Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Akronovi sileni nisu uljani koliko ja znam!

Koji su to "fiat" sileni, to su ponovo akronovi ili neki drugi prepakovani na uobicajen nacin!

meni je curelo ulje iz Akronovih a ti pricaj kako hoces! :whistle::yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tvrdim 100 % da sam u pravu, ali tako sam cuo od nekoliko likova koji se razumeju u te stvari, ali ako si ti video ulje onda su uljani, zar ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na stila stavio silen blokove od audi 100 i kao da vozim drugi auto jer sa njegovim ne moze da izdrzi par meseci!Samo naci dobrog strugara i da ih lepo obradi!Sa njima sam presao vec 30 hiljada!

Znam jos par ljudi koji su ubacili od audi 100 i prezadovoljni su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iznesem moj problem koji je resen upitanju je ford fiesta 1.1 problem sledeci kada ulazi u krivinu auto bezi po putu kada se vozi pravo da gas auto bezi u desnu stranu menjo gume felne ovo ono problem je bio u viljusci prednjoj gde je jedna guma napukla odnosno taj selen blok ali kad je auto podignut na dizalicu ne moze da se vidi bio u par servisa auto i dalje vuce i veoma je nestabilan medjutim kad sam oterao na reglazu i pozalio se covek uze sve proveri nista jer kad jos jednom i vidi u cemu je stvar sustina je da kvar nije mogao na dizalici da se vidi jer je tad sve nategnuto zamenjena viljuska drugi auto pesma znaci pliva ko lud a u toj gumi je se 2 santima od odvaljenog selena udaralo u metalni deo tako da je sama viljuska setala prilikom vozne takoreci pomerala se tako sam 4 meseca vozio neispravan i posto nismo mogli da nadjemo bukvalno smo se pomirili medjutim eto reseno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi se menjalo na svakih 6 meseci? Izgleda da sam propustio neki post o tom problemu... :D

Kod mene su promenjeni ima bar godinu dana i sve je ok... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clan "stilista" je napisao par postova iznad da su pocureli nakon 6 meseci. Jel postoji mogucnost da se naprave od plastike (poliamid) ili mora da budu sa uljem unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricki ili ne svi su punjeni uljem a ako ga nije bilo znaci da je davno iscurelo i spralo se sa vesanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i kod mene su iscureli pre jedno 3-4 meseca, ali za sada nema nikakvih problema. Što znači da si izdržali manje od godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vala nemam pojma, 2900 su bili, bili su neki i 3700...

samo, bio sam u garazi kada su menjali , nije bogami bas jednostavno, ima posla, a covek lepo ima i onaj alat koji je pominjan na nekoj od ranijih postova, ja mislim da je bez toga muka ziva, pogotovo kada stari zalepe, a nove treba pravo ubaciti....

sada vise nema pozadi skrip skrip i tuc, tuc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su originalni silen blokovi izdržali okruglo 100.000 km po ovim našim rupama i ponovo sam stavio originale tako da sam prezadovoljan, a platio sam oba nešto oko 3.000 din jer su bili na akciji :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ih promenio sa drugarom (mehaničar) pre jedno mesec dana. Nije neki veliki posao pogotovu kad su dva čoveka angažovana na tome. Negde od 2,5 sata smo radili opušteno bez žurbe. Od alata dizalica ona prava ne ova iz gepeka i ručna presa.

Kupio sam one najskuplje oridžidži za sad se ne čuju ako treba a izdrže 100kkm ja to neću imati prilike da posvedočim (ne zadržavam jedan auto više od 2 godine).

Malo OFF-a :whistle:

Nedavno sam se ne znam ni sam zašto ispalio i kupio neorginalne pločice i posle 15 dana sam kupio druge. Smešna ušteda od 1000 dinara napravi veliki problem. Ne kupujte ništa dok se prethodno ne raspitate koliko koji zamenski deo valja i od kog proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su originalni silen blokovi izdržali okruglo 100.000 km po ovim našim rupama i ponovo sam stavio originale tako da sam prezadovoljan, a platio sam oba nešto oko 3.000 din jer su bili na akciji :thumbsup:

i ja ih uzeo na akciji za te pare a jos ih nisam ugradio.Ne postizavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoces da kazes MALO?

o tome i pricamo.

ovi Akronovi ce da ti traju malo vise od tih tvojih.

originalni ce da ti traju sigurno 100.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...