Jump to content
FAS Goran
mirx

Fiat Stilo JTD - kutija ispod filtera za vazduh / posuda za uljne pare

Recommended Posts

Cemu sluzi kutija ispod filtera za vazduh u koje ulazi jedno crevo? Ima li gde da se kupi posebno, prosupljila se malo na ivici? Otkacila mi se, verovatno sam je negde na ivicnjaku skino. Ima ulja u njoj kolko sam mogao da primetim i da li je to normalno? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je međuhladnjak komprimovanog vazduha. Ako si je probušio onda si u problemu jer gubiš pritisak vazduha.

Pogledaj na otpadima

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ta kutijica ne sluzi da se uljne pare ohlade i to ulje da ostane u njoj tj da ne odlazi u atmosferu vec u taj mali rezervoarcic?

ja bih rekao da je to u pitanju.

sto se tice kupovine iste nju neces naci posebno jer je ona zalepljena za kutiju filtera vazduha i ide u kompletu a zajedno kostaju 150E

tako da ti je resenje da skines kompletno sve i da odneses da je neko ko radi branike zakrpi.Tako sam ja moju sredio posle cukanja kuceta na autoputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je međuhladnjak komprimovanog vazduha. Ako si je probušio onda si u problemu jer gubiš pritisak vazduha.

Pogledaj na otpadima

Zna li neko gde to mogu kupiti , pretpostavljam da je u kompletu sa kutijom za filter? Zna li neko gde ima otpad za fijatova vozila u okolini Nisa? I meni se cini da tu nema nekog pritiska vazduha.

Edited by mirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto mi pada napamet. Međuhladnjak je malo pored filtera. Biće da je to oceđivač kako je Stilista rekao. Tu nema pritiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rece covek to mu dodje kao kantica za kondenz uljnih isparenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se taj tank bio odlomio od kućišta filtera vazduha,u njemu je bilo malo ulja i ništa više,zalepio sam ga nazad i nema nikakvih problema.On nema nikakav protok između kućišta filtera vazduha i njega.To crevo što ide u njega dođemu ko neki iber lauf :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze ako ti se odlomio i vratio si ga to je ok!

trebalo bi da pogledas i dal ti je naprslo i kuciste filtera za vazduh ( hoce da se desi)

proveri jer je jako vazno zbog vlage i prasine koja moze da ti dospe do protokomera i da ti isti strada. ;)

na otpadima je kuciste bilo 150 e

toliko su meni tarzili.

u Delti novo sa filterom za vazduh u kompletu je bilo oko 145 e!

Ja zvao i proveravao.

Nekad je i u Delti jevtinije nego na otpadima! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima ,ja sam novi pa ako nesto lupim ne zamerite!!

ja sam tu malu kutiju negde otkinuo i sad stoji samo crevo dole, neki majstor mi je rekao da zapusim rupu na crevu dok ne kupim novu kutiju.

Ne znam dal to da uradim, svaki savet bi dobro dosao!

HVALA UNAPRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi se otkacila neka plasticna kutijica otprilike 15x25 cm visila je na crevu i lupala po asfaltu. Kad sam bolje pogledao, curila je iz nje neka tecnost, i jedino sto sam mogao da jeste da je zakacim da ne udara vise i otisao kod majstora, auto je normalno isao. Kad je majstor pogledao, objasnio je da je to neki kompresor na usisnom crevu, skinuo ga je i u crevo na kome je kutijica bila zakacena ugurao cep, da ne bi usla voda ili blato i rekao mi da nista nece da fali auto dok ne nadjem taj deo. Pored toga mi je rekao da je ionako postavljen nisko fabricki.E sad ja ne mogu i dalje da sebi i drugima objasnim sta je to, a kamoli da imam ideju gde da to potrazim da kupim i interesuje da li neko zna sta je to i gde moze da se kupi. Voleo bih da nabavim onu zastitnu plastiku koja ide ispod motora, pa mi treba informacija za cenu, gde mogu i to da uzmem.

Edited by neshaoct
ispravljen naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

...E sad ja ne mogu i dalje da sebi i drugima objasnim sta je to, a kamoli da imam ideju gde da to potrazim da kupim i interesuje da li neko zna sta je to

Uslikaj. :thumbup:

...Voleo bih da nabavim onu zastitnu plastiku koja ide ispod motora, pa mi treba informacija za cenu, gde mogu i to da uzmem.

To se zove šuspleh, imaš posebnu temu za to:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=33993

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hGGy9.jpg

nije u pitanju kompresor vec posuda za uljne pare i nlazi se na kutiji filtera vazduha u donjoj zoni.

Desava se da pukne i da se odvali od kutije filtera za vazduh.Nema posebno da se kupi vec ide u kompletu sa tom kutijom filtera za vazduh

i u Delti kosta oko 145e na otpadima traze i 150e jer su ljudi neupuceni.

Treba da se zapusi to crevo koje ti je majstor zapusio da motor ne pretrpi hidroudar ako usisa vodu kroz to crevo ;)

E sad.

Imas jos jednu zajebanciju kod toga.Ako ti se odvalila a jeste to znaci da na kutiji filtera imas sigurno pukotine

kroz koje isto moze da uleti voda a i prasina i vremenom da ti zajebe protokomer koji se nalazi odma posle te kutije filtera za vazduh na

crevu koje ide do turbine.

Ako mene pitas za savet ja bi kutiju filtera za vazduh skinuo i uzeo tu malu kutiju koja ti je otpala i odneo bi kod

plasticara koji krpe branike i trazio da ti navare na dno kutije gde joj je i mesto.( tako sam ja moju odradio) :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika

h75jJ.jpg  h7VHJ.jpg

 

h7_H0.jpg  h82b9.jpg

Pretpostavljam da je to ta posuda za uljne pare, mada mi nije jasno kako se otkacilo ili odlepilo. I kao sto se vidi na slici ima rupu sto sumnjam da to moze da se repaira, tako da su mi otpadi jedna sansa. Samo me zanima koje su posledice po auto, ako ova nabavka potraje, sto je 99% verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dvoumi se i odnesi to kao sto ti je STILISTA rekao kod plasticara. Rade ljudi sve ne verujem da bi ovo bio problem da se odradi a mozda mozes da probas i sam sa poliester setom da odradis

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze to da se popravi kod plasticara, ne znam u Jagodini ali u Beogradu mogu da ti preporucim Micu plasticara mladji momak lepo i pedantno radi, meni nije bio skup, u Zemunu-Altina njegov broj je 0658365629.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu kod plasticara ovde kod mene, mada pojuricu po otpadima, znam neke dobre po Cacku. Ali me i dalje muci kako je to moglo da se otkaci, da li je to fabricki lose spojeno na kuciste filtera za vazduh, jer koliko se secam , trudio sam da maksimalno izbegavam rupe i druge izbocine po putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je nekad naisao na ivicnjak i pritisnuo je sus pleh a kutija ti se nalazi odma tik do njega i tako je odvalio.

uradi kao sto sam ti rekao. Sam skini kuciste filtera za vazduh operi ga i operi tu malu bocu sto ti se odvalila i idi do plasticara koji krpi branike. Poliester set nece da vezuje na tu vrstu plastike.

Posao je boza limunada i nece ti uzeti vise od 10-15 evropskih za to. Rekao sam ti za otpade da briju za kompletno kuciste (150 e) ako imas para ti ih baci tvoje su. Ja bi ipak za tu lovu odradio na kolima nesto drugo! :rolleyes::whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta slika sto je Stilista postavio je sa mojih kola, Miki TIM servis zakrpio uz jos svasta nesto sto je radio . Sad ne znam da li je bas on i krpio ili ne al eto i meni se desilo da se probusilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da preko brata u Cacku, koji se tamo po otpadima raspitavao da nađem ovu posudu za 20-25 eu, šuspleh kompletan za 70e, pa cu ovih dana da odem da pazarim, taman da pokupim i prednji desni blatobran, i jos ponesto. I hvala svima na savetima. Inace bez ove posude sam vozio malo duzu relaciju, i par puta mi se palio znak Engine fault, a sada mi ostaje upaljen i posle startovanja, pretpostavljam da je to zbog nedostatka ove posude, ili se bar ja tako tesim. :whistle:

Edited by Red Orph

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...