Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

A jel mrda zadnji trap u krivinama? :)

Meni sem toga sto lupa sve je u najboljem redu.

U krivinama drzi extrana lezecim nista.ali kad su dzombe ili rupe RAZBIJA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja menjao silene u Kragujevcu. Oba nova silena (mislim Birth), zamena istih, remontovana leva viljuska, zamenjen silen na desnoj i reglaza trapa izasli su me ukupno 11000 dinara sve zajedno (mislim da je cena zadnjih silena i zamene bila oko 6000 din). Uz to sam i dobio pisanu garanciju od godinu dana.

Most (zadnju osovinu) kod mene nisu skroz skidali vec su otkacili opruge i amortizere. Oslobodili su i silene. Crevi kocnica su ostale zakacene. Osovina je spustena na neku vrsu stola na kojem je bio alat za izbijanje silena i uguravanje novog (auto je bio podignut na dizalicu). Za nekih 2 sata su zamenjeni oba silena, leva viljuska, silen u desnoj i reglaza trapa. Izuzetna i brza usluga.

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se uopste manifestuju ti silen blokovi?
Meni drugar pominjao da misli da su mi losi jer su ispucali ali da opet to ne mora nista da znaci. U voznji je normalan,ne lupa, mada kao da ponekad kad je minus a naletim na neravnine odmah po paljenju cujem da zaskripuce neka guma


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prvi znak da su losi,nisu jos uvek za zamenu ali se moze ocekivati.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja menjao silene u Kragujevcu. Oba nova silena (mislim Birth), zamena istih, remontovana leva viljuska, zamenjen silen na desnoj i reglaza trapa izasli su me ukupno 11000 dinara sve zajedno (mislim da je cena zadnjih silena i zamene bila oko 6000 din). Uz to sam i dobio pisanu garanciju od godinu dana.

Most (zadnju osovinu) kod mene nisu skroz skidali vec su otkacili opruge i amortizere. Oslobodili su i silene. Crevi kocnica su ostale zakacene. Osovina je spustena na neku vrsu stola na kojem je bio alat za izbijanje silena i uguravanje novog (auto je bio podignut na dizalicu). Za nekih 2 sata su zamenjeni oba silena, leva viljuska, silen u desnoj i reglaza trapa. Izuzetna i brza usluga.

Gde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos neko sa iskustvom i da podsetim ***BEOGRAD***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ne razumem svrhu tvog pitanja. Ovo se radi po servisima poslednjih bar 6, 7 godina. I oni koji nisu imali alat su se u međuvremenu snašli što govori činjenica o padu cene za ovaj posao po servisima.

Dakle, ako hoćeš iskustva sa servisima, onda ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

A, sad posebna iskustva samo oko zamene silen blokova...čemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ne razumem svrhu tvog pitanja. Ovo se radi po servisima poslednjih bar 6, 7 godina. I oni koji nisu imali alat su se u međuvremenu snašli što govori činjenica o padu cene za ovaj posao po servisima.

Dakle, ako hoćeš iskustva sa servisima, onda ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

A, sad posebna iskustva samo oko zamene silen blokova...čemu?

Neso svrha pitanja jesto to da ih u jagodini npr urade za 2000 i delovi a u BG za 5 i delovi.

Mene zanima da li ima neko ko je to skorije radio za manje od 50 e?

Jednostavno je.

Drugo je opet i to koliko je neko zadovoljan istom zamenom od npr 2000 dinara.

Sve to me interesuje jer ne bih da 2 puta placam montazu zbog greske nekoga koji ce za male pare da ih zameni jer ima alat pa nema muku.

Kapiras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj drug menjao na svom stilu u jagodini za 5000din oba silena zadnja toliko su  mu tada uzeli  i evo tera vec godinu dana i nema problem  15000km je presao  i prezadovojan je  ja sam moje sam menjao ali sledeci put idem kod njih i ja   jer muka je velika bez alata uraditi to  :)


ovi u jagodini su profesinalni  naj jaci servis u nasem kraju za remont trapova  a evo kako i cime rade ovo nisu oni  na snimku ali imaju takav alat i jos pritom ti njihovi silen blokovi tesko propadaju za razliku od ovih sto kupujemo u prodavnicama http://www.youtube.com/watch?v=ppUEiAQowZs


mada neisplati ti se u jagodini ti ces jos toliko gorivo potrositi  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ asterix

 

Za ruke uzimaju od oko 20 evra, pa više. Nekada je ta intervencija koštala 10.000 dinara (ruke i delovi).

Ako ti loše ugradi, odeš u taj servis i mora opet da ti uradi. Šta imaš ti da se misliš da li će dobro da uradi, što prihvata to da radi ako ne zna, ili nema čime... ;)

Dakle, ako nešto ukaki, radiće ih opet o svom trošku. Tebe baš briga.

 

Mišljenja sam (ono uopšte ne mora da bude ispravno, samo je moje mišljenje) da se preeeeeeeeviše mučiš, lomiš glavu sa ovim.

Izaberi servis koji je najpovoljniji (telefona servisa imaš milion na forumu u odgovarajućoj temi), okreneš ih časkom, pitaš koliko to košta i koliko je samo za ruke (ako ti hoćeš da im doneseš blokove koje si kupio), i to je to. Ovako danima i danima i danima... Ne možeš na ovoj intervenciji niti da uštediš mnogo, niti možeš da pretplatiš mnogo.

Ja bih prepustio da sam servis nabavi silen blokove, tako su ti oni davalac garancije i za same blokove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:  :thumbup: Moji sileni su da kucnem u drvo jos uvek vrhunski ali dok dodje vreme za zamenu alat ce biti spreman jer ima ko da ga napravi i ako bi kostao materijal izaslo bi tih 20e  Kad ga zamenim sam, znam sta sam uradio a ne da mi oni menjaju i da ga ne urade kako treba i opet mi objasnjavaju da je to o.k  i da je to tako na fiatu, "to tako mora jer nije to mercedes" .  Naslusao sam se svakakvih "majstora" veruj mi i nezelim sebe da dovodm u takvu situaciju da me pravi budalom i da moram da vozim auto u ovlasceni servis na defektazu da bih mu dokazao da nije dobro uradio posao.. Cast izuzetcima....

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam moje sam menjao i vise nikad ih necu menjati sam sledeci put cu da platim tih 20e  ruku jer izgubio sam 2 dana oko tog posla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno, ko nema uslove ili se slabo razume  ili nece da radi sam uvek je bolje platiti nego se upustati u nesto za sta niste kadri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi meni nesto lupka u zadnjem trapu ali to se cuje samo kad je temperatuta u minusu i cini mi se kad ga duze vozim tako kao da se sve manje i manje cuje to. Kao kad zaledi nesto pa ono u voznji kao da se topi ili sta vec i onda se ne cuje toliko. Inace kad nije minus onda nema tog lupkanja pa me zanima jer zna neko od vas da mi kaze sta je? Da nisu i meni otisli silen bokovi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo dok je hladno ne brini mnogo. Meni kada ne vozim auto par dana i još upalim na minusu lupka sve živo prvih 2-3min  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ asterix

 

Za ruke uzimaju od oko 20 evra, pa više. Nekada je ta intervencija koštala 10.000 dinara (ruke i delovi).

Ako ti loše ugradi, odeš u taj servis i mora opet da ti uradi. Šta imaš ti da se misliš da li će dobro da uradi, što prihvata to da radi ako ne zna, ili nema čime... ;)

Dakle, ako nešto ukaki, radiće ih opet o svom trošku. Tebe baš briga.

 

Mišljenja sam (ono uopšte ne mora da bude ispravno, samo je moje mišljenje) da se preeeeeeeeviše mučiš, lomiš glavu sa ovim.

Izaberi servis koji je najpovoljniji (telefona servisa imaš milion na forumu u odgovarajućoj temi), okreneš ih časkom, pitaš koliko to košta i koliko je samo za ruke (ako ti hoćeš da im doneseš blokove koje si kupio), i to je to. Ovako danima i danima i danima... Ne možeš na ovoj intervenciji niti da uštediš mnogo, niti možeš da pretplatiš mnogo.

Ja bih prepustio da sam servis nabavi silen blokove, tako su ti oni davalac garancije i za same blokove. :)

 

Ma sve brate to stoji,ali rekoh da nije neko skoro radio,pa da ima preporuku,a da opet nije neko dranje i uz sve korektno uradjeno.

Vidim da cu kod djoleta trapadzije jer mi je on od ranije pozat.

A toliko iskustva ipak vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Djoleta trapadziju! Kod njega uvek idem na reglazu a njega mi je preporucio momak koga znam a raadio je u servisu gde sam odrzavao auto. Zamenu silena cu skoro sigurno raditi kod njega kad dodje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam veliki problem na sestrinom stilu sa zadnjim silen blokovima.

Od prošle zamene (skidan je most, majstor je dobar) su prešli 5-6 hiljada km i prolupali totalno.

Najveći problem je što se auto mnogo vozi po makadamu, pa su zato brzo propali.

Ne uzimaju mi se ponovo isti jer će i oni za par hiljada da prolupaju, a posao oko zamene nije ni malo jednostavan ni jeftin.

U ovoj temi sam pročitao da je moguće ubaciti silen blokove od audija 100-tke uz neku prepravku i da traju dosta dugo.

Zna li neko od koje 100-tke se uzimaju i šta treba prepraviti?

Unapred hvala.

Edited by Prota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče alternativa, meni reče Ivan da je radio u Inbacu silene od pune gume i zadovoljan je koliko znam za sad. 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...