Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

ja sam menjao silene pre godinu i po dana i recimo 15000 km. Sada mi odvaljuje levi tocak. Da li mogu da zamenim samo levi silen blok ili da menjam oba. Koliko se secamo kupuju se pojedinacno. Meni je majstor stavljao silene sa nekim "specijalnim" alatom bez skidanja mosta. Da li moze da se nesto pogresi tj. da silen ne legne kako treba ako se radi bez skidanja mosta ili je sigurnije da se skida most pa onda da se nabija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su menjani isto sa tim alatom bez skidanja mosta i prolupali su veoma brzo. Valjda kad se tako menjaju ne mogu lepo da se nacentriraju i ona brzo i propadnu. Kupi oba originalna(nisu skupi) i zameni ih kod majstora koji to radi kako treba tj. skida most i bices miran

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini a sta treba tu da se centrira,kad imaju svoje leziste oko 6 cm duzine.alat je zakon e sad zavisi i od majstora koliko ostavlja zazor ili ih nabija cekicem pa mu iscuri ulje iz njih pa vrlo brzo crkavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako ja sam samo preneo ono sto su mi je rekao Miki u tim servisu a on i Goran ovde na forumu vaze za najbolje majstore, inace se licno ne razumem bas preterano tako da ne mogu da odgovorim na tvoje pitanje. A znam za dosta primera koji su imali problem sa silenima koji su menjani sa tim alatom tako da mi je ta prica sa centriranjem delovala logicno pa sam samo hteo da pomognem kolegi

Edited by nole

Share this post


Link to post
Share on other sites

st. Radi se o ovlaštenom servisu. K

Na prešu, skidali su cijeli moupio sam BIRTH-ove na ebay-u, originalni u servisu dođu 100 € par.

Ipak nije prolupao, nije bio dobro stegnut, sad je opet onaj stari dobri Stilo. :guitar:

Edited by devaiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo!Evo i ja da pohvalim neki servis ali u Novom Sadu.Danas menjao zadnje silen blokove Akron i o istom trosku zamenio i diskove sa plocicama.Majstor menja silen blokove skidajuci torziju dole.Sve to uradjeno za jedno pre podne i naplaceno 50 Evrica.Servis se zove auto servis Robi. tel:021/505-101.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se prelazi preko rupe iz zadnjeg dela se cuje bas jak udarac, kao da dva metala lupaju jedan od drugi. To se ne desava kad prelazim preko lezeceg, nego samo po rupama. Ja sam bio kod majstora na Mirijevskom Bulevaru i on mi je rekao da je auto OK i da on ne bi nista menjao. Da li mozete da mi kazete kod kog majstora da idem da da dijagnozu. Kod Mikija sam cesto bio, ali sa Medaka na Vozdovac ne mogu da idem po ovoj vrucini. Dajte nekoga ko je na Vozdovcu i okolini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljuljaj ga sam bočno, pa će videti gde se i šta čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,ja sam na mom stilu jtd zamenio zadnje silen blokove,Akron,neverovatna promena,kao da je drugi auto.Cena>sileni-4.000,majstor-2.500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi otisao auto na zamenu zadnjih silen blokova.Cena 10000 din.Eto i ja da se pohvalim :harhar: :harhar: :harhar:

Meni to mnogo deluje?! Meni se kola čuju kao da lupka daska gepeka preko neravnina. Kada pređe u "udaranje pajserom po zadnjem delu" idem na zamenu :laughing: . Šalu na stranu, trebao bih da menjam silene, ali čekam neku stipendiju pa da promenim i nosač motora i pločice uz to, možda manje ruke izađu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore kolika ti je stipendija kad s njom možeš da odradiš kočnice, nosač i zadnji trap. :harhar:

Gleda li neko cene AP sporta, tamo je original 2176 din http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=43731.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad stigne stipendija dobijaju se 2/3 odjednom pa zato može :rofl: Inače, mala je prilično(6200), a za gradsku stipendiju koja je kao 3 moje bih morao prilično da ogulim dupe sedeći i mislim da opet ne bih mogao da je dobijem. Inače, menjam muziku iz Juga sa Banetom za nosač motora, tako da se nadam da će silene, zadnje pločice i zamenu istih sa nosačem moći da pokriju 2 stipendije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam celu temu, i zamolio bi da mi neko strucan odgovori da li su zadnji silen blokovi za zamenu, kada se vozim sam manje-vise a kada nas je petoro u autu preko manjih rupa na zadnjem delu auta mnogo lupa, a neki ostar zvuk metal o metal kao sto je neko pomenuo u ranijem postu, sad ne znam da li su to silen blokovi ili amortizeri, i koji servis to radi kvalitetno a da nije zacepljeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je pre par dana pocelo da lupa u zadnjem desnom tocku a zatim pri skretanju levo kada auto optereti zadnji desni tocak pocelo da zvizdii iskripi u istom.da lije to od silen bloka ili nesto drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam celu temu, i zamolio bi da mi neko strucan odgovori da li su zadnji silen blokovi za zamenu, kada se vozim sam manje-vise a kada nas je petoro u autu preko manjih rupa na zadnjem delu auta mnogo lupa, a neki ostar zvuk metal o metal kao sto je neko pomenuo u ranijem postu, sad ne znam da li su to silen blokovi ili amortizeri, i koji servis to radi kvalitetno a da nije zacepljeno?

To je i kod mene, a i videće svaki bolji majstor čim ga podigne da li su iscureli. Amortizere možeš "da proveriš" pritiskanjem određenog dela kola i gledanjem koliko se spušta, ali to je laička metoda, pametan majstor će ti mnogo bolje proceniti. Jesi iz Bg-a? Imam sjajnog majsotra ako jesi, srediće ti to da ti više nikad ne udari :)

@nenadsd to uopšte ne zvuči kao silen. Ja ponekad uletim u krivinu sa 90+ ako je poznajem i dobar je asfalt i sileni se uopšte ne čuju. Silene samo čuješ po neravninama i kao udarac metal o metal ili pajser o kola :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, staje kada vozim sporo i skrecem ne skripi ali pri vecim brzinama se bas cuje kao da disk tari plocice bas iritirajuci zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije lezaj pozadi otisao? Cuje se kako zvizdi, huci na nekoj brzini, a ako skreces u levu ili desnu krivinu se utisa na trenutak?

Proveri i stanje plocica pozadi i da li ti celjusti dobro otpustaju - to zna da bude problematicno na Stilu (ovo se odnosi na zadnje celjusti).

Posto ima veze sa brzinom kretanja (kao sto si rekao u zadnjem postu), ne bih rekao da ima veze sa vesanjem i silenima...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je palo na pamet da klesta blokiraju al nikako da proverim ali moguce je jer kad stanem na blagoj uzbrdici auto se ne pomera kad pritisnem kvacilo,hvala sto si mi dao ideju provericu sto hitnije.cak mi se i potrosnja goriva popela gradska po bordu 9,3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio auto, zamenio sam sva 4 diska i sve pločice. Odmah po kretanju iz servisa osetio sam da nije nesto dobro, provozao se 2 -3km pipnem felne-zadnje vrućeee, vratim se odmah u servis, za pola sata sve ponovo spakovano nema vise problema i ne greju se felne-blokirala klesta jer su zbog istrosenog diska i plocica bila u krajnjem izvucenom polozaju pa je trebalo sada vratiti sve to nazad u pocetni polozaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno jedna od boljki stila. Ja imam karavana i išao sam jedanput do Šapca preko OBrenovca i za Osečinu preko ostataka puta i riknuo mi levi silen blok. Naravno idu oba u zamenu, pri čemu je prošlo skoro tačno godinu dana od zamene. Sada mi treba oko 11000 za oba da ih zamenim. Ali furam ih i dalje dok mogu. Malo sam obazriviji i nežniji preko rupa i to je to valjda mu neće nešto posebno štetiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...