Jump to content
FAS Goran
djwibe

Stilo JTD - trese ; broj obrtaja u leru

Recommended Posts

Akron se u većini slučajeva pokazao kao loš. Nije prvi put da se stavi Akron i da ostane isto, nekad bude i gore. Pisano je već par puta u raznim temama.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno tupimo na tu temu, ima samo 9 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se vozi još, u stvari tek je sad dopao nas sa plićim džepom i potrebama

 

Na pr..meni ni ne treba nov auto, ne znam gde bi sa njim, a najsrećniji bi bio sa nekom matorom dačijom pikap 4x4 da mogu da je urnišem po fruškoj gori, ono kros kroz šume i livade, drugom na 2/3, ali 3 auta u kući.... Mnogo.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj Boze postovani kolega da je to poenta...

Nego da (bar sto ja znam) maltene 9 godina pisemo iskustva u nameri da pomognemo ostalima koji se tek srecu sa takvim problemom. Da ko ne plati na mostu, platice na cupriji, treba samo procitati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad da napravim zabunu malo, drugar skoro na karavanu zamenio levi, nov akron iii radi bez problema :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opaka tema za razmisljanje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelupa ništa sve radi perfektno. Jedino se motor cimne jako ponekad kad ja ugasim auto. Kao da se cimne nepred nazad. Vibracije su tu stalno samo nekad manje nekad više, nema pravila. Nisam zamenio onaj donji nosač možda je do njega a možda se ispostavi da i nije kao do ova dva gornja sve isto osim što sam bacio18000 dinara za njih dva. Koliko on uopšte ima nosača., i šta mu je nosač menjača kad ga nigde nevidim??? 

Edited by Zoran Čolaković

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 2 godine zamenio nosač ispod akumulatora (levi) stavio iz originala, kupio u Bogunoviću, 50ak €, nakon zamene vibracije, trešenje itd itd, kao rukom odnešene. Tada sam pitao i kuma (radio duuuuuugo u wurth-u komercijala, auto deo) reče "Acron nikako, guma-metal kombinacija su im krš".
Takođe u temi ima na par mesta da su vibracije i buka bile čak i veće sa Acron-om. Desi se, kao Mića što kaže, ali jako, jako retko. Čitaj temu unazad, ako te ne mrzi.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelupa ništa sve radi perfektno. Jedino se motor cimne jako ponekad kad ja ugasim auto. Kao da se cimne nepred nazad. Vibracije su tu stalno samo nekad manje nekad više, nema pravila. Nisam zamenio onaj donji nosač možda je do njega a možda se ispostavi da i nije do ova dva gornja sve isto osim što sam bacio18000 dinara za njih dva. Koliko on uopšte ima nosača., i šta mu je nosač menjača kad ga nigde nevidim??? 

Nelupa ništa sve radi perfektno. Jedino se motor cimne jako ponekad kad ja ugasim auto. Kao da se cimne nepred nazad. Vibracije su tu stalno samo nekad manje nekad više, nema pravila. Nisam zamenio onaj donji nosač možda je do njega a možda se ispostavi da i nije do ova dva gornja sve isto osim što sam bacio18000 dinara za njih dva. Koliko on uopšte ima nosača., i šta mu je nosač menjača kad ga nigde nevidim???   Jedino da kupim ponovo nove nosače od nekog drugog proizvođača!!! 

Jedino da onda ponovo kupim nosače od drugog proizvođača.Znaš li koliko on ima donjih nosača i gde mu je nosač menjača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta radiš ti sa ovim postovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac menjaca je iznad menjaca tako zvani ispod akumulatora. Za to cimanje napred nazab bi trebalo da su donji u pitanju inace ima 4 nosaca. 2 donja i desni kod zupcastog kajsa i taj levi ispod akumulatora

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

desni kod zupcastog kajsa

Mislis onaj sto je kod svih kao nov :lol: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Nosac menjaca je iznad menjaca tako zvani ispod akumulatora. Za to cimanje napred nazab bi trebalo da su donji u pitanju inace ima 4 nosaca. 2 donja i desni kod zupcastog kajsa i taj levi ispod akumulatora

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

 

Okey to što lupi (cimne se motor), kad auto gasim to je do donjih nosaca. Ali ne bi trebao da ima vibracije u kabini i volanu zbog njih ovoliko koliko ja imam,s obzirom da su gornja dva nova. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ispod akumulatora ti je zaslužan za buku u kabini, za trsenje volana itd, itd. Napisao sam ti već.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, djomla said:

Taj ispod akumulatora ti je zaslužan za buku u kabini, za trsenje volana itd, itd. Napisao sam ti već.

Sent from my 3310
 

Taj ispod akumulatora je vec zamenjen, i stavljen nov

(veci modifikovani) - placen oko 7000 i opet promena nema. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko ce da ga zna vise zbog kojeg jtd ima vibracije. Jedino coveku da pukne...film pa da kupi sve nove iz originala :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, djomla said:

Ako je Acron, 99% zbog toga trese.

Sent from my 3310
 

Za lijevi ne znam koji je, a desni znam 100 %. Jer sam levi zamenio pre 6 meseci a desni pre neki dan, i onda kad je zamenjen nije bilo nikakve razlike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si levi platio 7000 onda ne bi trebalo da je Akron. Ja sam skoro menjao i 6100 dinara kod Bogunovica.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, MS PK said:

Akron je oko 3500

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Levi je naručen iz APsporta i plaćen je 6800 al ne znam koji je. Ovaj desni sam neki dan uzeo on je oko 11000 i on je akronov 100 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam vase iskustvo na temu tresenja... kod mene se desava da ler mirno stoji i na hladnom i na toplom stanju,znaci zakucan ler,ne varira nista, ALI malo mi trese volan i kad otvorim zadnja vrata leva cuje se neprijatna vibracija unutra. Znaci cuje se onako niska frekvencija koja bas nervira. Kada vozim toga nema...Da li su nosaci problem? I da li to mogu laicki da proverim nekako? I kako znati da li su menjani ?
Neko je pominjao i izduvni sistem kao problem...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...