Jump to content
FAS Goran
zvezdan

Fiat Punto mk.2b 1.2 8v / 1.2 16v - trese pri polasku

Recommended Posts

Ima osim Euroauta i drugih prodavnica, nek malo pogleda, nek se raspita i nacice za manje para. Inace ako vec mora da kupi u Euroautu nek kaze da je clan foruma i dobice 10% popusta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma Euroauto mi je prvi pao na pamet pa sam njega stavio kao primer,najbolja varijanta je da se raspita :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš da radiš u Pančevu, Beograd ti je na maksimalno pola sata vožnje, a bar je na ovom forumu napisano dosta o dobrim servisima u Bgd, samo malo prelistaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.

Ja sam menjao pre 7 meseci, Luk set kvacila 8000din, zamena 5000din, semering radilice do menjaca 700din.

Servis je Oportunitet na NBgd-u, ne moras da juris delove, ima kod njih, izaberes sta ces i to ti ugrade, cene delova iste ili manje nego po prodavnicama.

Naravno, ako zelis mozes da doneses i svoje delove.

Po meni je bolja varijanta uzeti i delove u servisu zbog eventualne garancije, na istom mestu si i kupio delove i ugradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazuje se.

Ostavio sam auto ujutru pre posla i dosao po njega u 17h, ne znam tacno koliko im je trebalo ali svakako ja ne bih moga da dodjem pre.

Mislim da je okvirno oko 3-4 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su uzeli 17.000, set kvacila sa zamenom, jedino sto je 1.4 motor ali mislim da je isti set. Ruka je bila 8000, kao 4 sata posla. Ostavim auto u 10, vec u 12 me zove majstor i kaze gotov auto. Kad sam pomenuo da je posao zavrsen za 2 sata, oni kazu da je normativ za zamenu 4 h., ali je majstor bio raspolozen za rad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam relativno skoro menjao set kvacila, pomenuti je kostao 6 500 din u Euroautu, original, i ruke 5000 din.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raaaaaznih setova kvačila. Zbog toga i razlike u cenama. Ozbiljne razlike. Pre par meseci sam bacio pogled na cene seta kvačila za moj auto (Stilo 1.9 MJet 140), i od nekih 30k do celih 70k dinara.

Zbog mogućih kasnijih problema, najbolje je zato prepustiti sve servisu, jer tako niko ne može da skida odgovornost sa sebe npr. ''kod mene si samo kupio, riknulo je brzo jer je loše ugrađeno''...ili ''ja sam ti samo ugradio ono što si doneo, a doneo si jeftin/loš set.'' Prepustite lepo servisu konkretnu i nabavku i ugradnju, oni onda lakše rešavaju posle ako dođe do reklamacije. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, nisam napomenuo da sam sve naravno odradio u servisu i izbor delova prepustio majstoru...jednostavno ne boli glava


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ruka je bila 8000, kao 4 sata posla. Ostavim auto u 10, vec u 12 me zove majstor i kaze gotov auto. Kad sam pomenuo da je posao zavrsen za 2 sata, oni kazu da je normativ za zamenu 4 h., ali je majstor bio raspolozen za rad.
 


Na mojim kolima sam sam menjao set dva puta. Prvi put kad nisam znao nista, gde mi je majstor (rodjak) govorio skidas ovo, ovo, ovo, odlazio i dolazio do mene... Batalio sam sve, on namestio, korpu, lamelu i druk, i onda sve opet sklopio... uradio sam to za manje od 3 sata... Mozda 2,5h... A pri tom, nisam bas nesto vičan šegrt...


Ali kakvi su to filozofi, 4h normativ a majstor raspolozen pa uradio za dva sata. Mnogo me nervira to kenjanje... Brate reci , zamena je toliko i cao... Nego oni kao precizni pa po satu, toliko, pa ovo, ono... Mislim, haos

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci poskupelo za 7 meseci...

Al dobro, mislim da je to ok cena za taj set, a i servis je jako dobar.

Tu odrzavam auto vec 1.5 godinu i zadovoljan sam uslugom.

Jos jedan plus za mene je to sto zivim preko puta u bloku,

uvece ostavim auto kod njih na parkingu, dam kljuceve cuvaru,

oni odmah ujutru krenu da rade a ja kasnije kad stignem dodjem po gotov auto :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi...jedno kratko pitanjce...trese mi auto pri polasku, posebno sad kad su hladna jutra hladan auto...donji nosac motora je zamenjen, nov je, da li moze da trese zbog onog drzaca sto je kod akumulatora ili onog drugog gornjeg, ili je definitivno set kvacila, cisto da se posavetujem sa vama poznavaocima :D  i prilikom menjanja seta, sta sve menjate, jel dobro zameniti sve semeringe tu, viljusku druk lagera, eventulano obraditi zamajac...sta mi je ciniti...? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam kvacilo dva puta na Puntu 1.2 8v jer su bili ocajnog kvaliteta i pucao mi je onaj japanski sesir, ili kako se vec zove. Ni jednom nisu obradjivali zamajac, iako sam im rekao da urade ako misle da treba. Mislim da ti je najbitnije da pronadjes kvalitetan zamenski deo, da se dobro raspitas od kojeg proizvodjaca i gde nabavljas. Moje nestrucno misljenje je da ti trese zbog kvacila. Ali nisam siguran... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Menjao sam kvacilo dva puta na Puntu 1.2 8v jer su bili ocajnog kvaliteta i pucao mi je onaj japanski sesir, ili kako se vec zove. Ni jednom nisu obradjivali zamajac, iako sam im rekao da urade ako misle da treba. Mislim da ti je najbitnije da pronadjes kvalitetan zamenski deo, da se dobro raspitas od kojeg proizvodjaca i gde nabavljas. Moje nestrucno misljenje je da ti trese zbog kvacila. Ali nisam siguran... 

hvala brate moj, odlucio sam se za LUK set kvacila...

41 minutes ago, Mijailović P. said:

Kažeš hladan trese.

Kakvi su kablovi i svećice?

Stavljeni novi i kablovi i svecice, nije to sigurno...trese i posle pri polasku ali manje, oce motor da se otkine cini mi se ponekad...posebno uz brdo kad krecem kad zatrese...donji nosac reket je zamenjen, a ne znam ona dva druga nosaca gornja dal mogu imati veze toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...