Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo JTD / MJet - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam stilo 3 vrata 1.9 jtd 2003 god. U poslednjih mesec dana me je 6 puta zezao sa paljenjem.

4 puta prilikom paljenja na parkingu i dva puta se ugasio na semaforu i nije hteo da upali desetak minuta.

Naime auto pali lepo ( na pola ključa ) ali ponekad neće , verglam jedno 3-4 puta kada vidim da neće sačekam malo i izvučem ključ, nakon 5 minuta pauze upali ko mina..

svo vreme dok verglam prijavljuje gresku "loose conection" ( gubi konekciju ) a kada upali više ništa ne pokazuje i auto se normalno ponaša u vožnji...lepo ide itd.

bio sam u servisu nakačili su ga na komp i ništa nije pokazao ...da li je neko ima predstavu šta može da bude..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da ocistis i dobro pritegnes kleme pa javi

Loose ne znaci gubiti nego "labavo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovoriće ti nekoliko ljudi znatno stručnijih od mene. Ja ti samo prenosim moja iskustva sa bivšim golfom kome se to desilo upravo posle 6,7 godina eksploatacije). Stvar je u tome da mu nije - NIŠTA (sem), nekog kontakta na anlaseru, a stvar je otklonjena tako što je majstor otsečnim udarcem ključa tresnuo po anlaseru i to se nikad više nije ponovilo. Odista su bili neki kontakti u pitanju koji umeju da zalepe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom zelim da se zahvalim svima na pomoći ,

bili ste u pravu , u pitanju je bio "senzor radilice"

auto je u medjuvremenu poceo da se gasi češće tj. kad god se zagreje.

Za sve koji budu imali sličan problem:

Prilikom provere kvara , kompijuter je izbacio grešku " Senzor pogonske osovine" na srpskom jeziku, majstor je prvo mislio da je to "senzor bregaste" pa je onda pomislio na "sezor broja obrtaja" a na kraju se ispostavilo da je " senzor radilice"

hvala svima

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor broja obrtaja ili senzor radilice ili rpm senzor je jedan te isti deo samo razliciti nazivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A majstor nije bio siguran koji od ta dva senzora da promeni :whistle: Ej majstore..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prvo prvi pa onda ako nece zameni ga drugim istim takvim :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas stao sa svojim stilo 1.9 jtd kod provnice i vise nisam ni krenuo???

ima struju i sve radi inst.tabla muzika prozori ali nece ni da cuje da zavergla ni sekundu

da li neko zna sta bi moglo biti sumnjam na alnaser :wallbash: :wallbash: :wallbash:

i ako je alnaser gdje se nalazi :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam "cackao" neke konektore oko alnasera pa sam imao isti slucaj. Desilo se da sam nehoticno otkacio pobudu sa bendiksa. Inace alnaser je sa prednje strane motora odmah iza hladnjaka. Mozes misliti u kom sam bunilu bio. Sad radi - sad ne. Proveri ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

covek vozi stila JTD i pozicija alnasera nema veze u odnosu na 1.6 16v.

cak je na suprotnoj strani bloka motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha jeste mikisxy :thumbsup: :thumbsup:

ali nbt problem rijesen brzinski majstor top :unworthy: :unworthy:

stradao bio alnaser tacnije cetkice i bendiks

cetkice je stavio nove nije ih letovao znaci sa plocom :thumbsup: :thumbsup:

i to me zadovoljstvo kostalo 140km ili ti nekih 70€ :rolleyes:

Da li je to puno :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne radim anlasere i altenatore ali ako je komplet cetkice+bendiks+skini-stavi ne deluje mi puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da tako je bilo komplet cetkice bendiks sve novo i ruke

70€ i meni ne djeluje puno ali da se raspitam

ipak hvala :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

divnooooo

opet alnaser stradao ili sta vec :wallbash: :wallbash:

sjeo u auto a ono ni da cuje

zvao majstora kaze tek sutraaaaaaaaaaaaaa :wallbash: :wallbash:

iz dana u dan me moj stilkonja razocara koja divota :thumbdown: :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde sto razocara vec i iznenadi :question: :question:

danas tek majstor (drug) dosao da odveze auto kod sebe da ga moze uraditi

i ja sjeo u auto dam kontakt i da mu pokazem kako nece kad ono upalio na pola kljuca :question: :question:

i tako danas se cijeli dan vozikam bez problema

stilo kralj gluposti :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odakle da pocnem, hmm... svih ovih hladnih dana, auto mi je palio iz prve i uglavnom bez dugog verglanja... kad je bio veci minus praktikovao sam 2-3 grejanja grejaca pa onda paljenje, mozda nema nikakve veze ali sam tako radio... jedno jutro pre 10tak dana, ne znam sad tacno kad, mi je tokom malo duzeg verglanja (3-4 sekunde) prijavio "loose connection" i u tom trenu kao da je smanjio verglanje i poceo da daje znake kao da se nece upaliti - ali ni 1 sekund nakon prijave auto se upalio i to je bilo to, vise nije bilo nikakvih simptoma narednih 5-6 jutarnjih paljenja...ja sam mislio da je greska zbog velikog minusa jer je bilo i -10oC u mom naselju, narednih dana sve je bilo normalno....

od nove godine auto nije pomeran 3-4 dana i prvo jutro juce, upalio bez problema...ali muke tek sad slede

jutros probam da upalim auto i nakon 2 grejanja grejaca, zaverglam i nakon 1 sekunde sve stane i sve skazaljke se spuste i popale se sve lampice (nisam gledao da li nesto pise nakon toga ali verujem da su brojne greske) ali sam primetio da mi se resetovao sat na 00:00...

i naravno odmah pomislim akumulator, dodje drug sa svojim kolima, probamo preko kablova, sve isto ni milimetar da se nesto promeni, dok njegov auto se ugusi totalno dok ja pokusavam da palim... skinem moj akumulator probamo njegov isto, na njegov nakacimo od kamiona akumulator (ne pitajte me odakle mi :p ) preko kablova opet isto...

e sad ide banje vece, bozic i 2 slobodna dana, a auto cuti ispred kuce, zvao TIM servis (tamo odrzavam auto) ali oni ne rade...

POMAGAJTE DRUGOVI...

da li neko moze da mi pomogne da resim problem do ponedeljka? da li smem da palim auto na gurku yuga sam stalno tako terorisao ali stila jos nisam (jtd 1.9 80ks)? ako sme na gurku, ako se upali onda moze biti alnaser i akumulator (i moj i od ortaka) ili mozda nesto drugo? da li neko zna nekog elektricara u blizini Borce koji moze ovo da resi?

citao sam na forumu, oglavnom je komentar akumulator, masa ili neki konetor, mada i senzore pominju, ali problem je sto ja zavreglam max 1 sekundu, sve se stane i to je to...

hvala svima i sorry za ovako dugacko opisivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOSE CONECTION mže da bude greška senzora radilice, ali ne bi trebale kazaljke da ti divljaju.

Da nisu četkice anlasera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bre vergla 1s pa za toliko ni ispravan ne pali? Za 1s on ne vergla on onda samo čvakne i gotovo. Ako je tako onda ti anlaser ne valja i negde lepi što obara amperažu pa se sve pogubi od elektronike. A šta na njemu to moraš u servisu da vidiš, svašta može da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim ja da sve traje 1 sek, nego verglanje traje 1 sek i tajac... znaci kljuc, grejac, pali, zavregla 1 sek, sve stane, i sve lampice se popale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...