Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Blueshadow

Stilo MJet - cena velikog servisa?

Recommended Posts

Evo ti sta nude u AP Sportu sto se tice velikog servisa za Stila MJT :rtfm:

Veliki servis za Fiat Stilo 1.9 MJet 103 KW

Sadržani artikli:

Artikal Cena

KAIS ZUPC.198X240 1.9 16V JTD 301057 2,176 din.

LEZAJ SP.JTD/D VKM22179 SKF 201027 1,632 din.

Ležaj španera zupčastog kaiša VKM12174 SKF 2410541 3,696 din.

KAIS KAN.6PK 1365 301092 1,420 din.

Ležaj kanalnog kaiša 46794035 FIAT 2410831 2,271 din.

Ležaj kanalnog kaiša APV1059 DAYCO 301088 1,891 din.

Ležaj zatezača kanalnog kaiša VKM32022 SKF 2211084 2,043 din.

Filter goriva 4266 MEAT & DORIA 221009 656 din.

Filter klime, 17101 MEAT & DORIA 221196 656 din.

Filter vazduha .MA1127 CLEAN 2211522 447 din.

Filter ulja JTD TT 0451103300 2211532 284 din.

Ukupno: 17,168 din.

Pozdrav,filter goriva za Mjtd nije vise onako skup, Meat&Doria 4829 kosta 1300 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika kako se menja zupčasti kaiš. Zanima me da li orginal kaiš ima one bele oznake za faziranje ili se mora koristiti onaj alat za blokiranje radilice? Dayco i Gates kaiševi imaju te oznake, ali me zanima ima li original?

Original kais ima te oznake i ima ga u DELTI. Cena: bio je preko 6.500,00 din. Preporuka zamene na 120.000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno je u ap sportu set za fiat stilo 1.9 jtd 7100 dinara.pitao sam mog majstora kaze da je taj set dobar I da je iz fiatove prve ugradnje. Sta vi mislite o tom setu? Ima ga u ap sportu

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je majstor reko da je najbolji set dayco taj je kais valjda pojacan

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene sve to ceka ali mi majstor rece da mi nije zurba tolika da su kaisevi ok i da se ne kidaju tako lako na njih i reko mi da uzmem senzor radilice i bregaste da ne mislim oce li otkazati jer im je to boljka a kad crknu sve jovo na novo



dako jos neko bude imo predlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi posto imam sestru u belgiji sad treba da doje ovih dana i rekoh da mi kupi zupcasti kais i spanere u belgiji pa da mi donese....kad ono samo kais kosta 65 evra...odma sam rekao nemoj jer mi je to skupo...ocu da kazem samo sledece...u nisu u ap sportu ceo set 7200 dinara u begiji samo kais 65 evra,,,,,toliko o original delovima u srbiji   :((((

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu iste cene delova svuda po Evropi. Nije ispravna logika po kojoj npr. originalni zupčasti mora od Portugala do Urala da košta isto. :) Ne, ne mora.

AP Sport ima originalne setove kupljene od FAS-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pošto sam iz hrvatske a imam puno rodbine u srbiji pa često idem tamo , zanima me koliko kod vas košta veliki sevis za fiat stilo 103kw ?

 

znači cena i da lisu dijelovi originalni ili zamenski ??

 

hvala na svim odgovorima !!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima razlike i oko PK kajsa.sto se tice garancije na rad moze i dozivotna a sto se tice delova to daje prodavac tj proizvodjac.inace i moj savet je od 60kkm do 70kkm ili 5 godina

Mali off.

Ovo jeste star post, ali moracu po prvi i jedini put da se ne slozim sa Mikijem. Kod mene na Marei je otisla vodena pumpa i pocela da se cuje. U servisu na zameni imamo sta da vidimo: 40k km, i 3.5 godine Zupcasti kais (Hutchinson) skroz ispucao, poceli konci da mu vire. Zato ja od tad praktikujem vizuelnu proveru kaisa na svakom malom servisu, na svim automobilima. Mozda zvuci bezveze, ali da sam terao jos 10k km (ne verujem da bi toliko isterao) bilo bi svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...