Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo / Nuova Bravo - pitanje vezano za daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Posto sam novi vlasnik, pocetnik u sitnim problemima vezanim za stila nesto da pitam...smile.gif

Kada zakljucam vrata preko daljinskog da li treba zmigavci nekako da se oglase, da li je to do podesavanja preko menija, mada u ovom pdf. manualu koje imam nema reci o tome, u mom slucaju kada zakljucam nista se ne desi...?

I da li ona mala led dioda koja pokazuje da radi alarm treba da blinka, mislim nemam alarm, ali sta ce onda led dioda? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dioda pokazuje da je auto zakljucan... Da li treba nesto da se cuje ili ne, to ne znam, mislim da preko kompa moze da se to regulise. Crvena dioda na vratima ce da blinka kad je auto zakljucan, meni se zmigavci ne pale. A i te diode su lose, cesto crkavaju, meni je jedno vreme radila ok, sada povremeno radi ili ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trebala bi da pokazuje, moracu za vikend da se pomucim, skinem tapacirung pa da vidim sta se desava... Sad bar znam da bi trebala da blinka u svakom slucaju, imao alarm, nemao...

A za indikaciju migavaca kada zakljucam nesto nisam mogao da nadjem opciju u meniju, moram sutra pogledati opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne crkava dioda, već pukne žica koja je zalemljena za diodu, i tu gubi kontakt...

Migavci bi trebalo da se upale 2 puta kada zaključaš, i 3 puta kada dva puta uzastopno pritisneš zaključavanje tj. dead lock...

Zvučna indikacija zaključavanja ne postoji, samo ako imaš fabrički alarm...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li ta dioda da se sredi nekako? Eto kad je covek proklet, ne treba mi nizasta, ali sad mi problem sto je nema, jer me nervira sto znam da je ima a ne radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zar imaju svi FIAT stilo kad se zakljucaju da zmirkaju žmigavci???

moj je stilo jtd 2003 i ne zmirka nista????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne zmirka ni meni, samo dioda zasvetli, ostane upaljena par sekundi i odna poce da blinka, naravno svetlo u kolima se upali ili ugasi zavisno od toga da li je otkljucan ili zakljucan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kad je covek proklet, ne treba mi nizasta, ali sad mi problem sto je nema, jer me nervira sto znam da je ima a ne radi :)

Haha, pa upravo to...:D

Izgleda da nema svaki indikaciju zmigavcima, kazem nisam siguran da u meniju ima podesavanje toga, a u manualu ni reci o tome...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da nema

kod mene bar nema i vidio sam jos 2 da nemaju ???

:question: :question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:evil: :evil:

izgleda a ne znam mozel se to kako ugraditi naknadno dobro bi bilo jer se ne vidi kad zakljucas auto malo dalje ako si :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je samo glupo da ne radi/nije ukljuceno ako vec imam...

Mada jest malo...ako ne cujem da se zakljucao moram zagledati...

Ko li je odlucio da izbaci tu opciju i zbog cega da mi je znati....pobogu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to ti i govorim :wallbash: :wallbash:

jer moras stojati kraj auta da znas da si zakljucao a to mozes i kljucem tako da je dzaba

daljinsko zakljucavanje :thumbdown:

jedino ako neko od majtora zna dal se to moze ugraditi naknadno :question: :question:

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa opcija je realno glupa :) da se niko ne uvredi, ali ti ne izlazis iz auta 20 metara od njega, vec si tu odma :) nema potrebe da se odaljis od auta 20 metara pa da ga onda zakljucavas, to isto mozes da uradis i kad si 20 cm od auta. Ja cesto i ubacim kljuc u bravu i zakljucam tako kada su mi ruke slobodne, a daljinsko koristim samo ako ne mogu da se bakcem sa bravom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam sta govoris ali mi se desavalo da sam udaljen od auta izsao vec i idem sa drugarom drugim autom i moram do auta doci da vidim jel se zakljucao :wallbash: :wallbash: :wallbash:

nije da treba stalno ali bi bilo dosta bolje prakticnije :question:

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisi ispao bre iz njega :) kad izadjes zakljucaj odma :) Samo da znas da mnogo savremeniji lopovcici imaju mogucnosti da uhvate taj signal kad ga zakljucavas/otkljucavas i dodje im kao premija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehhehe

to nisam znao

ali ocito je glupo sto to nisu ugradili veliki propust po mom misljenju

a ja iskreno nemam obicaj stalno ga zakljucavati kada sam u gradu jer nije toliko kod nas da se krade ili nesto i uvijek mi je na oku :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvučna indikacija zaključavanja ne postoji, samo ako imaš fabrički alarm...

Pozdrav...

Moj stilo ima fabricki alarm,ali ne postoji zvucna indikacija pri zakljucavanju.Samo blinka zmigavcima 2 ili 3 puta(deadlock).I primetio sam da mu dioda na vratima blinka u razlicitom ritmu od diode na soferci,koja je valjda za alarm.A alarm nisam siguran kako da aktiviram,da ga proverim kako radi.Uspeo sam jedino pomocu onih senzora pokreta u kabini,ali samo kad ja nisam u kabini pri zakljucavanju....Danas bio na dijagnostici i ne pitah majstora...

A sto se tice zakljucavanja na daljinu,po mojoj proceni oko 7m udaljenosti maksimalno hvata signal .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lose skroz malo tako nekako i hvata aaaaaaaaaaaaaaa

ma ajde makar ga ima za razliku od onih koji ga nemaju :unworthy: :unworthy: :unworthy::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ti kazem za primer od pre par godina kad su mom drugaru maznuli ispred nosa pasata. Covek drzi mesaru, ubacio u auto (posto je bio karavan) neku robu, torbu sa pazarom, neke papire itd. upali auto,da krene seti se da je zaboravio nesto. izadje iz auta ispred svog lokala, radnica izadje da mu doda to sto je zaboravio, znaci bukvalno samo izasao i stoji na 1.5m od kola, radnica mu daje zaboravljeno i kaze da mu kola odose... Covek se okrece i vidi da mu neko odvozi auto, bukvalno covek stajao pored auto. Tako da nije se za igrati, a skoro drugaru ukradu pasata u selu bukvalno od 4-5.000 stanovnika, varosica ima 3 prodavnice zakljucan bio u sred bela dana. A ja u tom istom mestu do skora ni lkjuceve nisam vadio iz brave. E onda shvatim da se nije igrati sa tim i da lopovi ne biraju, a izvaditi kljuc iz brave i zakljucati auto je postupak koji traje 10 sec,pa cak i kad izadjes do trafike.

Samo polazim od sebe i jos ranije dok sam imao Lavlju kandzu. Kazem sebi, ako ce da ga ukradu nedaj BOze, ukrasce ga, ali da ga ukradu, a ja nedaj boze nisam zakljucao ili nisam stavio kandzu, pa taman bi popizde, ovako bi se nekako pomirio sa sudbinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam i ja takvih slucajeva :whistle: :whistle:

a dobar je onaj dead lock to uvijke ukljucim samo da mi je to za zmigavce napravit bilo bi mi nekako drago :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni blinkaju zmigavci kad zakljucavam, a evo i jednog trika kako da povecate domet za zakljucavanje, stavite uz glavu kljuc i onda probajte da otkljucate ili zakljucate, neverovatno ali istinito, ko ne veruje nek proveri :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...