Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo / Nuova Bravo - pitanje vezano za daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Naravno da se ne vezuje samo "tako",sto bi rekli direktno.

Ima poseban mikrokontroler koji belezi zakljuc/otkljuc signal,i izbacuje signal na boozer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode

 

Interesuje me da li kod Stila 1.9 jtd kada se auto zakljuca  blinka ona signalna lampica koja se nalazi na vratima. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim pita, znaci da mu ne radi :) . Proveri lemove na plocici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!

 

Imam pitanja u vezi centralne brave na mom Stilu karavnu (1.9 MJ Dynamic). Kada normalno zaključam auto preko daljinca, crvena ledovka na vozačkim vratima krene da pulsira. Kada otključam auto preko daljinca i ne otvorim bilo koja vrata auto se zaključa nakon 30 sekundi, ali tada lampica na vozačkim vratima ne pulsira. U oba slučaja nema nikakvih problema što se tiče otključavanja preko daljinca, sve je najnormalnije. Ono što sam primerio je da je u prvom slučaju srpljenje struje iz akumulatora veće nego kod drugog. Nisam mogao da pouzdano izmerim struju pražnjenja jer su amper klešta koja imam težak krš, ali sam utvrdio sa unimerom da u prvom slučaju napon akumulatora od 20h pa do jutra nardnog dana opadne za oko 200mV, dok u drugom slučaju napon se oporavi za nakih 50mV. Jel neko zna u čemu je ovde fora? Koja je razlika u stanju vozila kada lampica pulsira i kada ne pulsira, a auto je zaključan?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege potrebna mi je pomoc ako neko zna....

U pitanju je Fiat Stilo bez daljinskog zakljucavanja. Kupio sam modul centralne brave sa daljinskim zakljucavanjem. Uspeo sam sve da povezem, sve radi kako treba, ali nikako ne mogu da povezem modul centralne brave na migavce ili na svetla, koja signaliziraju zakljucavanje auta.

Ako je neko ovo radio, ili zna kako treba, molim vas za pomoc da mi objasni gde i kako da povezem signal sa centralne brave da mi rade migavci iili svetla kada se auto zakljuca i otkljuca.

Hvala unapred na pomoci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 
Imam skopcano vec daljinsko otkljucavanje ali nisu spojeni zmigavci na njih. Pa me zanima koja je zica za zmigavce sa ovog mog daljinskog zakljucavanja da bih skopcao. Evo slike.

 

12511635_10208408049942627_1936552803_n.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaš fabrički ključ sa dugmićima na sebi? Nije o takvom daljinskom reč, nego imaš posebnu ''šapicu''/komande od nekog naknadno ugrađenog alarma?

Usput, pogledaj:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42566-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-alarma/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omam dva problema vezana za daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje.Prvo je vezano za zmigavce da nezasvezle kada zakljucavam i otkljucavam auto,a radila su do pre mesec dana kada sam nesto cackao na dijagnostici i da lisam radio proxy za ceo auto nemogu da se setim ali se od tada nepale zmigavci.drugi je problem od danas da nemogu gepek da otvorim na daljinac a juce je malo radio malo ne.znam da kada dva puta pritisnem da zakljucam onda se zakljuca i iznutra da ako neko naprimer obije da nemoze da izadje jel ta varijanta?a ne znam sta bude kada vise puta pritiskas da zakljucas ili otkljucas

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze, danas sam to radio na svom stilu. Ovako, sa modula centralne brave imas jednu ili dvije zice koje spajas na migavce. Ako imas jednu zicu moraces preko dioda, ako imas 2 zice ne trebaju ti diode vec sa jedne vezes na lijeve migavce, sa druge na desne. E ja sam spajao samo prednje i zadnje migavce ove sa strane nisam. Zice od migavaca sam uzimao, od prednjih sa plavog dzeka onog pored osiguraca u kabini, zice su br. 38 i 39, a sa crnog dzeka koji je lijevo od tog plavog sa njega uzmes zice od zadnjih migavaca one su pod br. 12 i 3. 
E ti kada to budes povezivao samo moras sa te jedne zice iz modula da povezes jednu stranu migavaca npr samo desne, a sa druge zice samo lijeve migavce.. Sretno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to kod mene vec povezano jer do pre par nedelja sam imao tu funkciju kad zakljucavam ili otkljucavam auto zasvetle zmigavci.Sad toga nema.a zice se nisu same sigurno otkacile pa da moram da ih vezem ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/25/2016 at 8:47 PM, SrdjanNS86 said:

Sve je to kod mene vec povezano jer do pre par nedelja sam imao tu funkciju kad zakljucavam ili otkljucavam auto zasvetle zmigavci.Sad toga nema.a zice se nisu same sigurno otkacile pa da moram da ih vezem ponovo

Ovo sam napisao za one koji imaju naknadno ugradjeno daljinsko zakljucavanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko voljan da mi pomogne. Dakle potreban mi je kljuc sa elektronikom samo radi probe da proverim da li uopste imam daljinsku komandu. I odmah vracam. Pozeljno Nis da bi se izbegli troskovi dostave. Samo bih da saznam da li da kupujem kljuc ili ne. Hvala unapred svima

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lazar357

 

Ne može to tek tako lako. ;) 

Morao bi prvo taj ključ da se odjavi sa kompa kod Stila od kog je.

Onda da se taj ključ prijavi na komp tvog Stila (treba ti ona kod kartica, ili ako nju nemaš onda da se iščita kod što obično ključari naplaćuju posebno). Tek tada može da se vidi radi li daljinska komanda.

Nakon toga, mora ključ da se odjavi sa tvog Stila, i opet prijavi kod onog Stila od koga je prvobitno uzet ključ sa daljinskom komandom (sada taj vlasnik mora da ima kod karticu ili već iščitan kod).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno tako sam i mislio imam kod karticu  i naravno ako neko ima kljuc i bude voljan da pomogne naravno i on treba da ima kod karticu. E jedino nisam znao da treba da se odjavljuje kljuc. U svakom slucaju hvala na informaciji . :-) :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam kljuc sa elektronikom. E sad ne znam da li nece da prepozna tj da ucit kljuc zato sto nije odjavljen sa tog auta ili jednostavno da se pomirim da nemam daljinsku komandu. Posto sam kljuc uzeo sa otpada i ne znam da li je odjavljen i ako nije moze li se to nekako resiti a da ne treba taj auto? Molim vas za pomoc. Jer tesko mi je dok sve ne probam da se pomirim sa cinjenicom da nemam tu opciju. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da se odjavljuje, odradis uparivanje sa tvojim autom pomocu dijagnostike uneses pin kad zatrazi i to je to, kad zavrsis, skines sa kontakta pa otvori-zatvori vrata i probaj par puta otkljucavanj-zakljucavanje, ako ne radi 99% nemas daljinsko, mada reeeetko koji stilo nema.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako . Ja sam u taj novi polovni kljuc ubacio moj mač i moj kod sa starog kljuca . (Mozda sam tu napravio gresku sa mojim kodom) Jer kada sam upisao elektronski kod i kada trebam pritisnuti bilo koji taster . Uopste se ne skloni obavestenje za prepoznavanje daljinskog. Pise duze od 3 sekunde, a ja drzim i duze i nista se ne desava. Ne znam da li sam negde pogresio a mozda i sam program MES je verzija 2.2

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi napravio nikakvu gresku, tvoj kod (transponder) nema veze sa plocom, tako se i radi, probaj da ponovis to opet ili par puta, probaj prvo sa dugmetom za otkljucavanje pa ako nece onda opet isto sa zakljucavanjem... ako nece ili tvoj auto nema mogucnost ili ti ne radi ploca iz kljuca, nema veze sto blinka.....
I probaj kad zvrsis sce da das kontakt, skines otvoris-zatvoris vrata pa vidi da li je proradilo. Kljucari mogu da ti provere da je ispravna ploca u kljucu, za sekind imaju uredjaj koji vidi da li salje kljuc signal ili ne. A postoji sansa i sam da proveris, nadjes drugara koji ima stila i dok preko komandi spusta ili dize prozore ti tvoj kljuc stiskaj pored njega i ako mu prekida dizanje i spustanje to znaci da radi, ako ne ometa njegov kljic nemora da znaci da ne radi.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo bio kod kljucara jednih sto su na glasu u Nisu. Sve je u redu sa kljucem. Ali on kaze da necu uspeti jer mi treba blanko elektronika kaze da je ovako nemoguce. Da li je upravu ili ? Da li je neko radio vec to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u pravu, ja sam sebi vec dva daljinca dodao.....naravno polovni sa otpada.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...