Jump to content
FAS Goran
yarhead

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo JTD - MAP senzor

Recommended Posts

evo ovako krenem danas na diagnostiku u vezi onog serva sto je otkazao

i krenem od kuce kad ono engine fauler???

u servis na diagnostiku

kazu crkao senzor MAP

bude 990 a treba jedan bar pritisak

a kada pomjerim onaj dzek na njemu dobije i 1200 1400varira pa sad da vas pitam

ako neko zna dal je moguce da je do tog kontakata i ako su mi rekli da je riknuo senzor

hvala :wallbash: :wallbash:

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zanemarljiva razlika.probaj da ga ocistis,zatvoris EGR i proveris overbust ventil.mnogo njih je imalo vec slican problem ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ocitio sam ga danas bio je jako prljav EGR je zatvoren prije neki dan???

jedino overbust ventil nisam gledao???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da promenis servisera.

Grad u kome zivis je bas veliki, ali razumem da je mozda izbor majstora suzen.

Ali mora da postoji servis ili covek koji dobro poznaje Fiate novije generacije

Ovi tvoji iz price deluju blago nezainteresovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

muka ziva moji drugari vjeruj te mi kad sam kupio ovog Fiata 7 januara

dan kasnije 8 januara zatvorio se Fiatov licenciran servis :thumbdown: :thumbdown:

bas sam maler :wallbash: :wallbash:

a danas mi javljaju cijenu MAP 75 evrića :w00t: :w00t: :w00t:

i 10 evrica diagnostika i 10 zamjena to ispadne odprilike 100 evrica za novi MAP :unsure: :unsure: ne znam sta cu

koliko kod vas kosta novi MAP ako neko zna???

a servisa ima mozes ih nabrojati na prste jedne ruke i od tih mozda 2 znaju sa FIAT vozilima i oko elektronike :vava: :vava: :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je kod nas taj senzor cak skuplji.

Prosle godine sam bio u ovlascenom Renault servisu u tvom gradu, koji odrzava vozila Policije.

To je negde na periferiji, gotovo na izlasku iz grada, preko puta neke OMV pumpe cini mi se.

A sto su zatvorili Fiat servis :question:

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jeste imaju dvije OMV pumpe i ima Grabovickic servis renault ovlasteni

a FIAT su zatvorili kao lose im islo nema posla???a ako mi neko moze provjeriti koja je cijena tog senzora kod vas pa da mi javi jer puno je 100 eurica za to bar ja mislim :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto do veceras tj sutra ujutro ako neko zna cijenu MAP senzora u srbiji neka mi javi

HVALA :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

map za euro 3 pre mesec dana bio oko 50evra i 10evra testiranje i zamena

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala miki ja evo narucio ovaj kod nas od 75 eurica

sutra stize a sam sebi cu ga postaviti da ustedim 10 eura :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima 3 cevcice na jednu dovodi vakum a ostale 2 prebacuje preko el.magneta-znaci najprostiji nacin skines pa duvanje u kombinaciji sa davanjem 12v na kontakte

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno je kod stila ispod akumulatora kod filtera vazduha ali ga mnogi premestaju gore da se ne bi kvasio i prljao

Share this post


Link to post
Share on other sites

wSFHJ.jpg

ovo sto se vidi sa plavim konektorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa MAP senzorm rijesen na sledeci nacin :rolleyes:

krenuo jutros u servis i kada sam dosao vec utjerao auto da mjenjaju drugar me zove i kaze da mi je nasao MAP polovan za 20evrica

gasssssssss iz servisa kupim to i montiram i Stilkonja kao nov :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nekoliko dana sam radio mali servis i usput sam zamijenio i MAP senzor koji već duže vrijeme prijavljuje grešku (u dva servisa radio dijagnostiku). Dva puta poništavao grešku, čistio MAP, ali čim bi izašao na cestu i dao gasa opet bi se upalila lampica "check engine" <_< Elem, sad sam ga zamijenio (nije skup da bi se sa njim frtljao) i rekao mi ovaj mehaničar da slobodno nagasam i da će se lampica "check engine" sama ugasiti kad računar dobije ispravne parametre. međutim ona i dalje svijetli jer po mom iskustvu sve te greške kod Fiata Bravo se moraju poništavati kačenjem na dijagnostiku.  Opet moram ganjati termin za tu rabotu jer se kod mene u zadnje vrijeme mehaničar ganja ko hirurg :thumbdown:

 

Da naglasim da auto odlično vuče, nema nemirnog rada na leru, prosječna potrošnja je 6,4 litre dizela (otvorena-grad 30 km dnevno otprilike prelazim) samo jede džigere to što svijetli ko na izraubovanom Falschwagenu :rant:

 

Ima li neko slično iskustvo?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bio neispravan MAP na Stilu Mjet 2006 god, Check engine lampica sijala TACNO 3 puta pri paljenju auta i 4-ti put kad je racunar ocitao ispravne parametre ugasio se check engine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...