Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo / Nuova Bravo - pitanje vezano za daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Pa nisam siguran sa kojim sam verzijama ja to radio, trebalo bi da moze svaka, ali nista ne gubis da probas i sa nekom novijom.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i sa novijom verzijom . I nista i dalje stoji otkrivanje daljinskog kljica ili kako god i tako do besvesti. I ako pritisnem dugme vise od 30 sekundi a ne 3 sekunde. Ipak nemam tu opciju i to je to. Jbg 

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturiti Body Computer i proveriti da li na nalepnici pise CE0678...

Ukoliko pise ima,ukoliko ne pise nema.

 

 

stilo bsi.JPG

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, odlicna informacija.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam sad nasao vremena. Ovo je moj bsi . Ima to ce0678. Ali vidim da se od te dve razlikuje ovo u kvadratu  e iznad oznake CE kod mene je eIRL a kod vas e24. Ako je samo do ovog ce0678 onda ispada da imam daljinsko. Jel tako?

20171104_170843.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je samo ona bitna, i na kljucu kad otvoris mac stoji ta oznaka, generalno sam video da svi uredjaji koji imaju bezicnu komunikaciju imaju tu oznaku.
Mozda ti je nesto u samom bodiju stradalo.
Kad si ga vec skinuo otvori ga pa pogledaj da li ti deluje vizuelno da ima neko ostecenje, tipa usla voda, odlepila se stampa....
Lako se otvara.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvarao sam sve izgleda cisto i nista nagorelo odlepljeno. A jos nesto me interesuje jedan covek koji se bavi takvim stvarima. Kaze da sam pogresno radio kaze. Da ne trebam samo daljinski da uparujem vec od pocetka prvo kljuceve pa zatim to. Da li je to istina?

20171104_170738.jpg

20171104_170748.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, ja sam vise puta uparivao daljince a nikada kljuc.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali mozda posto su meni ocigledno odpareni tj nema ih  vise da mora tako ne znam. Trazi 10 eura da mi osposobi. Mogu da probam ako nece, nece dobiti pare. ☺

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja Imas li sliku tvog otvorenog BSI-a da uporedim nesto sto dam guglao . Da li je isto kao na mojoj ploci da vidim razliku mozda. Hvala ti unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam, ali cu kasnije da ti slikam jedan.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde jer sam video na jednoj ploci nesto sto ja nemam . Ali ne znam da li je uopste od Stila jer je turski jezik a nigde ne pise stilo ili fiat . Ali potpuno istog izgleda. A naznaceno da je bas za daljinsku komandu. I hvala ti puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovaj body je imao daljinsko, na ovim slikama nedostaje jedan relej izmedju ona dva i glavni procesor "motorola", da te to ne zbunjuje.

ff30f43a0c42c169ecfc4225519a3750.jpg2e875a50cf924c470df9bd85904d1f46.jpgc48a3fdd7cdb694d3a2dfaea2aa09f6b.jpg

 

 

 

 

Vidim da se pored desnog dzeka razlikuje, kod tebe nedostaju tri elementa.

Da li si to primetio na tom sa neta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i tu bas stoji da je za daljinsko oznaceno nacrtano . Znaci nemam. :( evo slike sa googla

zedful_eeprom.png

Ali bar korisno za ostale clanove ako nisu sigurni da li imaju ili ne. Znaju gde da gledaju a da nije ce0678

A da li bi to moglo da se doda hmmm ali da li se mogu naci ti elementi. Rado bi probao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nesto bih te zamolio da li mozes da mi napises ovde ili u poruke. Oznakr ta tri elementa da vidim da li ima da se kupi . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je cudno zasto imas oznaku ce0678, da ti mozda nije prepakivan body... onaj gore procesor motorola sto je zaokruzen a kod mene ga nema, on nema veze sa daljinskim nego sto se u njemu verovatno cuvaju podaci, daljinskog i transpondera, nije problem da ti napisem oznake.
Integralno kolo (ATA3741p3 im1032158)
Sivo duguljasto 6.7643(pa neka oznaka u kvadraticu kao talas) :08
Mali kockasti element 433A i ispod X a iznad nesto kao KYOCERA.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je otvaran vec  jer ona nalepnica sa strane gde se spaja plastika na body-u je vec bila isecena . A ono metalno sivo dugyljasto gde stoji kao da je ostao kalaj. Mislim da je to skinuto samo mislim. Ne mora da znaci. Sve u svemu hvala. Ako nesto pokusam i ako uspem ili ne javljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni po tvojoj slici deluje kao da su sva tri elementa odlemljeni.

Mozda ima razlog tome, pa ti ne bi preporucio da vracas elemente, nego uzmes drugi body i ukodiras ga.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio, ali mozda je zbog tih elemenata imao problem a kad bi se stavili novi ili sa drugog body gde je ok, mozda ne bi bilo nekih problema. Ali da, vise se isplati drugi body nego experiment.  A da li bi posle na tom drugom bodyu bio moj kod za kljuc za daljinsko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rekao ukodiras mislio sam na to da se iscitaju kljicevi i kodovi iz tvog i ukodiraju se u novi. Ili druga solucija da se skine ona motorola sto si video da nedostaje na mojim slikama i ubaci u novi... ali bolje je reprogramiranje, nema lemljenja...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...