Jump to content
FAS Goran
djwibe

Stilo JTD - trese ; broj obrtaja u leru

Recommended Posts

Chini mi se da mi Stilo 2005 1.9JTD malo vishe trese i primetio sam da mi je broj obrtaja u leru negde na 800rpm i u zagrejanom i u hladnom stanju...u voznji nisam primetio neke probleme...auto dobro vuche samo me ta vibracija pomalo iritira...Chim mu dodam jako mali gas...motor se stisha i vibracija nestane...pa me zanima:

- Koliki je normalan broj obrtaja za dati motor i kako se problem sa nizim brojem obrtaja resava, dizne? neko stelovanje?

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ok chitao sam tu tematiku...al reci ti meni koji je broj obrtaja u leru normalan...cini mi se da mi je bio negde na 950 prosle jeseni, ili se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je isto tresao dok nisam napravio veliki servis

svi remeni i svi spaneri, uzrok remenica radilice

a i remenica alternatora neka zna zezati

doduse, moj je 2003 godiste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako trese naleru onda remenica i PK kaiš mogu vrlo lako da se provere odokativno čim otvoriš haubu.

Ali vibracije remenice su minimalne u odnosu na to što motor proizvodi, a da bi se ublažile oslanjanje mora biti apsolutno elastično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ok chitao sam tu tematiku...al reci ti meni koji je broj obrtaja u leru normalan...cini mi se da mi je bio negde na 950 prosle jeseni, ili se varam?

ako si imao 950 onda auto nije bio uredu. gore je vec neko rekao 850 a ja jos dodajem fabricku toleranciju na stila plus minus 20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani..

ponovo se javljam na forum..vec godinu dana nesto mjenjam na stilu motor i dalje nemirno radi cijeli auto se trese u leru..nosaci svi novi,set kvacila nov. danas na comp dijagnostiku sve perfektno rad dizni,potenciometar gasa,egr ventil,neki razni tlakovi sve ok.. servis nisam radio remenja..

uglavnom cuje mi se krs poluosovine da li on ima ikakve veze sa nemirnim radom motora u leru? imam osjecaj da samo gornji dio motora skace? da li je bregasta osovina ili hidropodizaci? hladan motor dosta vise trese nego na radnoj temperaturi.kad se ugrije znatno su vibracije manje ali tu su ipak.. molim pomoc ovi majstori ne znaju pa samo sute i kazu to je ok.. hvala pozzz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ti kažem jednu totalno banalnu stvar koja je bila kod mene. Sipam gorivo u Hrvastkoj, nekih 30ak litara na 10-15 koji su bili u rezervoaru. Dodđem kući i sve ekstra. Sledeći put upalim auto i hoće motor da ispadne. Neće da vuče, par puta pri dodavanju gasa sam video i dim iza sebe i sve živo mi se trese po kolima.Kada se auto zagreje bute dosta bolje, ali opet ne kako bih želeo-

Dospem kvalitetnog goriva jedno 20 litara i ista priča. Tek nakon što se malo izmućkalo je bilo bolje. Ali opet ništa posebno dok nisam skoro sve potrošio i sipao opet pun rezervoar. Sad nema dima i ne trese se. Probaj i ti da kreneš od goriva, može biti i da je glupost u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...ponovo se javljam na forum.

 

Šta je sa starim korisničkim nalog, zašto si pravio ovaj novi?

...motor i dalje nemirno radi cijeli auto se trese u leru...

 

Kad kažeš ''trese'', misliš da unutra, kad sediš na mestu vozača vidiš da se trese volan, ručica menjača, tabla?

Ili misliš kada otvoriš haubu i gledaš motor dok radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kad kazem trese cijeli auto  i volan i sjediste i rucica mjenjaca..bas vadi zivce.prije 7 dana nov nosac ispod akumulatora promjeno.modifikovani..ima promjene,mnogo manje trese,ali opet su vibracije tu.. i kad otvorim haubu cijeli motor igra al posebno gornji dio motora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat stio 1,9 jrd. Ima mali broj obrtaja malo iznad 750 i prenosi vibracije na volan. Samo malo spustim nogu na gas on podigne kazaljku na oko 900 otaja sve mirno nije ni bučan. Nosači motora nisu. Zamajac nije. Vuce extra, radi perfektno znači nisu ni dizne. Čuo sam za neki repair gde  se preko EKUa promene parametri za ler gas. 

Da mu nije neka elektronika ler gasa? 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalana vrednost je 850 rpm.

@Zoran Čolaković

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

Broj obrtaja je izmeren dijagnostikom ili na satu? Koje godiste je auto, da li su vec menjani nosaci motora, ako jesu koji su stavljeni i kojom metodom je utvrdjeno da su oni dobri?

Prelistaj ovu temu, a pomocu Search ces naci i neke slicne, ubedljivo najcesce se desava da upravo nosaci prave problem sa vibracijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosače je pregledao majstor, a obrtaji su na kazaljci nisu na dijagnostici. Auto je 2005o god. Ja vibracije imam samo na leru čim dignem na 850 prestaju,i nekako je kao prigušen na leru kao da mu je neko namerno spustio ler. Zimus dok je hladan OK čim malo figne temperaturu vibrira ne mnogo al dovoljno da iritira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je neko spustio ler da ne bi vibriralo, umesto da zameni nosac ispod akumulatora. :)
Uglavnom svima pada na pamet da malo dignu ler sa 850 obrtaja, na do 900, jer tu vibracije prestanu. Deluje lakse i jeftinije nego nosac.

 

Treba proveriti sta kaze dijagnostika, koliko je to zapravo obrtaja, jel nesto neispravno, neki senzor,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/16/2018 at 2:10 PM, Bingodalton said:

Treba proveriti sta kaze dijagnostika, koliko je to zapravo obrtaja, jel nesto neispravno, neki senzor,...

 

To i hoću da uradim. Al znači da mu se može preko kompa dići broj obrtaja! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko kompa da ali ne verujem da je do toga problem, drugo , mislim da je taj br obrtaja u normali ali na donjoj granici
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stilu 1,9 jtd zamenjena oba prednja nosača motora, pregledane remenice, na dijagnostici  obrtaji 850 na leru i nema grešaka. Motor gledano s'polja ne trese mnogo kao i svaki dizel, al u kabini i dalje iste vibracije svuda. Sve se treska, volan, ručica menjača, retrivizor, bukvalno sve. Od vibracije imaš čak i neprijatan osećaj u ušima, čim malo daš gas 900 obrtaja i više  nestaje. U vožnji se nitšta  ne oseća. Ponekad kad se gasi motor čudno se zatrese motor i kao da lupi. Šta li može još da bude?Nisam menjao donje nosače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni i ta dva i pogledaj one caure na motoru gde se srafe ti nosaci. Koje marke su ti nosaci sto si zamenio?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akron, ali ni stari nisu bili loši. Ajde onaj ispod akumulatora je bio načet. Ali onaj veliki desni ispravan potpuno. Al sam ga ipak zameno. 

Ispod akumulatora je stavljen modifikovani, veći od onog fabričkog. Al bukvalno sve isto, trese na leru pa trese! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mehaničar, ali sam dosta pročitao ovde na forumu.

To što ti lupi, može biti do kvačila, tj, zamajca, što se još uvek trese, može biti od loših tj, najjeftinijih nosača ako si njih ugradio, ili od nosača menjača kojeg verovatno nisi menjao.

To što se gasi, ne znam.

 

Svuda po forumu piše dalje od akron nosača, samo izgledaju a ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...