Jump to content
FAS Goran
zvezdan

Fiat Punto mk.2b 1.2 8v / 1.2 16v - trese pri polasku

Recommended Posts

Zaboravio na ovu temu

Zamenio donji nosac sam proslog leta... 

Kupio nosac u AP sportu,

podigao auto, i probao da skinem nosac,

ali onaj centralni sraf zabagrio totalno nije mogao da se odvrne ....

Uzeo od komsije let lampu i grejao grejao grejao i sraf i sredinu nosaca  .... dok pametniji (sraf) nije popustio ... obratite paznju pametniji (sraf) je mnogo dugacak jedno 15 cm tako da dugo treba da se odvrce ( probio me znoj totalno ) .... stavio nov nosac motora, zategao srafove ( obavezno ih podmazati mascu ne wd ili sl radi buduceg odvrtanja )...

i nisam resio problem ....

i dalje trese pri kretanju iz mesta i cima kada se pusti gas ....

znaci ipak je kvacilo, verovatno kako rece neko na ovoj temi, popustile nitne pa se lamela razbalansirala....

totalno razocaranje ..... :thumbdown:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ćeš videti tek kad krenes u rešavanje problema, moguće da u toj varijanti i zamajac budeš menjao. Ali kao što rekoh kad kreneš sa tim poslom videćeš šta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima!!

Od pre par meseci vlasnik sam punta 1,2 8 v   2002 god. . Odmah po kupovini auta odradjen je veliki i mali servis i zamenjen je dihtung poklopca. Do pre 2 nedelje je auto funkcionisao sasvim ok,. a onda dolaskom hladnih dana poceli su "problemcici".

Pri prvom startovanju motora cuje se zveckanje u delu motora (ne mogu da razaznam da lidolazi iz motora ili od zubcastog kaisa),koje traje 2-3 minuta nakon startovanja.Posle toga kada se motor zagreje to zveckanje nestaje!    2. problem je to sto mi je kvacilo dosta visoko(i mekano),takoreci odvaja na samom kraju,i to sto  kada pokrecem auto dolazi do trzaja u prednjem delu auta. 3 problem(cic) je : U zadnjem delu automobila cuje se neko skripanje pri voznji ,ali nemogu nikako da lociram odakle tacno dopire. Skripanje se znatno umanjuje kada neko sedi na zadnjem sedistu. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zvecka-cekica ili pisti kais? Koje ulje si sipao?

2. Spremaj pare za novi set kvacila.

3. Mozda opruga? Kad zaljuljas auto rukom jel ima to skripanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što se drugačije čuje od kada su krenuli hladniji dani, to su ti ventili, svaki 1.2 8v ima taj čudan zvuk kada je hladno, pa čim se auto zagreje, on nestane... Ništa zabrinjavajuće, jedino što ume da iritira.. 

Set kvačila je za zamenu, a INSISTIRAJ kod majstora na da hoćeš da ti se poravna zamajac, jedino tako će to trešenje da nestane, ja sam imao isti problem.. 

To nazad mi liči, na silen blokove, ali može da bude i kao što Buca reče.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekli su ti sve :) ,a mozda nije sipano 10w 40 ulje mozda je gusce,pa ga teze razbija,a njemu je kvacilo inace mekano i dobro je sto je tako,samo ne sme da trese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ slavisa1979

 

Ne pravimo ''kupusare'' od tehničkih tema, tj. ne pitamo sve što nas zanima u jednoj temi jer ako sadržaj foruma nije pregledan, onda od njega niko nema koristi.

Zato svako tehničko pitanje ide u posebnu temu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to tresenje pri kretanju ipak nije od kvacila vec od losih a od skoro i propisalih amortizera ... komsija je gledao kada krecem kako se ceo prednji kraj podize na gore i brzo spusta na dole i tako prouzrokuje tresenje pri kretanju ... menjam amortizere sledece nedelje pa javljam kako se ponasa pri kretanju ....koliko me pamcenje sluzi to mi se desilo i kada sam vozio juga ali sa promenom amortizera tresenje je nestalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenio amortizere i gle cuda ... ne trese vise kao lud kad se krece iz mesta ... pogotovo kad je hladan motor ... malo zavibrira ali i to ce nestati kada budem odradio ceo trap bice kao nov ...

doduse cena za reviziju: 

prednji trap kosta 18000

zadnji trap kosta 10000

sve sa amortizerima delovima i rukama ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

prerano sam se poradovao .... i dalje trese kao lud pri startu iz mesta .... pogotovo kada je hladan ... posle sredjivanja trapa ako nastavi da trese ide set kvacila i kako rece neko da se poravnja i zamajac.... uzas ...

jedino jos nisam proveravao gornje nosace motora ali ipak mislim da oni nisu ... a donji nosac sam zamenio skoro .... ne verujem da je on vec propao ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman bre Krepalo kvacilo ne moras da diras zamajac samo zameni korpu i lamelu i druk lezaj preporodices se... i ti i auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2 1.2 8v 2001.god. benzin, nema plin.

Javlja se tresenje celog auta pri kretanju i kad prebacim iz prve u drugu, na ostalim brzinama ne. Ne trese kad oduzmem gas, znaci samo pri polasku i iz prve u drugu, i to kad krecem laganije, ako krenem malo zustrije onda ne trese ili vrlo malo. Lamela mislim da je ok, ne proklizava, hvata nisko, kad krenem zustrije mogu i da "potpisem", lepo vuce, a i u servisu su konstatovali da je ona ok. Stvari koje sam zamenio (neke su zamenjene nezavisno od ovog problema):

 

kablovi Bosch

svecice Bosch

prednje plocice ATE

centralni nosac motora RUVILLE

dizne skinute i ociscene ultrazvucno

 

Tresenje je i dalje tu, u manjoj meri ali je tu, bio sam ubedjen da ce zamena nosaca motora da resi problem, nosac je bio skroz pukao.

U servisu su mi rekli da moram da zamenim zadnje silen blokove, ali mislim da oni nemaju nikakve veze sa ovim?

Pre zamene centralnog nosaca sam imao i problem da se trese ceo auto na 80km/h, na manjoj i vecoj brzini ne. Tresao se i ako izbacim u ler i pritisnem kvacilo pri toj brzini.

Posle zamene nosaca to je nestalo. Tockovi su balansirani, gume dobre, trap centriran.

Sta jos pogledati vezano za to tresenje pri polasku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije li ti korpa kvacila problem,ona je 90% uzrok kada trese auto pri polasku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ustanoviti da li je ona?

Ako jeste, sigurno necu menjati ceo set samo zato sto malo trese pri polasku, auto najnormalnije ide i ponasa se, sem tog tresenja. Nije mala cifra za ceo set plus zamena, menjacu ga kad mu dodje vreme.

Da li jos nesto moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se kad skroz rikne korpa,druk lager se ukopa u nju i osteti spojnicku na menjacu,bolje proveri u cemu je problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam i levi i desni nosac motora, bili su u losem stanju (9000din sa zamenom) i tresenje pri polasku se dosta smanjilo, recimo 80%, ali je i dalje tu. Pretpostavljam da onda jeste korpa u pitanju, pa su se zbog losih nosaca vibracije mnogo vise osecale. Sad se mnogo manje primecuje i ne desava se svaki put pri polasku, recimo 3 puta od 10, tako da cu ostaviti za sada kako jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja vozim 1.2 16v i tresao se ko magarac kad god da krene,mejao nosace motora i menjaca,ali je izgleda bio problem sa klapnom gasa koja je bila neverovatno prljava i auto se gusio kad krene prvih minut dva se trese ko ikarbus...kad sam to ocistio krece ko macka samo upalim i brmmmmm...mozda i tebi pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali mislim da to nije slucaj kod mene. Pali na pola kljuca, perfektno miran na leru, ravnomerno radi i kad nije i kad jeste zagrejan, ne kasljucka niti bilo sta slicno samo se strese kad krecem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi. Treba mi neki dobar servis koji radi Fiat punto u Pancevu i blizoj okolini.

Naime, devojka je kupila Punto mk.2 1.2 16v 2002 pre nekih 6 meseci. Problem je sledeci: Auto je malo tresao pri promeni brzine i kada se tek krece a od skoro i da kada se doda gas on dize obrtaje a brzina se ne povecava. Sta bi to moglo biti i koliko bi kostala popravka ? Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji. Pretpostavljao sam ali ajd da pitam, nadao sam se da je nesto bezazlenije :D Recite mi koji servis radi Fiat punto u Pancevu i blizoj okolini a da nije preskup.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Rile_bg said:

lici da je gotov set kvacila,najmanje 15-16000din.

Pretera ga Rile. :) Nov Valeo set je oko 7.000 dinara, jedino zavisi koliko majstor uzima za zamenu ali 7 - 8.000 (tvojih 15-16k ukupno) je previse. Od 3 do 5.000 je realna cena koju naplacuju za zamenu kvacila.

 

Kako god @markoo115 racunaj oko 100e za taj poduhvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...