Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nmisic1

Lancia Delta mk.2

Recommended Posts

razmisljam da kupim lanciu deltu 1.8 vvt ali nemam nikakvo iskustvo sto se tice tog automobila. potrebno mi je vase misljenje da li vredi gledati deltu 1998 god a cena je 2700 i nije fiksna, auto u full-u. molim za vase misljenje. unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnije je da li je odrzavana i kako, ona ako krene da crkava, jebace te dok je imas, ili dok ne izmenjas sve.

Inace, dobar je to auto, ako je u dobrom stanju, tesko da imas bolji za te pare u toj klasi/godistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgore sto nemam nikakvog iskustva sa tom markom automobila. na sta treba da obratim paznju, sta joj je slaba tacka, sta treba da ocekujem u voznji od nje? bilo kakav savet mi je zlata vredan :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi interesuje me Delta hpe td iz Kraljeva kupio bih je zeni pa me zanima zna li ko kakva je i da livredi da odem da je gledam ili ne , cuo sam se sa vlasnikom prodaje pricu da je motor vrh sto me i najvise interesuje, a ostalo se da srediti.

ff2.jpg ff3.jpg

ff4.jpg ff5.jpg ff6.jpg

ff1.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas857706/lancia_delta_hpe

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta delta se prodaje jako dugo, treba se zapitati zasto

mozda jednostavno nema kupaca za delte ili je zestok krs

4oro oci otvori pri pregledu

ranije je bila 1800e neregistrovana, tamo negde u martu

i tada je isto imala 200k na satu kao i sada :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije joj neka cena pa zato i pitam a iskreno nisam vozio dizela . A vrsio bih posla zeni da ide na posao da je ne vozim ja svaki dan a da joj dam moju alfu nije bas isplativo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako ti zena vozi. :whistle:

Ja trenutno vozim jednu takvu pa ti mogu reci da sam jako zadovoljan tim motorima (imam i Dedru sa istim motorom). Dedra je malo konfornija za moj ukus ali se zato Delta bolje ponasa na putu pri malo brzoj voznji. Delta je za nijansu laksa za manevrisanje u guzvi ali je zato nepreglednija za one koji se slabo snalaze sa retrovizorima i imaju slabiji osecaj za prostor. Motor ima sasvim dovoljno snage i momenta obrtaja za tu tezinu automobila tako da moze da podnese ostriju voznju a vesanje to moze da istrpi. Dobar automobil za malo para. :thumbsup:

P.S. Iskreno, za ovu iz oglasa ja nebih dao toliko a vi kako hocete. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi molim za pomoc,

nisam hteo da otvaram novi topic posto je ista tema dakle kao sto mozda znate imao sam fiata brava kojega sam morao da prodam i sada hocu da kupim lanciu deltu 2,konkretno za sada ima jedna crvena na polovnim automobilima 1,6 sa cukarice je pa ako neko zna taj auto ili je mozda clan molim vas neka mi nesto kaze o tom automobilu konkretno ili o tom modelu jer cu svakako kupiti taj model automobila.sta joj je najveca boljka i na sta najvise da obratim paznju pri kupovini.

hvala vam unapred i molim vas odgovarajte sto vise ne bih voleo da se zeznem jer para nemam vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da i ja je pratim neko vreme ovako na slikama pristojno izgleda,u petak mi lezu pare koje sam namenio za kupovinu auta pa cu onda otici da je pogledam pa zato i pitam na sta najvise da obratim paznju.moje neko misljenje da to nije interesantan auto sirokim narodnim masama koje jos uvek kupuju golfa2 pa da zato i ne ide prodaja istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ako je ova tema otvorena na krivom mjestu, pa ako je problem nek je moderator preparkira :)

Drug mi je kupio Lanciu Deltu 1.9 TD hpe, 66kw, 97 god.

zanima me sledece:

Koliko litara ulja staje u motor? mi smo mu usuli 4 ipo litra Selenie Turbo Diesel i na mjeracu pokazuje da je tek na minimumu?

i onako uopste koje su mu boljke,kakav je to motor? mi smo primjetili da trosi po malo ulje od serva ali nismo jos ustanovili dje?

pozdrav i hvala unaprijed :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ulje stoji na meracu ravno ili na jednoj strani pokazuje vise a na drugoj manje? Meni je na Dukatu 1,9tdi stajalo oko 3,4l sa filterom, servo je valjda odvojen od motora tako da sigurno curi negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ravno stoji,ali na minimumu.. rekli su mi neki da u Lanciu staje 5.2 litra ulja u motor , tako da cemo sipat, valjda se popenje do normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao bih moj auto za navedeni jer me Lancia Delta privlaci vec dugo vremena,pa me zanima kakav je auto,koje su razlike sa bravom u potrosnji sa tim motorom,ceni delova,celokupnom kvalitetu,limariji,da liima nekih razlika sa motorom 1.6 16v sto ide u bravo.Bio bih jako zahvalan kad bi mi neko rekao celokupno licno iskustvo jer me auto bas fascinira i jako mi se svidja dizajn a i ova zuta boja mi je prelepa,vec je zamisljam sa nekim oz wrc felnicama :)

 

Evo i oglasa te Lancie,kaze da je u ok stanju da je motor uredu i da je sredjena limarijski i prefarbana,da je dato 400e za to nedavno,ceni je 1500,a za razliku u ceni koju ce da mi doplati razmisljao sam da joj zveknem neki seqvent :)
cxca12503.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/980232_Lancia_Delta__1998_god

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime zanima me ko ima iskustva sa motorom 1995cc, 139 KS, tipa potrosnja,odrzavanje,mane,celokupno iskustvo bio bih jako zahvalan na informacijama,stvarno je hitno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalno sve delte se vuku po oglasima :nuke:

ja sam vozio deltu,par puta je pokusao prodati,da bi je dao za 1000e suraku

Moji utisci o autu su fantasticni,vozio sam ga nekih 8 godina bez ijednog ozbiljnijeg kvara

jednostavno auto na losem glasu u sirokim narodnim masama.

mozda sam ja samo imao srece da naletim na dobar primerak,ali koga god znam da vozi deltu niko se ne zali na nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jurim zamenu za moj bravo,vec duze vreme...Nasao sam jednu ali lik je odustao,bila zuta hpe sa 1.6 motorom,kao nova...a vise ni jednu hpe tj 2 vrata nisam video na oglasima...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako kolege pored fiata kojeg posjedujem 20 VT imam zleju da imam jos jednog rijetkog primjerka u garazi rijecj je o modelu Lancia Delta hpe hf turbo 2.0 16 v 147 kw

 

Auto je 1995. god 2.0 16 valve 147 kw i uzeo bi ga od prvog vlasnika auto je u komsiliku. Auto nikad nije pokisao niti vidio snijega znaci najvise vremena je proveo u garazi i na satu ima 80 000 km, Zanima me na sta da obratim paznju jer se nisam nikad prije susretao sa tim autom kakav je za odrzavanje sa cega mu pasu dijelovi koje lafe faita i lancie jos i sto vise vise sitnica detalja sta da obratim paznju kad budem uzimao. turbina nikad nije radjena fabrika je sve znaci auto je vise lezao nego vozen

 

Svaki savijet je dobro dosao

HVALA SVIMA

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je najbolje da kontaktiras clana podvarak jer on je imao ili jos uvek ima takvu Lanciu Deltu i znace da ti kaze sta od cega ide.

Inace taj model sa tim motorom je zlo od auta jer ide fenomenalno dobro i mana je sto i fenomenalno trosi gorivo i zna da popije preko 20L goriva  a cak dana danas imam test iz 90-tih gde je na tom testu trosila 27L.

Problem je sto danas ima dosta kola pa cak i dizelasa koji imaju nesto slabija ubrzanja ali trose 3x manje.

Auto za ljubitelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedavno ( 5 dana ) posedujem Lancia Delta 1.8i Le , 1994.godiste . Hteo bih da saznam sto vise o njoj , potrosnja , kvalitet , nabavka dekova i sl

 

Svaka info dobro dosla  :smoke:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima... imam u planu da kupim lanciu deltu '93 do '97 pa me interesuju vasa iskustva sa tim autom... uzeo bih neku sa manjom kubikazom, jer mi nije potrebno nesto jak auto jer bi to bio porodicni auto. Svidja mi se kako spoljni tako i unutrasnji izgled. Sta me interesuje je, potrosnja otprilike (gas), da li ima neke mane, i tako... ps. i da ima automatsku klimu npr :) Pozdrav svim dobrim ljudima i hvala na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...