Jump to content
FAS Goran
grki

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - sija check engine lampica

Recommended Posts

Bio sam na dijagnostici nije nista izbacilo odjednaput u voznji upali check engine i posle nekog vremena se ugasi, lepo ,,radi, nema da trokira normalno ide auto nikavih problema nema, kad se upali check engine jel moze to zbog termostata da zeza pa da upali jer ja ne znam sta je vise jednom sam naprskao wd gde je senzor temperature i ugasio je sijalicu pa zbog toga mislim da nije zbog njega ne znam sta je.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ta lampica ne sija samo zbog jednog razloga, dva, pet...Ima mnoooogo opcija koje mogu da dovedu do paljenja te lampice. Nekada će se to osetiti u radu motora, nekada (kao tebi sada) neće. Nema potrebe tu da se nagađa, idi na dijagnostiku i mora da očita određenu grešku.

Mora da očita ukoliko odeš da dijagnostiku za Fiat vozila, tzv. Examiner. Ostale dijagnostike (one univerzalne) ne mogu uvek da očitaju sve... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima bio sam na sve moguce dijagnostike neka izbaci kolo grejaca lambda sonde neka ne neka midsife nesto i to je to,e sad vise se ne javlja problem kad se upali ventilator ,nego kad se pali kad je hladan motor tad upali ali malo zatrese i posle toga upali check engine lampicu ali lepo radi ne trokira,jel moguce da zezaju svecice posto nisam menjao uopste od kako sam uzeo kola pre godinu dana,samo sam zamenio kablove, pa ako bi ste mi mogli reci ili je nesto drugo u pitanju i primetio sam kad radi na leru malo trese...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta se meni desi sa 1.2 8v... Trepće pri većim brzinama +120km/h, ali nema promene u radu... Majstor mi na dijagnostici kaže da je ono od stranicu-dve pre, sa strujom i da druga lamdba sonda treba da se zameni... Ja promenim kablove, zaletim se do 130-140, nema nikakvog treptanja... Tako vozio par dana, isto išao brzo, kad ono kako sam počeo da smanjujem brzinu, počelo opet da treperi, pretpostavljam da je sada samo sondu izbacilo, nisam ga vozio na dijagnostiku, ali se manifestuje skroz drugačije nego pre zamene kablova...

Neko pomenu čišćenje lamda sonde, e sad da li da idem prvo na to, da se samo očisti, ili da menjam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se tako ne desava nego pri paljenju oce da upali check engine lampicu a ovako nema ide odlicno i lepo radi samo sto me to zeza, kablove sam menjao novembra ali svecice nisam dirao ko zna kad je to menjano jer sam pre godinu dana uzeo auto, pa cu to da zamenim pa da vidim sta ce biti dalje,nema da trokira kad ide, s tim sto nekad upali lampicu promenio sam i lambda sondu nije ni do nje posto je to izbacilo na dijagnostici, zamenicu svecice pa cu videti sta se desava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima hteo bih da javim da sam napravio auto,bio sam na dijagnostici izbacilo je da ne radi donja lambda sonda pokazuje 0 vrednost uopste ne radi,uzeo sam novu i zamenio check engine lampica se ugasila,pa da javim zbog cega je bilo......pozzzzz :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje svima,treba mi pomoć,pa ako neko može da mi pomogne bio bih zahvalan.

Prilikom naglog kočenja upalila mi se check lampica .Nisam primetio nikakvu promenu u radu automobila.Ako je neko imao sličan problem zamolio bih za savet.Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam fiat punto 1.2 8v 2001 i imam sada jedan problem . Naime sve je u redu dok auto ne dostigne radnu temperaturu . Kada ga tako zagrejanog ugasim pa ponovo startujem , onda nekih 2,3 sekunde nakon startovanja motora motor gubi obrtaje (pada do nekih 700 obrtaja) i onda se stabilizuje . Znaci to se desava samo kada startujem vec zagrejan motor , inace vuce odlicno , znaci u voznji nema nikakvih problema . I da sija mi ona cuvena lampica check engine , ponekad se ugasi ali vecinu vremena je upaljena . Vozio sam na dijagnostiku pa su mi rekli da je mozda do kompjutera i da mozda radi na dva kliipa , ali ja ne verujem u tu pricu jer meni auto vuce fantasticno a moje misljenje je da ako radi na dva klipa imao bih trokiranje i trzanje u toku voznje . Znaci moj jedini problem je to sto mi trza nekoliko sekundi nakon startovanja vruceg motori , pri tom mi se ni jednom jos nije ugasio zbog toga ! Nadam se da ce neko moci da mi pomogne , unapred hvala ! Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala tebi , ima slicnih simptoma ali je kod mene specificno . Citao sam ja to i pre ali nigde ne mogu da nadjem bas taj problem koji se manifestuje samo pri startovanju vruceg motora. Sutra sam zakazao na jednu malo bolju dijagnostiku pa javljam sta sam uradio , pa mozda i ja nekom pomognem ako resim problem . Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako vozio sam kod dobrog dijagnosticara , utvrdjeno je da je u pitanju ECU . Popravka ce biti najverovatnije u ponedeljak ali mi se pojavio drugi problem. Juce sedam u auto , okrecem kljuc auto se upali ali odmah posle sekund se ugasio , posle toga sam verglao dosta puta ali nisam uspeo da ga upalim . Jutros pokusam ponovo , i ono opet isto , pre 20-tak minuta sedam i posle 2.3 puta uspevam da ga upalim . Zvao sam tog majstora sto treba da mi radi ECU on kaze da ECU ne bi trebalo da ima veze sa tim sto mi se sad desava . Da li mozda neko zna ima li i ovo paljenje veze sa ECU ili zbog cega mi se sad to desava . Unapred hvala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije step motor, hoće da se desi od njega da padaju obrtaji i da se guši.. Da te ne oderu za ECU pošto njegova popravka košta oko 100e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre dok sam se vozio u jednom trenutku auto je spustio temperaturu skroz kao kad je ugasen upalio ventilator i upalio zutu lampicu

cxc830.jpg

i vrteo je ventilator jedno 10-tak minuta. Sta je tu moglo da se desi ?

U Pitanju je 1.2 8v 2002 god

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Check Engine lampica, ia kao što njen naziv kaže, moraće da radi dijagnostika pošto će na dijagnostici lepo da očita šta je problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam menjao termostat i imao jednu gresku izbrisao sam je ali posle toga mi treperi lampica non stop kada ga skeniram nema nijednu gresku da li zna neko u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas upalih auto na gurku pošto je u zadnjih 20 dana paljen samo jednom na kratko i akumulator se ispraznio, tako da mi je upalilo check engine.. Ja sam ga malo provozao žustrije pošto se zagrejao da malo dopunim akumulator, ali je do kraja vožnje ostala da svetli.. Parkirao se, ugasio auto, sačekao minut, upalio ga ponovo ali je i dalje je ostala da svetli.. Šta li bi moglo da bude uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sto nije imao struje pa je malo pobrljavio, moraces da obrises tu neku gresku. Meni kada sam skoro palio na gurku popalio je sve lampice ali je posle nekog vremena pogasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre dok sam se vozio u jednom trenutku auto je spustio temperaturu skroz kao kad je ugasen upalio ventilator i upalio zutu lampicu

cxc830.jpg

i vrteo je ventilator jedno 10-tak minuta. Sta je tu moglo da se desi ?

U Pitanju je 1.2 8v 2002 god

Tipujem na senzor temperature ! :D

danas samp menjao termostat i imao jednu gresku izbrisao sam je ali posle toga mi treperi lampica non stop kada ga skeniram nema nijednu gresku da li zna neko u cemu je problem?

Senzor klapne gasa! :question:

Danas upalih auto na gurku pošto je u zadnjih 20 dana paljen samo jednom na kratko i akumulator se ispraznio, tako da mi je upalilo check engine.. Ja sam ga malo provozao žustrije pošto se zagrejao da malo dopunim akumulator, ali je do kraja vožnje ostala da svetli.. Parkirao se, ugasio auto, sačekao minut, upalio ga ponovo ali je i dalje je ostala da svetli.. Šta li bi moglo da bude uzrok?

More bit' ABS ?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ABS, i ja sumnjam da je pobrljaveo, pokušaću sutra ujutru opet da ga upalim da vidim da li će da svetli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cetvrti ili peti put kad palis auto ako nema nikakvog kvara lampica ce da se sama ugasi.To mozes na parkingu da probas , upali pa ugasu 4-5 puta i videces na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...