Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Danas sam primetio da iz zadnjeg levog silen bloka, tj. kako se već zove deo ispred zadnjeg točka, gde se spaja "zadnja greda" tj. nosač zadnjih točkova na šasiju curi neko ulje.

 

Sve sam okolo pregledao, i nisam našao ništa drugo sa čega bi se slivalo ulja. Ulje se ne sliva niotkuda, jednostavno je tu... Nije da baš curi, ali ima ga, nekoliko kapljica na betonu ispod kola.

Da li je moguće da u tome ima ulja, i da je to procurelo...?

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima.

Da, procureo je.

Nema drugog leka nego zamena...naravno, menjaćeš oba. :thumbup:

Menjao sam ih i na svom Stilu...a znam još ljudi koji su to menjali...jedan je čak odustao od dolaska na jedno Okupljanje jer je mislio da mu nešto curi zbog zadnjih kočnica... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nešo... :)

Sada mi je mnogo lakše, barem znam šta je u pitanju.

Pre neki dan sam nosio oko 200kg u gepeku, pa je to izgleda bila kap koja je prelila čašu :)

Znači to je zadnji silen blok?

Vidim na sajtu AP Sporta, To je ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste i to je cena za komad a treba ti 2 kom inace cena zamene sa silent blokovima,kocionim uljem i skidanjem -vracanjem zadnjeg mosta je oko 10.000din u vecini servisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto je 200kg u gepeku problem? To su dva kršnija momka na zadnjem sedištu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su već "istrošeni", pa je zbog toga tj. zbog oko 250kg u gepeku, procurio silen blok.

Koliko je hitno da se to zameni? Pošto sad baš nisam nešto pri parama... Ništa ne lupka, ponaša se isto kao i pre...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa trebao bi sto pre mozes jer povuku dosta nus zezalica od gumenih nosaca amortizera(idu zajedno sa amortizerom)natezanja sajle rucne,....sto pre budes mogao to bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa na mom stilu menjao zadnje silene,sam silen je oko 800 din komad.A posla ima dosta sama čaura zapekne pa se prvo izbije gumeni deo pa se bonsekom presiječe čaura,i onada na presu da se ibije (nemam alat potreban),tako da sam se namučio,ali kad sam sve vratio na mjesto skroz drugi auto.

Edited by kujo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili neki hidraulicni alat ili macola i misici kao tajson.zar silent blokovi za stila nisu oko 1600-1700 kom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio juce u beogradu 1600 dinara komad,i bio neki kineski 800 cini mi se...

a ovde kod mene cijene su katastrofa zadnji je bio 35eura po komadu....

znaci macola :)

Edited by milovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ugradjujem akronove i do sad nisam imao problema ali cena je koju sam gore napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi izbijao presom ili nekako drugacije???

i ja bih trebao da ih mijenjam pa zato pitam???

Skinuo cio most pa na presu tako je najlakše,a i nove kad stavljaš treba presa jer napravljeni su u milimetar da uđu.

A uzeo sam u Fiatino silene i vozo sam ih u gepek jedno godinu dana tako da se nesećam proizviđača.

Edited by kujo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni silen blokovi danas. Akron - 1750 din/kom. I plus 3000 din zamena oba bloka kod majstora.

Nije skidao most ali je radio čekić i mali štemajz.

A za braćanje ima neki dugačak šraf koji proturi kroz silen blok i sa obe strane kao neka kapa, i onda zateže maticu na tom šrafu i silen lepo uđe na svoje mesto...

Ja sam mislio da je levi silen iscureo, a ustvari desni je bio suv kao barut. Ko zna od kada je taj vrisnuo. :)

Ali sada je sasvim drugi auto.

Hvala svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jako dobro pitanja u prijasnjim postovima iskreno i ja se spremam svoje zamjenit jer mi tako zna jako lupit zadnji most kao da nemam amortizera,valjda su oni otisli a amort.i opruge su mi novi i to tvrdi sportski pa se zato vise i cuje,zanima me ima li ko kakvu ideju kako to u vlastitoj radinosti bez prese zamjenit ovo sa srafom mi nije lose,pitam jer je to kod nas samo zamjena oko 150evra a nemam bas para za te dve gumice ili sta vec.Znam da tolko kosta jer sam na mostu prije mijenjao koji se iskrivijo vrnjom i udarcemm u trotoar pa je komplet otisao u smece zbog ovog

65e0i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam baš da je ovo jedna od intervencija koja može u kućnoj radinosti. Čuo sam da ima nekih ljudi koji skidaju bez skidanja celog mosta, izbijaju silen blokove...ali, isto tako čuh da sve to onda može tako ukrivo da se nabaci i da ne dugo zatim počne da pravi problem.

Intervencija sa skidanjem mosta i ostalo...to mislim da ne možeš sam (u bukvalnom smislu, jer ti treba i pomoć jednog čoveka).

Odmah kupi i ulje za kočnice, jer sa skidanjem mosta otkačinju se i kočiona creva, pa iskoristi da promeniš ulje... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

most sam sam i mijenjao to mi nije problem ali ovi selen blokovi to mi je frka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, glavna je frka da se nabiju drugi, a bez prese.

Njihovo izbijanje i može bez prese...tako su i meni radili. Skineš most sa silent blokovma na njemu...čukneš ih par puta čekićem (oni naravno neće ispasti), a onda na otvoreni plamen i greješ ih.

Zapaliće se lako (ostaci ulja, plus guma) i onda pustiš da sve to izgori. Kada guma izgori...opet čekić i izbiješ bez problema ono što je ostalo.

Onda uzmeš i obradiš taj deo (malo šmirgle, obrade ivica na mašini), namažeš uljem nove silen blokove i sam most (tj. tamo gde se stavljaj novi) i onda to ulje pomogne da lakše skliznu unutra kada se nabiju na presu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmi veci cekic i ne treba ti presa :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas uzeo silene u AP-u,cena para je 2500 din.

A to za zejtin u silenima mi nije jasno,ne mogu da shvatim da u toj presovanoj gumi ima zejtinola,al' ako ljudi kazu da ima verovacu im na rec :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko je evro kod kod vas jel idalje 80000 din ili je nesto drugacije pitam da znam kolke su te cene

da veci cekic samo sto se bojim da sve to ne ode na krivo i onda vozi u auto ko da je šepav hihiiiihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...