Jump to content
FAS Goran
grki

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - sija check engine lampica

Recommended Posts

To sam predpostavio al me zanima zbog cega je to, tacnije sta je kvar pa je to izbacilo? Tipa losa svecica, los kabal svecice ili sta znam sad? :) Nisam do sad vozio ovo cudo, poslednjih par godina vozim samo dizele. Zanima me jel imao neko ovaj problem I kako ga je resio? To sam primetio na dijagnostici inace mi ne sija lampica na tabli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je Fiat Punto 2001 god, 1.2 8v
pali normalno, ali kad se upali motor se cuje kao da brboce i malo ga trese (a nisu nosaci u pitanju)
kad ga vozim, kao da nema snage, kao da ga nesto gusi... ne moze da predje preko 95 km/h i cheking tada pocne da trepce (do nedavno je samo sijao)
na dijagnostici ne prikazuje nikakav kvar da je vezan za ostecenje motora

evo i snimak kacim u prilogu pa neka mi neko pomogne ako je imao slican problem, bicu mu zahvalan do kraja zivota :)

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel dijagnostika prava ili neka sa ELMom itd?

Da li si nesto menjao pa da znas da nije to?

 

A sledeci put ugasi muziku!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja tocno greska ti pise kad se to dogadja. ?  obicno kada na fiatima učitavam rotacijske elemente (rpm senzor , klapna gasa i sl.) tada mi jedino check trepce.  

spoji se multiecuscanom i elm327..  i iscitaj gresku.ali po ovome mislim da ces skuzit jedino po parametrima koji se tocno proces desava...

Edited by Dejan Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora da izbaci koja je greska cim upali lampicu a kamo li kad blica.meni je blicala kad je klepio butanski injektor na prvom cilindru,ne secam se koji je bio kod greske

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/3/2016 at 2:46 PM, Zhorz said:

jel dijagnostika prava ili neka sa ELMom itd?

Da li si nesto menjao pa da znas da nije to?

 

A sledeci put ugasi muziku!!!!

probao sam i ne BOSH-ovoj i na Delphi kod dva majstora.... prijavi im samo da mi je neispravna sijalica za poziciju (koja mi i inace ne radi) i to je to

par dana radi lepo, onda 3 dana kao da u inat nece da ide i to se desava (menjao sam pumpu rezervoara pre dva meseca jer mi je gorivo bilo puno vode... mozda je to ostavilo neke posledice)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre nekoli dana mi je pocela da svetli lampica - EOBD – KVAR SISTEMA KONTROLE
MOTORA,da li neko zna sta to znaci i da li je nesto hitno da se popravi?

hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slavkob

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

U pitanju je opšta lampica za kvar na motoru. Ali, ne mora biti na motoru. :) Šta je tačno, auto ide na dijagnostiku da se iščita greška jer se ona može upaliti iz bukvalno stotinu razgloga, od banalnih do ozbiljnijih.

Ponekada se i iz samih simproma (problema) koje auto ima (ako ima), može naslutiti šta je u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, sad oko praznika sam imao problem, imam Punta 1.2 8v, desio mi se problem kada sam upalio auto (bio je vec zagrejan), motor je poceo da radi ko traktor ( kao da radi na 2-3 klipa) :) i uplalio se check engine. Kasnije uvece kada sam siso da ga upalim (vec se bio ohladio) sve normalno, bez problema uplalio i normalno radio. Posto se servis gde odrzavam kola nalazi malo dalje, dal smem da ga odvezem do tamo, a da mu nesto jos vise ne zeznem. :D Hvala vam na odgovorima ;) 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta Classic  2010 (sa plinom) I pre jedno 5 dana mi se upalila lampica EOBD – mala zuta (stranica 119 u uputstvu). Na moju veliku zalost samo sam uspeo da dobijem ovlasceni servis, a to se sve desava pred put, kao po obicaju, pa sam odradio redovan servis  (mali bez plinskih delova, posto sam to oradio prosle godine u maju a nisam presao ni 5000 km od tad) I uradili su mi diagnostiku. Rekli su mi da je u pitanju lose gorivo (plin Ili benzin) da potrosim gorivo iz rezetvoara i da ponovo sipam (ako je u pitanju benzin) a da su oni gresku obrisali. Evo danas se ponovo upalila lampica, dok sam stajao u mestu, jedno 5 do 6 minuta u leru dok je je radio na plinu.  Plin sam do sad uvek sipao da 2, 3 pumpe u gradu, jer do sad nisam imao primedbi.

Da li ima neko predlog kako ovo da resim

Svecice sam menjao prosle godine? U servisu su mi pominjali eventualno ciscenje plinskih dizni ako se greska ponovi, pa me interesuje I kakva su iskustva po ovom pitanju, neka preporuka ? Da li mogu da budu eventualno u pitanju svecice ?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da ga voziš samo na benzinu kako bi utvrdio da li se i tada javlja problem.

Relativno skoro sam imao isti problem (Z10, nije fabrički plin), i nakon brisanja greške sam ga vozio isključivo na benzinu i tada se nije palila lampica. Kada sam prebacio na plin, nakon par dana se upalila.

Otišao sam kod plinadžije i on je podesio smesu. Nakon toga se problem više nije javljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2018 at 10:11 AM, kakoonobese said:

Probaj da ga voziš samo na benzinu kako bi utvrdio da li se i tada javlja problem.

Relativno skoro sam imao isti problem (Z10, nije fabrički plin), i nakon brisanja greške sam ga vozio isključivo na benzinu i tada se nije palila lampica. Kada sam prebacio na plin, nakon par dana se upalila.

Otišao sam kod plinadžije i on je podesio smesu. Nakon toga se problem više nije javljao.

Za sad ga vozim na benzin i greska se jos uvek nije povila (posle ponovnog brisanja iste).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/4/2018 at 7:27 PM, rknbgd said:

Za sad ga vozim na benzin i greska se jos uvek nije povila (posle ponovnog brisanja iste).

Na zalost posle voznje na bezin (cca 800 km), prebacio sam na plin i posle cca 400 km se ponovo pojavila.

Ocigledno je da je do plina. Primetio sam da kad je prebacen na plin se malo davi u leru (ne cuje se ravnomerno) dok kad ga prebacim na bezin tih, nista se ne cuje.

Da li neko ima preporuku dobrog servisa za plin? Znam da ih ima dosta ali me interesuje neki koji ce da uradi posao, ne da bude ono "Drzi vodu dok majstori odu ".

Brisanje greske i ponovo kombinovanje voznja benzin/plin ne resava problem. 

 

Hvala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode.Imam fiat punto classic 1.2 8v sa fabricki ugradjenim plinom 2010 god.Auto sam kupio pre nekih mesec dana i auto se fino ponasao na oba goriva.Pre nekih 5 dana upalila se check engine lampica.Auto je i dalje lepo radio,samo sto je komp pokazivao vecu potrosnju goriva(8-11 l).Odem ja kod majstora on ga prikopca na dijagnostiku koja je pokazala da ne radi 4. cilindar.Majstor kaze crkla jedna bobina.Promenimo bobinu i svecice lampica i dalje sija.Kaze majstor mozda ce se ugasiti ako se malo vozi.Vozio ja jedan dan , sija i dalje,ali i dalje lepo vuce ne trza,jedino na kompu pokazuje potrosnju 15l pa spusti na 4l pa podigne na 5.5 pa onda drzi neko vreme tako .Ponovo kod majstora,ponovo dijagnostika izbazila tri greske P0170,P0304,P1170.Auto sam ostavio kod majstora jer je rekao da ce pozvati kolegu koji se bavi auto elektrikom  da cuje sta on misli.Pre dva sata su me zvali i rekli da se kompjuter pokvario,kolega moze da ga popravi ubacivanjem nekih kodova i popravka kosta 80 e.E sad da ne ispadnem ovca za sisanje da li je to mnogo za popravku, i da li je to stvarno komp ili ne,ako jeste mogu li jos voziti tako obzirom da ide dobro.Zahvaljujem se svakoj pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna sta moze da bude kvar ako izbaci gresku P0170 Powertrain Fuel Trim (Bank1).

To je prikazao kao gresku kad smo ga ocitali sa OBD2.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greška u vezi ubrizgavanja,šta kažu ostali parametri,šta se dešava jel neki problem ili si si čisto iz radoznalosti kačio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...