Jump to content
FAS Goran
dizelash

Fiat Grande Punto - zamena zvučnika / ne rade svi zvučnici / veličina (prečnik) zvučnika

Recommended Posts

Da li neko zna koja je maksimalna dubina zadnih zvucnika(13cm)u grande puntu?
Za prednje sam nasao neke informacije ali za zadnje nista. Za prednje sam planirao ove http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/6694.html a za zadnje http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/12102.html. Prednji pasu sigurno ali su zadnji malo problematicini.
Ako neko ima neki pametniji predlog u vezi zamene fabrickih zvucnika u grande puntu nek kaze...

p.s. Elipse na zadnjoj polici i wooferi ne dolaze u obzir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican izbor zvucnika,medjutim njima je impedanca na 2 ohms,a i snaga im je prilicno velika stoga je pojacalo za tu varijantu MUST HAVE opcija.Za pozadi ti je naj merodavnije da skines fabriku i premeris,subler,metar,lenjir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jel moze ovo:

Magnat / PHANTOM 4000 Amplifier 4-channel modes • 4 / 2 Channels • 4 Ohm Power RMS / MAX 4x65/130W or 2x190/400W

• Power 2 Ohm RMS 4x95/200W

• Stable at 2 Ohm

• Frequency Response 5Hz-50kHz

• 0.05% THD (1KHz)

• The ratio of noise / signal> 100dB

• Input Sensitivity (RCA) 250mV-4V RCA inputs

• Resistance • 20k ohm high pass filter 50-500Hz low pass filter • 30-500Hz • Bass Boost (raise bass) 0-12dB/45Hz

• subsoniczny Filter 10-60Hz (12dB/oct CH 3 / 4)

• Dimensions / S, H, L / 342x60x245m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije najlepse,ali svakako vrsi posao... B)

E sad to sto nije moj omiljeni brend,tj ni u prvih 10 nema veze,bitno je da radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisaljo sam da zamenim zvucnike u prednjim vratima nekim boljim after market.

Moje pitanje glasi ,sa kojim zvucnicima bih dobio bolji kvalitet zvuka u odnosu na fabricko ozvucenje...

trenutno se u prednjim vratima nalaze 2 visokotonca od 30 w ,i 2 srednjotonca od 40 w 160 mm

Finansije su limitirane na 80 evra

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu ne bi nis dirao! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne planiras zamenu plejera i ubacivanje pojacala, onda idi na sisteme sa sto vecom osetljivoscu, da bi fabricki plejer mogao da ih pomeri uopste. Moja preporuka je Hertz DSK 165 (~7k din). Odlicno sviraju na maloj snazi a mogu komotno i na pojacalo ako se predomislis kasnije.

Ako si u mogucnosti, ubaci prsten od medijapana izmedju njih i vrata. Mnogo lepse zvuce kad su usrafljeni u medijapan nego u plastiku/metal, pogotovo nizi tonovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podvarak super sto si se ti javio hteo sam bas malo oko te muzike da te pitam na rostilju al zaboravih...kako kod...pleyer bi ostavio ovaj fabricki medjutim prva stvar koja me buni je ta da u specifikacijama pise da on podrzava 4 x 30 wati a dva reda dalje pise da su srednjotonci od 40w...zapravo cilj mi je da zvuk dobije na kvalitetu...

da li treba da menjam i ove visokotonce kad menjam glavne ili njih mogu ostaviti to me isto zanima....

http://www.fiatforum.com/grande-punto-guides/113959-changing-front-speakers-walkthrough-pics.html

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo koji aftermarket zvucnik da stavis bice greota terati ga sa fabrickog playera...aftermarket playeri cesto umeju da se vode kao 4x50w sto je zapravo 4x 22,5-23w A bilo koji aftermarket je natno jaci od fabrike.Pravi kvalitet se postize sitnim koracima izolacije bas kao sto je podvarak napisao,ali tih kvalitet i nije neki kvalitet...

Zvucnik koji ti je Podvarak preporucio je skorz na mestu,samo tako nesto nakaciti na pojacalo... i eto razloga da nigde ne ides peske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, prvo da vas sve pozdravim, ovo je moj prvi post na ovom forumu iako ga citam neko vreme. Ovde sam pronasao dosta korisnih informacija dok sam bio u fazi kupovine auta, a kako sam od juce i vlasnik Grande Punta 1.9 multijet emotion, imam razlog vise da vam se prikljucim. Jasno mi je da niko ne voli ponavljanje tema, tako da se nadam da se ne ponavljam, iscitao sam vecinu topic-a vezanih za grande punto u ovoj sekciji ali nisam pronasao ono sto me interesuje.

Da predjem na stvar. Posto mi se dopada kako izgleda konzola sa fabrickim playerom, pokusavam da izbegnem vadjenje istog i da stavljam neki od aftermarket playera, takodje sam zadovoljan jacinom zvuka ostalih zvucnika u autu, stim sto bih voleo da dodam jos basa. Posto kapiram da fabricki cd fm player nije dovljno jak da gura neke lude zvucnike, zanima me sta bih ja mogao da dodam na stock system, tj sta mi vi preporucujete.Nije mi potrebno ispadanje zuba, vec samo malo kvalitetniji bas. Ili eventualno ako predlazete ugradnju nekog pojacala na stock player ako je to uopste moguce.

Hvala i puno pozdrava. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo treba mi pomoc.

zamenio bih fabricke zvucnike nekim boljim...e sad fabricki su dosta dobri al zelim da to bude onako jos malo bolje ne bih ubacivao vufer i pojacalo nego bi samo zamenio prednje 16-ice i visokotonce....ako bi neko mogao da mi kaze sta da jurim od proizvodjaca i jos bolje neki konktetan model....drugar je imao novom bravu JBL i mnogo su se dobro culi...kakv je magnat po vama...??

Ps dal cu moci na fabricki cd da nakcim tako neke malo jace zvucnike uopste ??

Budzet 100 evra + - 10

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege forumaši,

da li neko zna kako da zamenim zvučnike u prednjim vratima Grande Punta, posto ne bih hteo da eksperimentišem pa da oštetim tapacirung.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz! Evo ovde je sve objasnjeno u slikama.

http://fiatisti.hr/f...1.msg518124#new

E da cini mi se da su "vide"??!!!?? vijci i da ödvidati valjda znaci odvrnuti! Pitao sam Slavonce za te nove najnovije reci - izraze i nemaju pojma- nisu culi!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog vikenda sam skinuo tapacirunge i iznenadio sam se oblikom zvucnika jel su na popnitne i rupe za kacenje su vece od rupa na kupljenom zvučnicima.

Ako neko ima neko rešenje vrlo je dobrodoslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari i kolege forumaši potrebna mi je vasa pomoc.

 

U svog grande punta sam umesto fabričkih zvučnika u vratima ugradio aftermarket zvučnike. 

Ugradio sam ih tako sto sam i zalepio na postojeće plastične adaptere u vratima. Znaci vise se nedrze na popnitnama.

 

Problem je u tome sto se oni stalno odlepljuju i gube kontakt. 

 

Da li je neko ugredjivao zvučnike na popnitne i da li neko ima neki predlog koje zvučnike bih mogao da kupim i kako kvalitetno da ih postavim na vrata.

 

Hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Treba mi pomoc. Konkretno,na GP levi zvucnik mi ne radi napred dok ostali rade. Skinuo sam tapacirung i zamenio zvucnike sa leve na desnu stranu kako bi video da li su zvucnici otisli i rade na drugoj strani,a na levim vratima nece. Desava mi se i da na desnoj strani ponekad se cuje mutan zvuk kao kroz vodu pa se posle kratkog vremena ponovo izostri sam od sebe. Zna li neko sta bi to moglo da bude ili nekog majstora ko bi mogao da otkloni kvar Mozda je otisao levi kanal na cd-u. Inace fabricka je muzika u kolima. Ne znam- Iskreno slabo se razumem u to. Hvala unapred. Pozdrav svima-

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi je namera da ubacujem neke ozbiljnije zvučnike, interesujeme da li neko zna koji "prečnik" zvučnika ide za prednja a koji za zadnja vrata?

Da ne skidam plastičnu zaštitu, možda neko već zna. Hvala

 

;)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produvao je zvucnik u zadnjim vratima na grande puntu. Kad sam skinuo tapacirung vidim da zvucnik nije na srafove nego je zanitovan za vrata.Da li ima iko iskustva sa zamenom istih?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja menjao prednji tako sto isekao zvucnik a na vrati ostala plastika koja je pricvrstena. Novi stavis u ta plaatika i prcvrstis strafom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbusis nitnu busilicom zamenis sta trebas i nanovo zanitujes. U nedostatku klesta i pop nitni moze i vijak sa maticom koju bi mozda bilo pametno osigurati od odvrtanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Moze mi neko pomoci kako se skidaju zvucnici kod zadnje klupe? da limora ceo tapacirumg da se skida ili moze samo mrezica oko zvucnika?

 

 

21082007040.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...