Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Pozdrav svima,upravo sam juce menjao silen blokove na stilu,slikao sam korak po korak kako se skida i montira,i alat koji je potreban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa firmom inbaco iz zemuna koja pravi silen blokove i u kojima nema ulja vec samo valjda one gume.ljudi kazu da je to jedino trajno resenje za silen blokovi,e sad isto kazu i da je auto posle malo tvrdji pa me zanima da li je neko menjao kod njih i kako mu se ponasa auto sad.Ja trebam da menjam silen blokove pa mi jedni pricaju ovo a drugi ono.Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih juce zamenio ali ne bas uspesno, sada mi se levi cuje na mannjim brzinama preko neravnina kao cesanje metala, dok je sa starim bio lupao pri vecim brzinama preko rupa. Majstor kaze da taj levi ne valja ali kako sam ih uzeo jos pre godinu dana u AP-sportu Akron nemam garanciju. Tako da dzabe bacih 50e za zamenu.

Sada i mene zanima ima li neko trajno pouzdano resenje? Inace onaj namenski alat za zamenu nema niko u NS jedino jedan servis u Somboru i jedan u Zrenjaninu makar tako kazu ovi iz 4m-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedan taksista rekao za inbaco u zemunu i on je menjao tamo i presao je vec 20000 km i nista mu se jos ne cuje.a sa obicnim nije mogao da predje ni 15000 km.ali isto kaze da su malo tvrdji pa me zanima koliko su to tvrdji da ne bude posle kao da nema amortizere nazad.inace ja imam i bocu u rezervnom tocku tako da je i to neki dodatni teret,inace vozim karaana.

Edited by djsami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa firmom inbaco iz zemuna koja pravi silen blokove i u kojima nema ulja vec samo valjda one gume.ljudi kazu da je to jedino trajno resenje za silen blokovi,e sad isto kazu i da je auto posle malo tvrdji pa me zanima da li je neko menjao kod njih i kako mu se ponasa auto sad.Ja trebam da menjam silen blokove pa mi jedni pricaju ovo a drugi ono.Pozzz

kupi originalne i ne beri brigu.

Sve ostalo je sto bi nas narod rekao SECI RUPE,KRPI _UPE. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ima da u Bg. da se kupi original silen blokovi ali da budu bas original,a ne ono nase kao original...i da da li je neko ugradjivao te originale i kakva iskustva ima sa njima....vidim da vecina ugradjuje Akronove ali isto tako vidim na forumu da nesto i nisu zadovoljni sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama ugradjivao Akron jer nije bilo origanala, ali sada ih ima tako da vec duze vreme stavljamo samo originale. Lakse se ugradjuju i kvalitetniji su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama ugradjivao Akron jer nije bilo origanala, ali sada ih ima tako da vec duze vreme stavljamo samo originale. Lakse se ugradjuju i kvalitetniji su.

:thumbup: Tako je !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde malo pricamo o zabama i babama.Kave veze ima silen blok sa tvrdocom vesanja? :question:

Njegova uloga je da veze zadnje vesanje sa sasijom i da pri tome sto manje prenosi sumove(buku) sa tockova.

Opruge i amortizeri su bitni za tvrdocu vesanja.

Jesam li u pravu? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ja sam pred dva mjeseca ugradio BIRTH-ove, desni mi je već prolupao, pa jeli to moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je kao u zitu uvek ima i kukolja.sala na stranu moguce je ,zavisi i od majstora cime ih je namestao da lialatom ili na oruk (macolom-cekicem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prešu, skidali su cijeli most. Radi se o ovlaštenom servisu. Kupio sam BIRTH-ove na ebay-u, originalni u servisu dođu 100 € par.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo doslo vreme da menjam silen blokove zadnje, sad ako moze neka preporuka za majstora i koja je neka okvirna cena za ruke. silen blokovi znam da su od 1800 do 2000-2500din. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servis Djole preko puta Neptuna u Mirijevskom bul... Menjaju ih bez skidanja mosta za 30-45 min... Gledaj da nadjes negde originalne mada ni acron se nisu lose pokazali

Mislim da je cena zamene oko 5000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel taj servis Djole mozda malo posle garaze GSP u M. bulevaru? Ako jeste, onda je preko puta Merkura :) Ljudi su stvarno ekstra, usluga profesionalnost...

Evo broj telefona ako nekome treba 0112775839, 0112970283.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napokon i ja da se javim, zamenio sam zadnje silen blokove i mogu reci samo da je auto posle zamene drugi auto... :scooter: Silen blokove sam kupio u Ap sportu oba oko 3000 din na njima pise "original Fiat Ricambi" i majstor mi je uzeo za ruke necete verovati 3000din za oba :laughing: inace radio mi je Braca u Vinogradskoj u Surcinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...