Jump to content
FAS Goran
strcentar

Fiat Marea / Bravo - ventilator kabine / ventilator ne radi

Recommended Posts

Pozdrav Prijatelji i ja sam upao u isti problem od jednom pre 6-7 dana vent ne radi.

 

Ventilator kabine ne radi ni na jednoj brzini - svi osiguraci ispravni...

 

Jedan majstor kaze Ventilator 101% mora da se menja  2000 dinara  a  mozda i elektronika sa slike iznad 1500din   popravka od  2000 do 3500 dinara

 

posto mi se nije davao taj novac,a  i samo tako da crkne... bez mirisa gorenja- bez crknutog osiguraca ili tako nesto... bilo mi je neverovatno.

 

- palo mi je napamet da proverim  " konektor ventilatora ispod kasete" ipak tu dolazi struja preko osiguraca od 30A... izgledao je odlicno sve ok bez korozije...itd

sto bi se reklo ne treba da se dira nista i sve je OK.

 

ali sam ja ipak uzeo skalper od 2mm malo ocistio onako na licu mesta konektore koji dovode struju i na kucistu - malo WD sprej naprskao uticnicu na kucistu ventilatora i papucice na kablovima - malo kljestima stegao papucice da jedva sednu na uticnicu ventilatora.

 

rezultat usteda od 2000 do 3500 dinara ventilator radi kao Zmaj - bilo koja brzina - kao i iz 0 u bilo koju brzinu - popravka drzi vec 4-ti dan uz stalno igranje sa Ventom juce i danas radio preko 2h bez prekida - zbog kise maglenja i grejanja.

 

sto bi se reklo operacija uspela a kostala malo WD spreja

 

pozdrav svima mozda nekome ovo pomogne pa eto male pomoci i od mene.

Edited by Darko013

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava 1996 godiste, prilikom voznje po kisi ukljucio sam ventilator da mi soferku odmagli.Prestao je da duva iz cista mira , povremeno se ukljuci kada dam kontakt preko kljuca.Sta uraditi , da li je neki osigurac u pitanju, relej ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao sve polozaje ima 4 ako nece ni na jednom, prvo pogledaj naravno osigurace, a posle pogledaj da ti nije dzek onaj sa ventilatora spao, meni jednom jeste, ali moras da skines kasetu sa suvozaceve strane da bi prisao ventilatoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj osigurac, a motorce tj ventilator kabine bi trebalo da je u suvozacevim nogama( nisam 100% siguran, mozda ce neko da me ispravi) ispod kasete, pa vidi skini da nije neka zica u prekidu. Ja sam imao taj problem na Tipu, zica bila iskidana pa zalemio novu i resio problem :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu taj dzek a osigurace sam ranije proveravao ispravni su, otvarao sam tu kasetu ali nisam smeo nista da diram dok ne pitam hvala pokusacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasetu moras komplet da skines imas 7-8 srafica samo pogledaj u krug i videces ih vec kad je izvuces napolje posle videces vec motor ventilacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci zice koje ulaze u ventilator nisu imale dobar kontakt i sada radi ventilator hvala svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je isti.ventilator sam zivi duva kad on hoce.nisam mogao da otvorim taj link za ciscenja prekidaca.moze neko ponovo da pise kako da izvadim i ocistim prekidac?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se desava da u 1. i 2. brzini cvili i to neki bolestan zvuk, koji na duze vreme bas nervira :) Hteo bih da ga podmazem, ali ne znam jel potrebno kompletno rasturanje. Jel neko rasturao ventilator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. U voznji mi je prestao sa radom ventilator za grejanje i hladjenje. Da budem precizniji nista se ne sesava kada okrecem prekidac u sredini, gde imaju brojevi 0, 1, 2, 3... Inace trebalo bi da duva ( toplo-hladno). Zna li neko sta to moze biti? Jedan rodjak mi rece da je on morao da menja neko kablo, ili sta vec, i da su mu za taj deo uzeli 200E u servisu.

Radi se o Fiat Bravo 1.9JTD, 2001.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkao ti je reostat na ventilatoru, ili je vent. blokirao. Reostat je deo gde se ubada džek u vent. ima dve žabice i lako se skida. Polovan je 2-3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako da dodjem do njega? I znate li nekog majstora kod koga bih mogao da idem da mi sredi to? Ja sam u Zlatiborskom okrugu.

Edited by vlajs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini ga sam, on ti je kod nogu suvozača. Kad skineš tepih (sa gornje strane, do kasete), prati žice i naći ćeš ga. Majstore u tom kraju ne znam, otpada imaš u Požegi, pa vidi sa njima.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ga. Izgleda da je prethodni vlasnik nesko kopao po njemu, sav je nalomljen. Ugl ispalo je da je se jedna cetkica polomila. Nasao sam neku i zamenio. Zvao sam neki otpad na N BG, 1500 din je ventilator, pa cu ga ipak poruciti da zamenim. 

Hvala puno na pomoci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da li neko može da mi objasni, kako da skinem potenciometar za regulaciju temperature. Kada skinem masku prednju opet ne vidim kako bih mogao da skinem (inače neće da fukcioniše ne reaguje na stepene, toplo hladno).U pitanje je Fiat Marea 1.9 jtd

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj sam nasao i upisem ako nekom treba.kako treba namestiti da klima naoravi sam diagnostiku.

Prvo bez kontakta prekidac za grejanje treba da stavi HI, drugi prekidac na MAX DEF, treci na 0. Kad ovo gotov onda kontakt i odmah okrenuti prekidac za brzinu ventilatora auto.0 auto.0. Auto.0. Sam krene diagnostika.posle kad zavrsi u ekranu izpise gresku Error Cl i neki broj.ako sve dobro onda samo Error Cl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.6 16v 2002

Zna li neko gde se nalazi reostat ventilatora kabine kod Fiat Maree?Hocu da ga skinem i pokusam da popravim jer mi ne rade sve brzine na ventilatoru.Radi samo jedna.Gledao sam dole kod ventilatora (ispod suvozacevih nogu),ali nemogu da provalim gde se nalazi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam reostat bi trebao da je negde na samom ventilatoru sa unutrasnje strane.

Skini ventilator napolje,prilicno prosto izlazi napolje,mislim da samo jedan manji saraf ima i jedna zabica se povuce na dole i kompletno kuciste ventilatora se odvrne za za oko cetvrtinu kruga i ventilator pada dole.

Ima i na forumu tema o tome sa slikama,potrazi temu zamena malog hladnjaka,mislim da tu ima sve objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce zvao jednog coveka koji ima ventilatore za Mareu,Bravo,Bravu,on mi kaze da se reostat nalazi negde pored ventilatora,nije u samom ventilatoru?!

Ja sam gledao,ali nemogu da uocim gde se nalazi pored ventilatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, prati žice, džek je uboden u reostat a isti bi trebao biti na kućištu ventilatora. Kada radi samo najveća brzina, crkao je temperaturni osigurać za prve 3 brz. Rešava se lemljenjem novog temperaturnog osigurača ili lemljenjem licni umeato njega. Reostat mora biti na kućištu ventilatora (burencetu) jer ga hladan vazduh koji proizvodi rashlađuje.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ga!Van ventilatora je,pored njega i ne mora da se skida ventilator.

Sada me zanima dali mogu da ga otvorim i probam sam da promenim tu "diodu"?

Ovo su slike sa interneta a njega nisam skinuo dok ne saznam dali mogu da odvojim ovaj hladnjak od ove plastike i probam da ga sam popravim.

Ako ga je neko popravljao bilo bi dobro da napise postupak!

Screenshot_2017-10-26-11-25-52.png

Screenshot_2017-10-26-11-26-36.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...