Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Nisam napomenuo da čujem neko škriputanje u toku vožnje preko neravnog puta iz pravca tog zadnjeg desnog točka... naročito kad se amortizer ili opruga sabija... moguće da je silen blok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost ne lupa... samo škripucka tiho kad se predje preko neravnine kad zadnji desni točak krene na gore... nadam se da je silen blok, inače... zajebana intervencija koliko sam čuo... nešto me ne greje sunce kakav sam baksuz...  no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

po tvom opisu tesko da je problem u silen blokovima.premeri raspone zadnjeg mosta I probaj da vidis gde je pomerena geometrija,inace zadnji trap se ne steluje kod stila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko skoro radio zadnji silen blok i gde? Treba mi neki dobar majstor i da nije skup. I gde kupiti kvalitetan silen blok. Bitno je da bude u BEOGRADU. :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio kod Neše na Altini i baš sam zadovoljan poslom. Cena zamene je bila čini mi se 2500din po strani i naleteli smo nekako na original silene u AP sportu i platili ih 1900din komad(više Nešina zasluga nego moja). Ako ti treba broj javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirjevski Bulevar, Djole trapadzija, prekoputa Merkura, 2500din pa strani i ima alat za zamenu.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio u ovlascenom servisu na pregledu povodom Fas-ove zimske akcije, i kazu losiji sileni pozadi, ja reko, koliko kosta da se zamene. Oni, imamo na akciji neke nemacke silene, oko 1300din ali nemamo alat za zamenu tako da ti se ne isplati da ih menjas, 1300din radni sat a mora da se spkida ceo most, tako da ruke izadju oko 100e :laughing:  Tako da ako ima alat Djole trapadzija, pravo tamo idi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi ga baš toliko skidali valjda  :laughing: Meni je cela operacija trajala ~3 sata sa sve skidanjem mosta i vraćanjem svega nazad. A da nisu skinuli most ne znam kako bi uopšte izašli sileni jer su opasno zapekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su mi racunali 5 radnih sati, sto je znaci oko 7500din za ruke, posto ja moram da platim sto ovlasceni servis nema alat, jbg. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi ti  zavario za primer ceo most za sasiju da se vozis ko u bolidu  ukruceno :laughing:  salim se ja nebih stavjao ove silene iz prodaje punjene uljem  nego  ove sa punom gumom evo ja od zamene punih silenih ima 55000km i samo pici jos su dobri  a placao sam ih 1000din komad oba 2000din i sredjen zadnji trap. http://www.381info.com/jagodina/auto-servisi/remont-servis evo kod ovih sa sve rukom oba zadnja silen bloka oko 5000din i daju ti i garanciju . :turned:

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas nesto i ne bih rekao, vise ga osetim da se "vrcne" kada polako predjem preko neke rupe npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da li Dejici mrda zbog gume umesto silena.

Meni ništa nije mrdalo kada su bili loši sileni, ali je lupalo sačuvaj Bože. Pogotovu na manjim neravninama koje ni ne primetim pa prođem bez kočenja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemrda jos je cvrsci i sigurniji trap sa ovom reperiranim silenima ja sam prezadovojan i na ovog 1,2 stila kad odu fabricki i na njega cu ubaciti ove pune silen blokove ja sam nima prezadovojan a jevtini su i takodje neunistivi udobnost ista samo se manje zljebi auto u krivini deluje sigurniji nekako .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...