Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki01

Seicento 900S - Ima li zupčasti?

Recommended Posts

U našoj porodici od nedavno živi i radi mali Seićento 900S kupljen u Delti 2002. Motor konstruktivno vodi poreklo od starog Fiata 850 s kraja 60-tih godina prošlog veka. Dobio je savremeniju glavu sa hidro podizačima i savremenu elektroniku.

Zna li ko, ima li Seicento sa motorom zapremine 899 ccm i 29 KW lanac i lančanik ili se ventili pokreću preko zupčastog kaiša i španera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

lanac 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, sad mirnije spavamo kad znamo da nema zupčasti. Zanimljivo je da mu se za razliku od Zastavinog motora, lanac gotovo uopšte ne čuje. Auto smo uzeli sa 84000, a sada je negde oko 95000 na satu.

Imam još jednu nedoumicu. U fabričkom uputstvu stoji da ide ulje 15W40. Ovi moji su sunuli Seleniju, sintetičko 5W40 i ja mislim da je obzirom na zastarelu konstrukciju motora to previše retko ulje. Predlažem mineralno 15W40 ili eventualno 10W40. Ima li ko kakav savet po ovom pitanju?

Oktopod, to malo čudo sa 29 kw ide tako lepo da prosto ne možeš da veruješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam još jednu nedoumicu. U fabričkom uputstvu stoji da ide ulje 15W40. Ovi moji su sunuli Seleniju, sintetičko 5W40 i ja mislim da je obzirom na zastarelu konstrukciju motora to previše retko ulje. Predlažem mineralno 15W40 ili eventualno 10W40. Ima li ko kakav savet po ovom pitanju?

Svaka nedoumica ima svoju temu. :thumbup: Dakle, prvo pogledaš ima li već priče o tome, pa ako nema, otvaraš novu temu.

Nije korisno za Forum u temi o zupčastom trpati sada i priču oko ulja...pa sutra možda i oko guma...i ko zna čega sve. :whistle:

Takvo pisanje bi onemogućilo pretragu Foruma...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...