Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Evo da javim utiske.

Bio sam jutros u 08 sati i zadnji silen blokovi zamenjeni.

Stavljeni su sileni od pune gume,koji kostaju sa rukama 6900 rsd.

Racun i dobio sam karticu za 2017 godinu popust 10% na usluge i 5% na delove.

IMG_20170401_152340.thumb.jpg.57ceb6d07b28e39018bed17488f878a9.jpg

Evo slikao sam silen blok kada sam dosao na posao

IMG_20170401_104745.thumb.jpg.7472d52eb6035ba47f3a769a8091a84a.jpg

Utisci su totalno drugi auto.Moj utisak je za 80 % je bolje u svemu.

Svaka preporuka

Majstor ga je zavrsio za 35 minuta.

To je to,ko treba da radi nemoj da se dvoumi nego pravac kod njih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.6.2016. at 6:40 PM, vuki said:

Taksisti su specijalni potrosaci oni prelaze prosecno min 30 000 din godisnje tako da oni zele bar dve tri god da budu mirni, a orginalni mislim da mogu u normalnoj eksplataciji da traju bar 40 000 km,a taxiju je bitna racunica a ne toliko udobnost

To onima što na kratko računaju. A ja uvek kažem da delove trapa mogu da zamenim, ali kičmu i bubrege ne mogu. Zato sam uvek iša na mekša kola, mekše gume, a i za selene bih uzeo taj Rikambi. Jedino ako bih mislio da auto uskoro prodam, pa onda daj što je jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam nedavno promjenio zadnje. Majstor se posteno namucio. Most je samo otkacio(nije ga skidao skroz) i nekim "alatom" ih utisnuo u most.
Jedan je uletio ko "flak". Drugi je garant u procesu proizvodnje ostao malo "jaci'' i tesko je usao u rupu u mostu.
Prije zamjene toliko je lupalo auto da sam bio ubijedjen 100% da su amortizeri.
Sada, banja. Milina voziti i dosta auto "jace" drzi cestu.


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, danas menjao jedan grejac, izbacivao poznatu glow check lampicu i reko ajde da resim to. Nego mi majstor kaze da malo lupka nazad, najverovatnije sileni. E sad,zanima me da li postoji neki metod provere dotrajalosti ili ne? I pominjao je neko Zorana iz Petrovaradina a ja sam u NS pa da li moze neki info oko cene,ruke,deo,delovi? Hvala
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/1/2019 at 10:32 PM, kvazarija said:

E sad,zanima me da li postoji neki metod provere dotrajalosti ili ne?

Znaš kad su dotrajali jer auto lupa pozadi.

Pogledaj prethodno napisano u temi na kojoj smo. Videćeš da se pominju cene, i gde može da se kupi, i šta su sve ljudi stavljali. :thumbup: 

 

@kvazarija

 

On 2/1/2019 at 10:32 PM, kvazarija said:

...pominjao je neko Zorana iz Petrovaradina a ja sam u NS pa da li moze neki info oko cene,ruke,deo,delovi?

 

Ovde se pominje servis Zoran iz Petrovaradina:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/&do=findComment&comment=711088

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od decembra 2016 na ovamo, ja nista nisam nasao za dobar servis u NS i cenu montiranja silena i koliko traje. Zvao par servisa i otprilike uzimaju 50-60 evra za ruke samo. A za veliki servis isto uzimaju ?!? Za set kvacila isto toliko? Gde je logika? Izvuci silen,ubaciti drugi...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se ne obratiš Stojanovu (ovlašćeni Giat servis) i pitaš koliko bi koštala zamena? Ja održavam Punta kod njih i sasvim su korektne cene, a imaš opciju originalnih OEM Fiat delova ili jeftinijih zamenskih, ali isto sasvim kvalitetnih.

 

TT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provozaj se do Zemuna, oko 7 soma su zadnji sileni sa ugradnjom, od pune gume. Inbaco. Hvale ih ljudi.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt kod nas su ruke 2500din. Stvarno mi neke stvari nikad nece biti jasne ili pak nemaju alat pa moraju da skidaju ceo most pa da im "mi" placamo penale.. :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dva mesta su mi rekli oko 3 soma ruke, ali su mi isto rekli bolje idi u Inbaco. Ili ih mrzi ili je cimanje veliko za te pare.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nisam menjao silene, ceka me to vec dugo i stalno nesto odlazem. Lupa ko djavo:))
Sta je ono bila razlika izmedju metalnih i gumenih ? Ako ima razlike...i koliko uzimaju za ruke po NS ? Ovi kod mene kazu 5 hiljada za dva silena.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su Lemforder nekih godina dana mozda. Ok su, vesanje normalno radi ,nije tvrdo, najnormalnije sve :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjem sada silen blokove koje sam kupio pre 2 godine, stajali su u jednoj kesi. Proverim masni su sam tako, e sada dal su procureli il oni tako namazu radi zastite. Na slici se vidi gde je ta mast !!!

 

Silen.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li silen blokovi smeju ovako da izgledaju?! Da li su smrvljeni ili izgubljena funkcija?

IMG_20230306_202827.jpg

IMG_20230306_203224.jpg

IMG_20230306_202642.jpg

Prvi je jedna strana a ove druge dve slike je druga strana

Edited by kvazarija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su ovako procureli svakako ne valjaju.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su stavljeni novi sileni koje sam kupio i majstor ih ugradio juce. To su ti na slici.

On kaze da je prilikom skidanja starih izbacilo ulje na sve strane.

Edited by kvazarija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, fabricki su punjeni glikolom. Pa ne znam sta da ti kazem , ovako sa slike cudno izgleda, na prvoj slici kao da desna strana viri a na druge dve slike je nesto pokidana guma sa spoljne strane, ne mora znaciti da je los silen ali ne znam zasto. Moji stoje normalno, Lemforder stavljen.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda kao da taj majstor nije imao alat za montazu.Vidi se da su pokrivljeni od uguravanja na silu.

Trebalo bi da ga je sramota od sopstvenog rada.

Silen blok mora fizicki da ostane izgledom isti kao i kada je kupljen.Ovo kod tebe kao da su polovni raspadnuti.

Ja licno imam bas za to hidraulicni radapciger,i kada ih ubacim nema nikakvih ostecenja
Ja bih mu reklamirao.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isto misljenje. Ne bi ja to ni video ali mi se cuo lim iznad auspuha, bio odvrnut malo sraf i ja se sagnem da vidim i imam sta da vidim. A nisam ni vozio auto par stotina metara. U cetvrtak idem kod njega opet pa javljam sta je bilo. Hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...