Jump to content
FAS Goran
strcentar

Fiat Marea / Bravo - kratka svetla su mnogo kratka / poboljšati farove

Recommended Posts

imam problem sa kratkim svetlima na marei,danas sam isao kod prijatelja koji ima neku masinu za gledanje svetla i reko mi da su mi svetla jako spustena i rasirena pa je uspeo na levom da ujednaci a na desnom samo da skupi a nije mogao da mi podigne svetlo gore jel mi je sraf proklizao,mene sad zanima da lise to moze napraviti nekako drugacije i ako moze kako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,nov sam na forumu i iz citanja poruka nisam uspeo da nadjem neki sablon,barem iz onoga sto sam stigao da procitam,sta sve treba uraditi kod Fiat maree 1.9 jtd 2001. godiste da budu dobra prednja svetla koja su sada jako losa a da to bude  dobro i da funkcionise bez  nekih gresaka i problema kao sto sam citao da se desava kod nekih ugradnja xenona. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi napise,pocev od farova do xenona,koje i gde u Beogradu ugraditi a da to bude provereno dobro.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas farove sa projektorima ili obicne? Najverovatnije je problem u ogledalu fara koje je dotrajalo, odnosno izgorelo. Imas temu o tome pa prelistaj malo, a imas i u clanskim pogodnostima ugradnju ksenon i biksenon projektora.
;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio bih farove,zato i pitam koja je kombinacija farova i xenona najbolja za Mareu,da znam sta da trazim kad kupujem i ugradjujem.

 

P.S. - Hvala na brzom odgovoru majstore. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel neko ugradjivao sam morimota? jel moze da se izvuce fabricki projektro kroz otvor kada se odvrnu srafovima sa nosaca? ili mora ceo far u rernu pa da otvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima !

 

Imam Mareu 1.6 16V   2001. godište. Kupio sam Morimoto Projektore (H1) i kada sam skinuo staklo sa fara ,  gle čuda, projektor ne može da stane u sočivo, jer je veći po gabaritu.

Da li bi neko od Vas, ko je ugrađivao ove projektore u Mareu, bio ljubazan da mi objasni kako da ih ugradim.

 

Unapred zahvalan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi mogao neko da mi objasni  kako se steluju farovi na fiat bravo, kratka su mi i kraca i duga svetla, kako se steluje na farovima, za sta sluzi veci i manji tockic ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas napred kad dignes haubu kod samog fara leziste za inbus kljuc tu se steluju ali ne ocekuj previse od podizanja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ elektro123
Pa bio si u pravu  ne opodize mnogo a i jedan tockic mi ne radi. ALi bas su slaba oba i kratko i dugo svetlo.


Jel moze neki savet kupio bih druge farove al da budu cisti da nemaju one linije ukrstene na farovima?
Moj drug je stavio na Fiat Brava od Fiat Marea ciste farove tako da kazem i svetle ko ludi. jel bi odgovarali i za Fiat Bravo?

Ili mozda da li ima da se kupe cisti farovi od Fiata Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva tipa farova imaš, jedan sa rebrima klasičan, drugi sa projektorima "providan".

 

Nebitno je da li je Marea ili Bravo u pitanju, i jedni i drugi su u određenim serijama išli i na jedan i na drugi auto u fabrici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da su mi farovi predobri na bravu, farovi sa socivom, kad sam zamrnio rebraste farove bez sociva, ali sam bukvalno progledao sa alfinim farovima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vule
 

Znaci sa Mare-e pasuje na Bravo? mislim na providan tj sa projektorima, posto verovatno Marea ima mogucnost za podesavanje visine iz kabine  ja na Bravu nemam taj tockic u kabini, zanima me jel na farovima sa Mare-e ima mogucnost stelovanja  po horizontali i vertikali direktno na farovima ako bi njih stavio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paše sve šraf na šraf, može da se šteluje u svim pravcima ;)

 

Jedino što ćeš morati uraditi je prespojiti poziciju, jer je drugačija instalacija, ali je to najmanji problem, gledaj samo da kad budeš kupovao farove od Maree da imaju nazad ležišta i konektore za sve sijalice (pozicija, žmigavac), samo prevežeš 2 žice i to je to, ima negde na forumu kako uraditi, 5 minuta posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vule
 

Pa valjda imaju lezista i sve konektore? verovatno mislis da nisu pokidani ili skinuti?
Ok naci cu to za prespajanje ovde po forumu, hvala na pomoci !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

 

Posto imam problemam sa kratkim svetlima, u nekim trenutcima imam osecaj kao da vozim bez svetla jedino mi rade ok duga svetla ali kratka uzasno lose, pa sam otisao kod mehanicara i reko mi je da su mi otisla sociva sa kratka svetla..pa me zanima da li ima negde da se kupe nova ili polovna sociva za kratka svetla? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradis morimoto sociva. Obrati se kolegi @yuhica, i ako hoces dodatno extra svetla ugradi ti i xenone. Sve to mozes kod njega.

Ili da trazis farove od Maree.

P.S. Nadam se da je stari bravo u pitanju ;)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabo se ja razumem oko svega toga..posto sam mlad vozac :D a kod mene u porodici niko nema vozacku pa sam ja jedini :D

Koja je fora sa morimoto socivima?

I koliko to kosta? :D

Ja sam nesto za ksenone cuo da se nisu bas dobro pokazali na fiat bravi..navodno zbog rebrastog fara..inace imam staru fiat bravu 2001 god 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas zbog toga sto su rebrasta, i trebaju ti sociva, morimoto je nesto najbolje ;) evo ovde imas temu http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/53104-Prodaja-i-ugradnja-Xenona,-parking-senzora od kolege yuhice, pogledaj, i raspitaj se sta nudi i sta je najbolje. A ako ti je to skupo bolje trazi mareine farove. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, pre mozda mesec dana sam napokon kupio moj auto iz snova, radi se o modelu "Fiat Brava" sa Benzinskim motorom od 1800cm3 i prezadovoljan sam.

 

Jedini problem koji imam ja i svako ko je do sada seo za moj auto je to sto su mi kratka svetla previse kratka i ne znam sta da radim. nocu jedva da se ista vidi. Drugar mi je rekao da je to zbog toga sto moji farovi nemaju "sociva" sad ja ne znam sta je to pa zato pitam vas, sta da radim da mi svetla budu jaca i da svetla bacaju malo dalje. Da li mogu farovi od nekog drugog automobila da se spakuju na Bravu i ako mogu da li bi bila neka razlika? Molim vas pomozite mi u velikom sam problemu jer i ovako sam "corav" nosim naocare za vid.  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :scooter:  :scooter:  :scooter:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao da podesis kljucem?

Imas na oba fara po 2 navoja za podesavanje gore-dole i levo-desno nezavisno od podesavanja visine farova na komandnoj tabli. Otvori haubu, pogledaj farove odozgo i videces po 2 plasticne imbus(cini mi se) glave srafa.

Pogledaj temu "podesavanje farova" u opstim temama ili odi do nekog servisa koji ima uredjaj za podesavanje.

Procitaj tu temu.

Ili u temi uradi sam, izvini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...