Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - silen blok zadnji

Recommended Posts

Ja sam danas zamenio silene uz pomoc jos jednog drugara :thumbsup:

oni stari su bili totalno raspadnuti,skinuo sam most,izbio sam ih cekicem i sekacem i probao onu varijantu s maticom i navrtanjem,ali krenuli su ukrivo da ulaze,pa sam lepo odneo na presu i za 10 min. zavrsio posao. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to sam zaboravio da naglasim. Krenu krivo, ali posle nekoliko milimetara se isprave. Tako je bilo kada je meni majstor radio, i rekao je da je uvek tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad zvao majstora.Silen je 2800 po komadu,a za ruke trazi 100 evra ako bude morao da skida zadnji most. :wallbash::unworthy: A to ce utvrditi na licu mesta za 7 dana, kada je slobodan majstor.

Problem kod polovnjaka je sto svaki put kazem sebi:"jos samo ovo da mu popravim" :whistle:

Ne znam da li i da popravljam uoste.Levi je otisao i cuje se lepo da lupa po vecim rupama,desni nije.Uopste nisam pametan.Non stop mi je opcija novi punto uz subv.kredit.Sad treba jos izvaliti 160 evra za malo(vece) lupkanje.NIsam pametan.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je malo preterao taj majstor s cenom.

Sileni su pre mesec dana bili 2500 din u AP-u,oba naravno :thumbsup:

Ja i drugar smo to sami odradili kod mene,namucili se jesmo ali pare su ostale u dzepu :thumbup:

Mnogo je 100 evra samo za ruke,raspitaj se jos negde,moze to i jeftinije :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si,raspitacu se jos negde.Vidim da je silen 1600 u ap sportu.

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=39987

A majstor meni reci 2800,ali ne znam da li po komadu ili par :question:

I Miki iz TIM SERVISA je pre par postova pominjao cifru oko 10000 dinara ako se skida zadnji most ,za ruke.Tako da je ta cifra verovatno ok,s obzirom sta tu sve ima da se skine i koliki je posao.Mnogo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,silen je 1600 s tim da sam ja ovde u N.Sadu dobio neki popusti i izasli su me 2500 din. :thumbsup:

A za ruke mislim da je Miki spominjao cenu od 10000 din sa silenima koje je on placao oko 3500-4000 din,tako da to opet izadje manje od 100e :whistle:

Po meni za ruke je realno dati nekih 50-60e :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 eura za ruke je dranje...Kod Mikija je pomenuta cena za sve, tj. nove blokove, skidanje mosta i novo kočiono ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesa je dao tacnu informaciju oko 100e izadju ruke,oba s.bloka i kociono ulje kao sto i pise u postu broj 4 na ovoj temi

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,silen je 1600 s tim da sam ja ovde u N.Sadu dobio neki popusti i izasli su me 2500 din. :thumbsup:

A za ruke mislim da je Miki spominjao cenu od 10000 din sa silenima koje je on placao oko 3500-4000 din,tako da to opet izadje manje od 100e :whistle:

Po meni za ruke je realno dati nekih 50-60e :thumbup:

pa druze ja sam ih menjao sa drugarom ,tj drugar mehaničar sa mnom kao pomocnikom(i ja sam neka vrsta mehaničara)

i znam da se majstori baš namuče za tih 10000 dingera ,

jer ja sam imao i presu i ne znam šta već pa sam pomisljao da odustanem od te rabote na polovini

sad nama je mnogo 10000 dinara

ali nikad mi više neće pasti napamet da ih menjam sam(nadam se :wallbash: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ruku na srce jeste zeznuta rabota,sreca pa ne riknjavaju cesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je cena ok,nije uopste lak posao zameniti blokove.

Ko nije vican s alatom i mehanikom neka plati znanje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivo me interesuje koliko vam traju sileni posle zamene. kapiram da fabricki izdrze 200.000 ali kakvog su kvaliteta ovi aftermarket delovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...zapravo fabrički izdrže 150.000 km i koji više... a imajući u vidu da je ortak mog brata na isto toliko menjao :) rekao bih da je to manje više kritična tačka, a mogu da kažem da je posle vozio stila još nekih 70tak hiljada, i nije imao dodatnih problema, tako da rekao bih da to najbolje menjati na izmeđ 100-150.000 km... sve sam to manje više pre neki dan ispitivao, pošto su mi Goranovi majstori preporučili da uskoro računam da sa njihovim rukama i delovima spremim oko 10.000 da mi to reše... :) a ja sam sada na oko 153.000 pređenih km... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prve silen blokove zamenio pre vise godina i dan danas ih musterije voze bez problema,inace stavljam akronove

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj mi link za akronov online katalog ili sajt ako ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni dosli na red zadnji sileni. 1790 din komad u AP Sportu bez popusta - Akronovi. Delovi+Ruke = 8000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa silen blokovima je njihova sama montaza!

Vecina to nabija kako zna i ume, ali kod ovih silena to nije bas tako. Sami sileni za stila su specificni i mora se koristiti originalan alat za tu svrhu da se ne bi isti ostetili pri ugradnji. Imalo je nekoliko likova koji su se zalili po forumima da i posle ugradnje novih imaju iste probleme. Pa naravno kad su isti nabijeni sa maljem i cekicem. Gledao sam kod nekih kao ih postavljaju i moj auto nikad ne bih poverio njihovim rukama. Nadam se da ovi servisi u BG koji se bave ovim da to oni rade na drugi nacin i da su ozbiljniji. Ipak oni imaju koliko toliko neki ugled pa su verovatno i opremljeni i obuceni za ove poslove. Posto su neki i sami clanovi i prijatelji ovog foruma neka i sami potvrde ovu konstataciju.

image.jpg

Evo slucajno sam iskopao kako izgleda originalni alat za zamenu silen blokova zadnjeg trapa za stila.

image.gif image.jpg

Ovaj obelezeni deo je kljucni element za ugradnju!

Reklama je zabranjena pa ne bih ovde da postavljam ali kljucna rec za pretragu je " Alat za izmjenu silen blokova, FIAT STILO "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da evo .. http://www.4m.rs/srpski/index.html

levo na slici je univerzalni radapciger koji je potreban (165€) i za STILA za silen blokove slika desno 125e =290€ :w00t: (zvao da pitam)

Ako neko ima posla svaki dan pa da kupi (samo dokle ce trajati radapciger koliko je kvalitetan , a za zamenu silena jednom mesecno .. mislim da je skupo.A cuo sam i da bas ne radi posao :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moje odneo kod komsije na presu i njome nabio,evo rade radnju vec godinu dana,a vozio sam i 17" felne,tako da za dzabe ja sam zadovoljan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se i u kucnoj radinosti nesto nabudziti. Potrebna je debela ploca (3-4 mm i vise) i da se razbusi na 3 mesta po velicini trokrake ploce na silen bloku. Kroz rupe se stave srafovi sa navojem i posao zavrsen. Taj deo se stavi na silen blok pa tek presom stiskati po tom delu (napravljenom). Ako nemate ovo unisticete silen blok jer je taj deo centralni i povezan je gumom koja ce se raskinuti, isteci, jednostavno sj,,,,, silen blok.

Finkcija ova tri srafa je da vrse pritisak gde je i predvidjen, na ovu crvenu metalnu plocu koja prekriva silen blok i koja se naslanja na spoljnji deo silen bloka a ne da centralni (kuda prolazi sraf) a to je ova trokraka ploca na silenu. Ko je gledao silen blok znace o cemu pricam i zasto je taj deo sa tri "pipka" jako bitan za ovaj tip silena

Evo i mog "slikarstva u pait-u :)

Nije nesto ali bar pohvalite trud :)

Klik na sliku za uvecanje!

image.jpg

Edited by Stent

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su Akronovi procureli posle 6 meseci od zamene i sada sam kupio Fiat u Bogunovicu za

1500 dinara po komadu i cekam da ih zamenim ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akronovi sileni nisu uljani koliko ja znam!

Koji su to "fiat" sileni, to su ponovo akronovi ili neki drugi prepakovani na uobicajen nacin!

Edited by Stent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...