Jump to content
FAS Goran
Martini

Koliko su vam limuzine presle do sad?

Recommended Posts

Punto 2003, beli 5v, bio službeni iz italije. Pisalo standardnih 118k. Posle pregledanih 15kom ovaj je bio najbolji. Posle 8 meseci i na 129k km sve je ok, ne troši ulje a zadimi samo na punom gasu u 1,2,3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.9 GT jtd 2001. god. , kupljen sa 137 000 pre oko 2 god i do sada presao na 183 000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD, 2001.god., kupljen prije 2 god sa oko 118kkm. Sada ima oko 142kkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na tarabi pise. . . :harhar:

Cisto sumnjam da su oni sa zapada ludi da prodaju dobar auto sa 100.000km nasim placevima za sicu.

Sva kola koja dodju od preko su presla boga oca i kad su krenula polako da se kvare oni su ih utrapili nama da ih dokrajcimo s nasim gorivom i delovima :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad i nije bas sve tako! tacno je da ima krseva, ali nisu bas ni ti auti svemocni i toliko kvalitetni pa da mogu da predju po 200-300 hiljada i da ih daju nama, pa da i kod nas posle 100 pocnu da se kvare... Tacno je da je tesko naci dobar auto, a polovan jer to nekako ne ide jedno sa drugim, malo je teze naci auto ispod 100.000 km, ali nije bas ni da su sad svi sa preko 200-300. Ja sam recimo uvezao stila 2002. iz Italije sa pravih 136.000km. Stim sto mu je trebalo samo dubinsko pranje enterijera, poliranje i farbanje branika. Na oko je izgledao lose, izgreban zaprljan. Ali je ovako bio extra. Znaci ipak se moze naci! Sve je stvar novca. Koliko para toliko muzike. Nisu dzabe razlike u cenama za isti auto i istu opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9JTD 2003 godishte...Kupljen pre 3 godine sa 92 000km,sada ima 160 000 km :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se naci dobar kad ga ti licno nadjes i odes preko i pogledas,ali placevima ne verujem nikako,svi muljaju nesto.

A auto koji je preko presao 300.000km izgleda bolje nego auto koji je presao 100.000 na putevima nase mile i drage Srbije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene u Nemačkoj, cifre po placevima su iste kao kod nas (ako ne i malo jače). :D

Uvrnuto, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo jtd 1999god 210.000km po satu, Vectra A 2.0 1995god 265.000km, potrose oba oko pola litre ulja na 1000km. Za Brava ne znam da li je prava kilometraza, milim da nije, skoro sam ga uzeo, dok je na Veci ulje zuto do same zamene. Mislim da oba mogu da teraju jos ovoliko sto se tice motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene u Nemačkoj, cifre po placevima su iste kao kod nas (ako ne i malo jače). :D

Uvrnuto, a?

E to Nidzo ja hocu da kazem,cene iste a kola kod nas "kao" presla po 100.000-200.000km manje :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam olazio i gledao bila su tamo uglavnom skuplja nego kod nas, a za kilometrazu nema pravila bas kao ni ovde. Samo kod nas izadje mnogo jeftinije jer se muva sa carinom, plus ode sleper, pa se vlasnici placeva dogovore da zajedno kupe po kamion dva, dobiju dobar popust... i na kraju, uzimaju se automobili koji su isli u zamenu staro za novo, koji su zapusteni itd. pa se ovde poliraju, farbaju fleke, branici, srede unutra i budu kao novi.

Pa ja sam svoj auto ne mogu da prepoznam, kada pogledam slike sa placa iz Italije i ovde kad je stigao i kad je ulickan i sredjen. Ni nalik nisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da se pridružim temi: Punto je kad sam ga kupio pre skoro 2 god na satu imao oko 153 000 km -sad je bliži cifri od oko 163 000 km (mada sam našao servisni račun sa 177 000 km..)

trenutno na cajgeru piše 67 893km .... (novi cajgeri... :whistle:) ali ipak neka realna nezvanična servisna procena je +/- oko 200 000 km :coffee::welcome:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, nažalost :wallbash: u oktobru će biti 2 god... možda još koju hiljadu gore jer sam izgubio računicu prilikom menjanja cajgera :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim caletov Golf 3 1.9 TDi 110ks je pre neki dan usao u 700000km. Na 520000km radjen motor. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@phantom

Pa ti onda treba da prodaš auto i da se voziš taksijem kao gospodin :) Relno, koliko si platio registracije, malih servisa i održavanja, a i uložen keš za kupovinu auta za te pare si mogao da platiš taksi za sve te vožnje :)

@Dexxter

Nek' priča ko šta 'oće, mašina je mašina :)

Inače da kažem i ja na temu... još malo pa 2 glave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 103.500km.Kaze Miki,da je to prava kilomteraza.Auto promenio 3 vlasnika u Italiji.Zadnjih 6 godina ga vozila zena :thumbdown: .Na svim dugmicima tragovi noktiju.

Za 6 meseci presao 3500 km,tj 583 km mesecno.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheeh, sa tim dugmicima sam i ja mucio muku, pogotovu na radiu, ali uspesno reseno. Inace i ja mislim da je stilo dobar auto i uopste nije skup za odrzavanje. Delovi mu nisu nista preterano skupi. Ja moj uvezao sa 136.000, sada ima 151.000, ovu kilometrazu presao od nove godine, znaci za nekih 7 meseci. I za to vreme nisam imao nikakvih ulaganja, osim jednog velikog servisa i dva redovna mala. Nikakvih kvarova nisam imao. Jedino neplanirano je bilo iskljucenje EGR-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene 103.500km.Kaze Miki,da je to prava kilomteraza.Auto promenio 3 vlasnika u Italiji.Zadnjih 6 godina ga vozila zena :thumbdown: .Na svim dugmicima tragovi noktiju.

Za 6 meseci presao 3500 km,tj 583 km mesecno.

Dzabe sto je km prava kad je auto izvozalo pola italije :thumbdown:

To i jeste najgore za auto,4 vlasnika=4 razlicita stila voznje. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...