Jump to content
FAS Goran
mirx

Fiat Stilo JTD - kutija ispod filtera za vazduh / posuda za uljne pare

Recommended Posts

Izvini, da ta kutijica za uljne pare, na to sa mislio, ipak nije bila fabricka rupica nego neko pre mene busio. Po neni se cini da majtori kada menjaju filter vazduha malo je rasklimaju ili otkinu pa zato skoro svima odpadne ta kutija.

Danas sam zalepio, tj. stavio silikona unutra da napravi kuglicu da ga ne izgura i od napolju isto debelo namazao i na siroko. Za sada drzi, sreca pa imam suhpleh pa ne tandrce po zemnji, ali ipak sam je vezicama vezao o crevo iz turbine pa ne londzara po suhlpehu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

 

Imam situaciju, naime pogodio sam nešto na autoputi i otkinuo šluspleh... sledeći dan sam video da ima tu još ;) sa vazdušnog filtera je pokidana kutijica koja služi za nešto ( odliv za ulje ili dodatni vazduh) ! . Da kupujem novo kućište baš mi se i ne radi (150e) . 

 

Da li neko ima taj deo ili polomljenu filter kutiju pa da samo tu kutijicu skinem?

 

Hvala 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da lije kutijica tu ili je odpala,ako jeste samo je zalepi za kutiju.

I ako je odpala cudi me da nije odkidano crevo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moze da se zalepi.Ako nije stegnuta selna onda ce da spadne sa kutije ako je stegnuta ko kod mene pre ce da icupa crevo iz rezonator nego iz kutiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, otpala je kutijica.. palo mi na pamet da potrazim nekog plastičara da mi izradi jednu . Ima crtez pa neka bude kreativan ;) neverujem da je previše komplikovano pa ću je zalepit . 


A da lije kutijica tu ili je odpala,ako jeste samo je zalepi za kutiju.
I ako je odpala cudi me da nije odkidano crevo.

otpala je drug jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresio sam gore kad sam pisao da je nemoguce lepljenje...priznajem :)

Nekako sam drugacije sve to imao u glavi zamisljeno...valjda sa nekih slika ili sta znam. Sad pre mesec dana sam caletu i bratu nabavio jedno skroz citavo kuciste sa kutijicom i skontam da je ta kutijica nista u stvari. Potpuno samostalna kutija kojoj su samo nasli mesto ispod kucista filtera vazduha i tu zalepili

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ekipa, 

 

Evo ovako se završila situacija sa kutijom vazdusnog filtera :)

 

Kao prvo svi znamo da je nova kutija vazdušnog filtera 150eur i da polovnu prodaju šupci za 80-100eur , ja sam posle nekog dužeg vremena našao lika iz rume i kupio od njega za 65eur i to je ok ! Sve dok juče nisam otišao do majstora da je montira i tada gle čuda i ta baš nije potpuno ispravna bogame je napukla dobro na par mesta, doduše ima kutijicu za uljnu paru što meni fali i tako da sam sa majstorom od dve sastavio jednu ;) , šluspleh sam paltio (srednji deo i levu plastiku ) 4400 din , majsor mi je uzeo za 1000 din .

 

Sve u svemu dosta zajebancije oko ovoga , pala mi je ideja da podignem auto za par cm ;)

 

hvala svima na komentarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj separator uljnih para ili kako ga već sve zovu, malu kutijicu plastičnu ispod kućišta zračnog filtera, premjestite na vezni lim na drugu stranu na više. Ja sam to već uradio kada sam otkinuo priključak onog jedinog mu crijeva, onda sam odrezao i tu malu kutiju od kutije zračnog filtera i električnim pištoljem za lijepljenje plastike sve zakrpao. Više nemogu ni zašta zakačiti i ako nemam ispod motora šuspleh jer mi je auto došlo bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ekipa, 

 

Evo ovako se završila situacija sa kutijom vazdusnog filtera :)

 

Kao prvo svi znamo da je nova kutija vazdušnog filtera 150eur i da polovnu prodaju šupci za 80-100eur , ja sam posle nekog dužeg vremena našao lika iz rume i kupio od njega za 65eur i to je ok ! Sve dok juče nisam otišao do majstora da je montira i tada gle čuda i ta baš nije potpuno ispravna bogame je napukla dobro na par mesta, doduše ima kutijicu za uljnu paru što meni fali i tako da sam sa majstorom od dve sastavio jednu ;) , šluspleh sam paltio (srednji deo i levu plastiku ) 4400 din , majsor mi je uzeo za 1000 din .

 

Sve u svemu dosta zajebancije oko ovoga , pala mi je ideja da podignem auto za par cm ;)

 

hvala svima na komentarima.

Pozdrav.

Preporučujem ti da se ne izlažeš troškovima podizanja auta nego odlijepi tu kutiju za uljne pare od kutije zračnog filtera i izmjesti je na drugu višu stranu zajedno sa njenim crijevom. Ja sam to već učinio i samim tim izbjegao ponovno kidanje iste pri penjanju na trotoar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi da se ukljucim malo u temu vezano za zamenu filtera za vazduh na stilu jtd 85 kw...naime kuciste se nalazi ispod protokomera da li neko moze da mi detaljno objasni kako se on menja i da li mora da se skida ono rebrasto crevo koje ide od protokomera do turbine ili ne..unapred vam hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i nemora da se skida rezonator od f do t,odozdo moras da zalegnes i odkacis dva drzaca sa strane povuces nazad poklopac malo ce biti nategnuto ako nije skidan rezonator izvuces stari ubacis novi sve nazad i to je to,ako ti nesto smeta tipa crevo turbine skines ga i vratis kad zavrsis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,Primetio sam da mi cure neko ulje na crevu koje ide u tu posudicu gdje je ulje. i to na samom spoju posude i creva koliko sam uspeo napipati rukom, i plastika koja cuva motor na tom delu mi je mokra. zanima me kakva je svrha tog ulja i jel moguce da auto slabije vuce ako jeto supljo ili curi ulje ? pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari forumaši potrebna nam je mala pomoć, tačnije mome jako dobrom prijatelju koji je imao malu nezgodu sa svojim Stilom pa je pookidao gore pomenutu kutiju uljnih isparenja. Koliko znamo kutija se prodaje zajedno sa kućištem filtera vazduha ali to žeže po džepu malo više pa ukoliko neko ima ili zna nekoga ko ima svaka pomoć bi na dobro došla.

 

Unapred hvala!

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo otkinuo a ostala citava nek je zalepi za kuciste, ako je negde naprsla moze plasticar da izvari... dok ne stavi kutiju nek zapusi crevo koje ide na nju da mu ne uvlaci prasinu, nek ubaci nesto sto jedva ulazi u crevo pa stegne selnom da slucajno ne ode to nesto ka turbu....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gagyns

Pitanje je prebaceno u postojecu temu, pa mozes da procitas dosadasnja iskustva.

Tema gde mozes naci kontakte otpada, a mozes da pogledas i u partnerima kluba:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari na savetima, prijatelj je nasao negde kutiju za simbolicnu cenu od 10e ali je predhodno poslusao savet vezan za crevo i njegovo začepljavanje, u svakom slučaju stvar će biti rešena a vama još jednom hvala na angažovanju!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2017 at 6:52 PM, gagyns said:

Drugari forumaši potrebna nam je mala pomoć, tačnije mome jako dobrom prijatelju koji je imao malu nezgodu sa svojim Stilom pa je pookidao gore pomenutu kutiju uljnih isparenja. Koliko znamo kutija se prodaje zajedno sa kućištem filtera vazduha ali to žeže po džepu malo više pa ukoliko neko ima ili zna nekoga ko ima svaka pomoć bi na dobro došla.

 

Unapred hvala!

Reci Srdjanu da pazljivije vozi, nije to Swift ;) sa malenim benzinskim motorom ;) (PS. nekako mi lici da o tom prijatelju pricas)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj, u pitanju je moj drugar Nenad, nije član foruma pa me je zamolio da postavim pitanje u njegovo ime :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se okačio I vuče se po podu. Ima li neko ideju šta je i koliko je rešivo? Pogledajte slike

 

20180506_152626.jpg20180506_152619.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Separator uljnih para sa turbine.
Mozes da nalijes lepka za soferke i da ga zalepis nazad na kuciste filtera....
Stoji na dnu kucista.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...