Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Posto sam Iz Herceg Novog vala cu te castit niksicko a majstora nemam dobrog kao Vi (mislim na Dr.Mikija) ali nije ni ovaj moj los,cijeli zivot je sa Fijatima (kaze da se vjecao sa njima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staneš iza auta i šutiraš u točak prema napred (spustena ručna), normalno se točak jedva pomera ili ne pomera a kad su loši onda landara par centimetara napred nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nisi čuo da lupa pozadi, onda je sve ok. :thumbup:

Ne možeš a da ne čuješ lupanje pozadi prilikom prelaska preko neravnina, ležećeg ili sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas to se kod mene i desava znaci dosli na red i silen blok da se mjenja

kod mene desni udari kao da me sleper udari pozadi kada predjem preko neke rupe :thumbsup:

a to mi se skoro pocelo cuti

isto tako kada krenem u rikverc pocne skripati nesto kao voz ili tramvaj kada koci :question:

to je sve na desnoj strani :thumbdown:

i od skoro mozda 15 dana mi je to pocelo <_<

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj zvuk koji se cuje na ovom snimku jel' to znak da su sileni losi ili?

Meni se ovo cuje konstantno kad prelazim preko neravnina i uzasava me.Ko sedi pozadi poludi od ove skripe,kao hor zaba da peva sa one daske pozadi. :wallbash:

I da,..cuje se i sa leve i sa desne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se ovo moze zameniti u kucnoj radinosti? Čaura od starog se ispila, a novi se s nekim izvlakačem ili pomoću navojne šipke upreša. Da li baš mora ići na presu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da možeš sam kuči bez alata, jer vrlo lako su ljudi pravili grešku i ukrivo nabijali novi blok, nastrada vrlo brzo, a ovako na oko im je izgledalo da je sve urađeno kako treba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji se jošne čuju toliko, ali malo škripe. Majstora se i bojim, pa mislim da bi sam to možda bolje obavio, samo ne znam kolika sila treba za uprešati ih. Može li navojna šipka postići toliku silu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pazi i kod kog majstora ideš. Meni su ugradili letos nove i evo već ih čujem :thumbdown:

a koje si stavio ako mozes da kazes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo teme

"sileni su akronovi iz ap spotra al dok dodju do Subotice cena raste, na njihovom sajtu su 1511 dinara"

p.s. sad sam drug član pa bi bili još jeftiniji :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovoj slici se može vidjeti da je položaj selen bloka prema zavaru na mostu označen flomasterom. Zanima me zašto je to?

Kako znati kako okrenuti selen blok, ili je svejedno?

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jučer sam digao zadnje kolo na dizalicu i vidio da nema ništa lufta. Preko rupa ništa ne lupka ali se čuje nekakvo škripanje u zadnjem selen bloku kad cimnem volan lijevo-desno. Pošpricao sam ih WD-om i sad semalo manje čuje, ali se isto čuje. Jesu li za zamjenu ili da ih još ne diram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, ulje je iscurelo, ali se guma jos nije pojela. Kad se pojede guma pocinje da lupa. To sto skripi je recimo signal da ih treba promeniti uskoro...

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vidio nikakvo ulje da je iscurelo. Mozda nisam isao za tim. Pustit cu jos neko vreme pa cu viditi. Promenim ga prije ili poslije na isto me dode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo za nekog majstora u naselju Sangaj.Menjao je za 8000 dinara sa njegovim blokovima i rukama.Navodno je ubacivao neke od Audija koji su kvalitetniji pa ih je prepravljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...