Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

A, zbog čega zazireš toliko od skidanja celog mosta? ;)

Jedina loša strana toga je da čitav posao traje malo duže. Dobra strana je da nema šanse da nabiju novi silen blok ukrivo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne zazirem, bas naprotiv mislim da posao moze temeljnije da se odradi ako se skida ceo most.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci,najpovoljnija zamena zadnjih silen blokova je 3000din.

Imam drugara koji se lomi da li da menja zadnje silene.

Kada sam probao auto nista preterano nije lupalo ali preko lezeceg kao da nema amortizere (inace je stavio kayabu skoro),e sad da li moze mehanicki da se utvrdi da li su sileni za zamenu sa 100% sigurnoscu.

Pitam ovo jer sam ja licno bio u 3 auto servisa i u dva su mi rekli da ih menjam i da su propali a jedan je tvrdio da nisu za zamenu :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dior

Ne postoji mogućnost da sileni riknu, a da majstor to ne vidi. I potpuni laik će videti čim je auto na dizalici. Pogledaj... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cu mu reci da ide na dizalicu pa neka mu to pogledaju kako treba.

Cuo sam od vlasnika Inbaco servisa da silen blok moze da se zameni nekom gumom koju sami izradjuju i kaze da se jako dobro pokazala,dosta taxista je to radilo kod njega.Da li je neko mozda probao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uzeo auto od drugara i otisao kod majstora doduse u blizini imam tehnicki pregled pa sam zamolio da mu provere silene.Kaze majstor da nema potrebe za zamenu jedan mu je sumljiv ali moze da izdrzi -(ne znam kako je to video) i da i opruge ako su nabijene znaju da lupaju,da li to ima neke veze jedno sa drugim?U voznji preko lezeceg kada se polako predje nista se ne oseca ali kada je to malo brze zaista lupa kao da nema amorte,koji jos simptomi ukazuju na to da je silen vrisnuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni dolso vreme za zamenu zadnjih silena, nista ne lupa i ne cvrci ali se vidi da nisu dobri kad se podigne na dizalici. Jos sad kad bih naso nekog krstenog majstora u Nisu ili Pirotu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto promenio zadnje silen blokove jer prelaskom preko rupa kao da nije bilo zadnjih amortizera.Sami sileni nisu imali toliko zazora ali je u silenu na strani suvozaca falilo ulje,tj bio je potpuno suv.

 

Cela operacija trajala je 1 sat ,kostala 7500 dinara sa lemforderovim silenima koji su utisnuti alatom na mesto a odradjeno je  u Auto centru Graovac u Pancevu,koji su po meni vrhunski majstori kada je u pitanju trap.

 

Nije bilo potrebe za skidanjem cele torzije vec je radjena strana po strana,kada covek zna sta radi izgleda vrlo prosto i lako,mada bi bez dizalice bilo katastrofa raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekoše bolje da skinu most i čukaju na zemlji nego auto da rastresu sa čim se i slažem. Moji  stari sileni su toliko zapekli za most da ih je trebalo po 10ak min svaki izbijati macolom i dletom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladac81

I ja sam kod njih radio isto na Stilu, sileni su trajalo oko 1,5 godinu pa iscureli, ali se nisu lupkali već evo 2,5 godine pa sam tako prodao Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekoše bolje da skinu most i čukaju na zemlji nego auto da rastresu sa čim se i slažem. Moji  stari sileni su toliko zapekli za most da ih je trebalo po 10ak min svaki izbijati macolom i dletom

Kod mene je to lako islo,5 puta udario i izleteli,jednostavno da nisam gledao ne bih verovao........Sta da rastresu nije mi jasno,pa nije to toliko nezno da ce ti razvaliti auto,imam utisak da vise tuku kad menjaju viljusku nego ovo ali dobro svako ima izbor......Veci je problem kada ti stavljaju silene a umesto alata koriste cekic i neko dodatno sredstvo

 

@vladac81

I ja sam kod njih radio isto na Stilu, sileni su trajalo oko 1,5 godinu pa iscureli, ali se nisu lupkali već evo 2,5 godine pa sam tako prodao Stila.

Dovoljno i toliko ,kazu da su ovi lemforderovi dobri...nevezano od toga,ja sam morao to da uradim jer kao da nisam imao amortizere,prosto je nenormalno udaralo kad naletis i na najmanju rupu...Sada je kao nov auto,nista nelupka,prosto mi je opet lepo voziti ga!Ubedjen sam bio da mi je to zbog 17-ca 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da je sad original (ili "original") po ceni "Acron"-a ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tiho, dok je tako odlično je. 

Još samo da spuste prednja ramena (može i od Nouva Bravo) i na biiip smo.

Pričam ljudima Best buy

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da neke stvari jednostavno dolaze na svoje mesto... ne moze velika razlika biti y ceni dela za auto koji je poceo da se proizvodi pre vise od 12godina!

naravno ono sto su montirali i na novi bravo ce ostati skupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Držite se originala, + imamo tu sreću da su skoro pa džabe Stilo.jpg

 

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43731

 

 

Baš ove sam ja stavio kod sebe, ima ih u prodaji, ali kada dođu treba baš brzo doći do AP sporta jer se lako razgrabe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tiho, dok je tako odlično je. 

Pričam ljudima Best buy

Tiho i ti, jos samo fali da krenu da ga voze i pripadnici nacionalne zajednice (kao Askone i Omege), pa da ga odmah dam dzabe :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.
Vozim fiat stilo 1.8 16v, kupe I dnas na parkingu slučajno primetim kako mi je zadnji desni točak malo iskrivljen u donjem delu prema spolja gledajući auto od pozadi... Odem na reglažu trapa I ustanovi se da je zadnji desni točak oko 8mm zakrivljen a levi oko 3mm. Ok, pitam koliko to košta da se reguliše, majstor kaže da nije u mogućnosti to da otkloni jer se trap zadnji na stilu ne podešava već da je u pitanju neki most. Zna li ko o čemu se radi ovde I koliko bi to koštalo da se namesti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su u pitanju silen blokovi,kada oni stradaju,krive se tockovi,ne verujem da se most ko most sam iskrivio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...