Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Evo šta kaže Autoricambi. Cena silena kod njih je nešto preko 4000din. E sad ne znam da li i kočiono ulje posebno naplaćuju..

silen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta..ja sam računao da će me oko 100e izaći 2 silena,pločice i zamena istih+zamena nosača motora..sad vidim da od toga nema ništa :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala si ti optimista... U stvari zavisi sta planiras da stavljas, pa samo kvalitetne plocice su ti od 4500 do 6000 kinti (prednje, skoro menjao pa sam u toku sa cenama). A mogu da ti kazem i gde imas ove sto jedu diskove (za 1600 din), ali ti ih naravno nikako ne bih preporucio. Zadnje plocice su nesto jeftinije...

Zadnji sileni obavezno original, sem ako nemas nameru da u skorije vreme opet bacas pare za istu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje pločice su u pitanju :) Gledao sam neke "Fiat" i nešto preko 3000din su. 2 silena su čini mi se do 4500din= 7500din ukupno. E sad nadao sam se da ruke za sve nisu preko 5000, ali izgleda da sam se debelo preračunao :laughing: Ivane koliko da očekujem sa pristojnim delovima da će me sve ovo koštati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas (posto znam da auto planiras da zadrzis za sebe i da te lepo sluzi) - vidi prvo obavezno kod naseg drugara Boleta na forumu ima li sta od toga iz originala. Izadje bas povoljno (u zavisnosti od ponude i popusta), a proveren kvalitet.

Za silene sam od majstora cuo da je skoro bila neka kolicina navodno originalnih (ne Acron) u AP sportu po ceni od nesto preko 2000 din po komadu. Kod ovlascenih je to verovatno skuplje, vidi sa Banetom.

Sto se plocica tice, da ne idemo u off, u toku sam sa cenama za prednje (zadnje su nesto jeftinije). Textar oko 4500 din, ATE oko 5500 din, kod Boleta su originalne FIAT bile oko 4000 din, cini mi se (ja sam uzeo komplet sa diskovima, pa je bila druga cena). To je ono sto bih ja stavio kod sebe. E sad, imas ih i nesto jeftinijih Delphi, Lucas, Ferodo, LPR i sl...

A vidi i sa Nesom sa Altine za zamenu, sad ste ionako ortaci ;) , sigurno ce ti to izaci povoljnije ako odradis odjednom u paketu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti :) Gledaću da nađem što kvalitetnije delove, a prvo ću da vidim sa Nešom šta on može da nabavi i po kojim cenema jer verujem da me ne bi zeznuo i stavio neku glupost. Za pločice treba dobro paziti jer mi je bivši majstor stavio neki otpad napred pa škripe kao lude, Neša kaže da se to dešava jer imaju mnogo metala :wallbash:

Najbolje sam prošao za nosač motora koji je original za jtd i koji sigurno ne bih kupio da sam sam kupovao, već bih pokušavao da mu uguram onaj od 1.8. Planiram te 3 stvari odjednom da menjam da bi što manje izašlo pa zato i nikako da odem, ima Neša da me zaboravi dok skupim pare :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo sto skripe, nego slabije koce i brzo ce ti izedu disk :laughing: . Mislim da ti o kvalitetu Boletovih delova dodatno govori sto mi je i majstor Nesa (pored ostalih) rekao da sve sto mogu uzimam od njega, originali sve. A skoro sam odradio komplet diskove i plocice, mali servis, RPM senzor... Pitaj Noleta za kocnice ;) , vozio sam ga vec. Aj' da ne off-ujemo vise, ako te zanima nesto cimaj na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam baš u nezgodnoj poziciji za te pločice. Nove su i na način na koji se ja zaustavljam će sigurno dugo trajati (na Astri mi 4god stare pločice i diskovi trajali još 4 godine i ima još mesa na diskovima da se koči), a žao mi da ih vozim jer će diskove da mi upropaste. Inače, skupljam pitanja pa te davim na pm :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo sto skripe, nego slabije koce i brzo ce ti izedu disk :laughing: . Mislim da ti o kvalitetu Boletovih delova dodatno govori sto mi je i majstor Nesa (pored ostalih) rekao da sve sto mogu uzimam od njega, originali sve. A skoro sam odradio komplet diskove i plocice, mali servis, RPM senzor... Pitaj Noleta za kocnice ;) , vozio sam ga vec. Aj' da ne off-ujemo vise, ako te zanima nesto cimaj na PM.

Mora da je posle testa, Nole završio na maksilofacijalnoj hirurgiji. :doc:

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, sa njim je tada testirano u gradskim uslovima. Tu ne prelazim 50 km/h, na otvorenom 80, a na autoputu 120 :whistle: .

Inače, skupljam pitanja pa te davim na pm :laughing:

Skupljaj pitanja, ali dodatno i ti i Bane pare za vise pica koje mi dugujete. Tako da to nece bas ici preko PM, vec licno :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti rekao, samo da se Bane i ja organizujemo i videćeš kako ćemo da te napijemo za sva ona pića koja ti dugujemo :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat :laughing: Razlka je oko 200din po bloku, a svakako če ti duže trajati original od nekog drugog prozivođača. A i gledaj da staviš što kvalitetnije delove na takva mesta jer zamena silena uopšte nije naivna i prilično košta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naruči iz AP ili neka ti neko pošalje original iz BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pogresno shvatio ili je mene neko zaplasivao cenom od oko 100 eura za menjanje silen blokova :D danas sam odvezao auto kod majstora i prica je ovakva...

zadnji levi disk mi je ladno PUKAO...da sam jos malo vozio raspao bi se i blokirao tocak,mozda je mogao i zadnji trap da iscupa ili sta vec...drago mi je svakako sto sam na vreme otisao kod majstora i sto nema stete sem menjanja diskova....

uglavnom....zamena silen blokova,zadnjih diskova,zadnjih plocica i namestanje sajli za rucnu(nesto su se otkacile ili sta vec...) sve ukupno sa delovima 14 000 :)

a meni je neko rekao da je samo zamena silena oko 11 000 dinara...tako da ja mislim da sam super prosao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za čupanje trapova i oštećenje diskova prvi put čujem :) Sileni su najjednostavnije rečeno horizontalni amortizeri koji utiču mnogo na kvalitet vožnje kada su loši. Vidi se da ne valjaju tako što iscure, ali osim uticaja na kvalitet vožnje(pajser-o-kola zvuk) zaista ne verujem da čupaju zadnje trapove i jedu diskove.

Sad pronađoh šta je sve rađeno kod mene na servisu koji je koštao 15 000 dinara:

1)zamena nosača motora(sam sam doneo)

2)zamena silena na obe strane, majstor kupio, marka FIAT

3)zamena zadjih pločica, Valeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a meni je neko rekao da je samo zamena silena oko 11 000 dinara...tako da ja mislim da sam super prosao :D

Bilo nekada (pre više godina) oko 9-10.000 dinara. U međuvremenu još više majstora naučilo to da uradi, kupilo od alata šta im treba, više majstora = više konkurencije = cene idu dole. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam zadnje silene u servisu u Zemunu (javicu na PM ako nekom treba), nekad u aprilu. Zamena je bila oko 7000din, trajalo je to dobrih 2h ako se dobr osecam. Od tad nema lupanja, za razliku od pre toga, kad je lupalo kao da otpada trap kad naidjem na rupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao ja pre neki dan kod tipa u Kragujevcu:

zamena traje 45 min.

a cena 2500 dinara.

A da nema udaranja čekićem, sve radi hidraulika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2500din je cena rada ako sam dobro shvatio? Silene si sam kupio i doneo u servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bilo bi previše da su mi za 2500 din da lijoš i njihove silene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...