Jump to content
FAS Goran
Bugi

Fiat Bravo / Multipla - poklopac pumpe za gorivo / skidanje pumpe goriva

Recommended Posts

Crkla mi je pre neki dan pumpa goriva,i mučim se već dva dana,jer ne mogu da skinem plastični okrugli zatvarač,da bi zamenio patronu pumpe.

24042010016.th.jpg

Pokušao sam sve da odvrnem rukom,da kuckam šrafcigerom o ivicu zatvarača

....sve živo,sve sam ruke isekao,ali ne pomera sa ni milimetar,kao da je zacementiran

Da li postoji neki alat sa kojim se odvrće, ili zna li neko neki način sa kojim bi rešio problem. Ne plaća mi se šlep služba do majstora....

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam šta se dešava,udarao sam ga tako jako da sam mislio da ću otkinuti peraje,i opet ništa,kao da je zavareno,dva dana se zezam oko toga,ne znam više šta da radim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je vec receno,tupi srafciger i cekic i udri.Samo nemoj da udaras u vrh peraje,vec idi sto vise u koren i gledaj da ti srafciger bude u tangenti sa tackom gde udaras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da se nadovezem na kolegu da to isto sa safcigerom napinje sa suprotne strane istovremeno i odvija se sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro daosao u svet mojih problema :rolleyes: Evo....slika ce ti sve reci.A ne znam gde sam je iskopao.Moraces da pravis alat.E ako nije problem slikaj svaki potez prilikom vadjenja pumpe i kada je izvadis slikaj i nju iz vise uglova.Ja moram da ocistim plovak...

 

pumpa goriva.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ovo samo meni može da se desi :wallbash: .Tri dana se zajebavam,misleći da je pumpa crkla,uspem da skinem pumpu,kući probamo pumpu na 12v i pumpa radi!!!!!Ljudi došlo mi da se ubijem!Majstor koji je dolazio,priključio kola na komp,i ko iz topa reče crkla pumpa,a ja poverovao,jer posle davanja kontakta,nije se čulo ono zujanje pumpe! :crybaby: Sreća da nisam odmah kupio novu!Malo pre sa drugom probamo na džek koji ide u pumpu da liima struje posle davanja kontakta,i ništa,probna lampica ne svetli,ne dolazi struja do pumpe.

Da li neko zna koji osigurač da proverim,ili neki relej da nije crkao,i gde se nalazi...Molim vas ljudi pomagajte,tri dana mi stoje kola na parkingu,gledam na sve načine da izbegne šlep službu do majstora

Edited by Bugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

crni plasticni poklopac sa dva srafa koji se odvrcu rukom,u motornom prostoru odma ispod brisaca,ide jedno vakum crevce sa usisne grane u tu kutiju.imas i glavni osigurac za komplet ubrizgavanje pod haubom kod desnog amortizera pise IGN

Share this post


Link to post
Share on other sites

crni plasticni poklopac sa dva srafa koji se odvrcu rukom,u motornom prostoru odma ispod brisaca,ide jedno vakum crevce sa usisne grane u tu kutiju.imas i glavni osigurac za komplet ubrizgavanje pod haubom kod desnog amortizera pise IGN

@mikisxy Hvala ti puno,sutra ujutro idem da vidim pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam izdržao,sad sam otišao dole i pogledao,nije osigurač,sva četiri izgledaju dobro!

Ako može još jedno pitanje,da li u džeku koji ide na pumpu,posle davanja kontakta sve vreme treba da bude napona,ili samo par sekundi(dok pumpa ne ispuni sistem),pa posle prilikom startovanja ponovi dolazi napon?

Zna li neko šta bih još mogao da proverim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si pogledao inercioni prekidač? Izgleda kao kocka, otprilike 15 x 15 x 20 mm, sa tasterom odgore. Nalazi se u kabini, kod starijih modela ispod vozačevog sedišta. Kada pomeriš sedište do kraja nazad, vidi se. Na novijim modelima se nalazi kod vozačevih nogu, na levom "stubu", bliže vratima.

Treba samo da pritisneš taster. Inače pumpa, kada se da samo kontakt, radi 10-15 sekundi pa se isključi, ako nisi startovao motor. Pišem ti ovo zbog merenja da li ima struje ili nema.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inercioni nema veze sa napajanjem pumpe jer joj on prekida masu. Sto se tice inicijalno napajanja trebalo bi da ga ima kad das kontakt, ali ja ipak savetujem da se pogleda i kada se auto startuje. Posto relej pumpe(takodje ispod crnog poklopca) napaja i bobinu proveri da li prilikom startovanja ima varnice.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas o tome se i radi da inercioni prekidac prekine dovod mase na pumpu i ona prestane sa radom.Ne moze pumpa da radi ako se doved samo +12V.

Ako volis sam da prckas po autu,lepo uzmi semu i polako pretresi napajanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je neverovatno,ko da imam gremline ispod haube!

Jutros nisam više znao šta ću siđem kod kola,i reko da probam da očistim kontakte, na relejima(u crnoj kutiji pored akumulatora),nisam više znao šta ću od muke! Očistim sve lepo,sednem u kola,dam kontakt,ništa pumpa ne odradi svoje...izvadim ključ vratim ga nazad,dam kontakt,pumpa radi(!!!!!),Upalim kola normalno!

Provozam krug oko parkinga,sve normalno,ugasim kola,ponovo ga stratujem,i sve je O.K.

Posle 1 min kola se odjednom ugase. Probam ponovo da ga upalim (izvadim ključ,vratim ga nazad,dam kontakt) pumpa opet ne odradi svoje,ne ispuni sistem gorivom!Kad ga nisam polio benzinom,i upalio,neću nikad!

Odem kući da se smirim,siđem posle sat vremena da probam ponovo,dam kontakt(pumpa odradi sve normalno)upalim kola bez problema!

Od tad do malopre, silazio sam najmanje pet puta da ga probam, i pali sve normalno, da čovek ne poveruje! Ne usudjem se da pomerim sa parkinga,da me ne ostavi negde na putu,totalno sam izgubio poverenje u njega,a moraću nekako da ga oteram do majstora.

Zna li neko gde bi mogao da ga oteram kod nekog dobrog majstora u blizini Braće Jerković-a,kiji bi mogao da utvrdi u čemu je problem?

P.S da lije moguće da pumpa zaglavi pri davanju kontakta,pa nekad odradi svoje pri,a,nekad ne,ili je u pitanjuz struaja,do pumpe?

Izvinjavam se na dužem post-u!

Share this post


Link to post
Share on other sites

j*bes ga kod struje su sve kombinacije kvarova u igri,mora da se premeri redom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ga otšlepao do električara,čovek me zvao večeras kaže otišao "senzor sudara",prevezao ga dirtektno da mogu da vozim!

Zna li neko gde mogu da kupim polovan,ili nov,i koja je cena?

Edited by Bugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor sudara?...a znam za samo jedan takav,to su ti oni pod haubom koji pale air bag.

Da nije inercioni prekidac?Pitaj majstora jel to ono sto ima dugme na sebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma na to je mislio covek samo ga krstio drugacije.jedina stvar vezana za pumpu i sudar je inercioni prekidac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda je to,...,a mozda se majstor ukljuci u post pa definise sta je to :rolleyes:

Elem,imas toga po otpadima,a mozes i prekidac da ubacis umesto te male,crne kutijce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek reče "senzor sudara",ali izgleda da se radi o inercionom prekidaču,ako ne grešim,radi se o okruglom gumenom prekidaču,kod desne noge vozača.Majstor je kako reče prevezao direktno,dok ne nabavim drugi,to jest zaobišao prekodač.Hoće li smetati nešto da vozim ovako,da ne brljavi komp zbog toga?

Edited by Bugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prekine dovod goriva, kako se prilikom udesa ne bi gorivo izlilo i tako stvorilo opasnu situaciju u smislu požara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...