još opasnije lepi od "smrtka". (svojevremeno sam dihtovao akvarijume sa silikonom - ma užas). A i "smrtko" je mustra: on ili pukne odmah ili toliko razbesni sirotog lopova da mu otvori apetit cela kola da demolira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh pa stvarno svašta. Ma đžungla taj Bgd :rofl: . Stvarno ružno na onolikoj hromiranoj masci da nedostaje znak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ga imam! Kupio u JUNIOR AUTU - neodgovarajući, verovatno je sa Kape ili Theme, ili još verovatnije - kineski, pa promašena mera. Ovaj je nešto veći, pa se raščepio na sve tri strane, bezmalo da predje ivicu... u početku me nerviralo, a sad nalazim i nekakvu lepotu u njemu.. Čak mi se i svidja više nego stari! Blješti onako nov!!thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Alfi znak dosta izbledeo, ali necu da kupujem novi jer bi mi sigurno skinuli. Ovako se nadam da im nije atraktivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod Vlade i Marka, mislim da sam video jedan - ne bi trebalo da je skuplji nego Lančin... Preporuka je da ga silikonom zalepiš jer onda nema šanse da ti ga iko skine. Baš na Alfi se vidi nedostatak znaka. Medjutim ima logike i da se ne menja znak zbog jajara... al ja to ne mogu da trpim. Niko mi pipnuo auto nije 2 godine, a onda mi poskidaju značke. I to ispred Stomatološkog fakulteta usred bela dana!

Evo su lutkice...

zadnja je "oriđinale"

eQcEi.jpg eQhDA.jpg prednja je kineska, bar pola santimetra šire nego mesto predvidjeno za amblem, ali stoji...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i meni neki klinci izgleda pre dve godine skinuse znak TOFEO na mom Bravu, probao da nadjem u radnjama ne posoji nigde u Srbiji takava oznaka tako da je nisam ponovo mogao zalepiti jedino da skinem sa nekog drugog ali onda bih bio kao ti klinci, da sam ih video tada odsekao bih im ruke ali ovako, ko ga sisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...skinuse znak TOFEO na mom Bravu, probao da nadjem u radnjama ne posoji nigde u Srbiji...

Niti bilo gde drugde u svetu, jer je oznaka TROFEO :whistle:

Ozbiljno, sve to može da se naruči...naručivali su ljudi znakove za Delte koje su starije od tvog Brava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio Stila dosao je iz Italije sa lepim metalnim kapicama ventila, posle par dana naravno nestadose, kupim druge slicne i opet nestadose, kupim obicbe plasticne i nestadose, sada vozim bez kapica za ventile... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su nestale kapice ali to nije problem. Ono na sta sam popizdeo je da su mi maznuli radkapne a bio sam parkiran ispred zgrade Ministarstava raznih u nemanjinoj, plus su se tuda setkali neki nabudzeni panuri, valjda zandarmerija...pa da su mi naleteli kada sam shvatio da mi nema radkapni tako bi ih iznapusavao slatko...ali sta cu idemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...