Jump to content
FAS Goran
dizelash

Fiat Grande Punto - zamena zvučnika / ne rade svi zvučnici / veličina (prečnik) zvučnika

Recommended Posts

Ma ne ocekujem HIFI, mozda si me pogresno razumeo. Ima raznih kompleta, idu do 100e. Meni je u principu bitno samo da nisu losiji od fabrickih, zato sam pitao da li je neko imao iskustva mozda sa ovim JBL, da ne bude da ih uzmem, a da muzika zvuci kao sa tranzistora. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeo sam te.

Gore od fabrickih sigurno nece biti a takodjer nemoj ocekivati i kada bi uzeo nesto dvostruko skuplje od ovih da ce dvostruko bolje da sviraju. 

Jednostavno za dobar zvuk je potrebna dobra zvucna kutija a vrata bas i nisu nesto.

Imao sam drugara koji si je pravio zvucnike i koristio je (ne znam zasto) samo auto zvucnike i rezultat je bio impresivan ali kutije jos impresivnije.  Svaka je bila velicine ormara, dakle u sobi je imao samo krevet, sto na kojem je drzao komponente i te dve ogromne kutije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letos stavio JBL Stage 2 13-ice pozadi sa adapterima iz velteh-a, adapter je morao malo da se modifikuje da bi stao zvucnik. Svira mnogo bolje od fabrickih zvucnika. Na prolece ako bude auto ostao kod mene stavljam i napred JBL. Postoji i ona fora sa zamenom gume na zvucnicima koji su probili, dosta je jeftinija varijata ali aftermarket daje mnogo bolji zvuk svakako.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Već nekoliko dana gledam po netu zvučnike koji bi zamenili postojeće fabričke koji su dotrajali i produvali.

Naleteo sam na par threadova ovde na forumu ali obrizom da nemam iskustva sa ovom tematikom, prepustio bih vama da mi date par predloga za kupovinu.

Budžet bi mi bio do 150e, za prednje i zadnje zvučnike, znači neki srednji rank zvuka, bez ikakvih subwoofera u gepeku.

Što se tiče prednjih, vidim da postoje opcije sa odvojenim visokotoncima i višesistemski, moje pitanje bi bilo, koja varijanta je bolja?

Takođe, planiram da uzmem ovu multimediju(4x60w) koja bi trebala da daje bolji zvuk od farbičkog radija, tako da pretpostavljam da ne treba da gledam zvučnike sa većom RMS od 60w?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su realno najbolji zvucnici za grande puntov fabricki radio? Budzet mi je oko 20k (10k za prednje i 10k za zadnje). U pitanju je model sa 3-je vrata. Stvarno se ne razumem u ome, impedansu i slicne zvucne karakteristike , te bih zamolio bilo koga ko zna dobar set zvucnika da se cuje bas lepo pri nekim "zahtevnijim" pesmama.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji ti je pionir sa tog istog sajta koji si stavio a i ima bolji opseg izbacivanja tona samo da mogu da se uglave da isproveravas rupe i otvor, ovaj sto je postavljen GZ ima jacinu ali ne i kvalitet zvuka tako da ono iako ima simpaticnu membranu tvrdji je dok pionir ima 36hz do 31khz to je lep opseg mada najbolje kad bi nasao nesto sto ide od 20 ali sumnjam da ima u toj velicini ,baci pogled na pioneer ts-r1750S  40w rmsa i ima jaci peak , sto znaci da je kvalitetniji na nizoj snazi - davace cistiji zvuk za razliku od tvrdjih sa uzim opsegom. Zavisi gde postavljas i kakav je sistem, pozadi idu ovi sa uzim opsegom obicno ako u sistemu imas 4 kom.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, nemanja84bg said:

Bolji ti je pionir sa tog istog sajta koji si stavio a i ima bolji opseg izbacivanja tona samo da mogu da se uglave da isproveravas rupe i otvor, ovaj sto je postavljen GZ ima jacinu ali ne i kvalitet zvuka tako da ono iako ima simpaticnu membranu tvrdji je dok pionir ima 36hz do 31khz to je lep opseg mada najbolje kad bi nasao nesto sto ide od 20 ali sumnjam da ima u toj velicini ,baci pogled na pioneer ts-r1750S  40w rmsa i ima jaci peak , sto znaci da je kvalitetniji na nizoj snazi - davace cistiji zvuk za razliku od tvrdjih sa uzim opsegom. Zavisi gde postavljas i kakav je sistem, pozadi idu ovi sa uzim opsegom obicno ako u sistemu imas 4 kom.

Ima osetljivost od samo 90dB dok onaj moj prilozeni ima 92dB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji levi zvučnik u vratima Grande Punta (2009 godište) čudno zvuči, ima neki prizvuk, verovatno je propalo sunđerasto vešanje, nisam zagledao još. Pozadi oba zvučnika rade čisto, kao i prednji desni. Zamenio bih oba zvučnika napred, ili barem taj jedan levi, pa pitam da li ima gde da se kupe originalni drajveri fabrički, ali novi? Polovnih vidim da ima po otpadima, pitanje je šta se dobije na neviđeno poštom. Ili ako je neko skidao i stavljao sebi neke bolje, i ima očuvane originale da mi ih proda, rado bi kupio par. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...