Jump to content
FAS Goran
borrislav

Lancia Y - na svakih 6 minuta ispusta neki zvuk

Recommended Posts

Ponovo problem sa mojom lanciom Y, koja je 2001,

pre par dana sam primetio a auto ispusta nekakav zvuk poput neke male sirene koja nije preterano glasna ali nisam preterano obracao paznju.

Danas sam sedeo u dvoristu i u blizini je bio parkiran i automobil i uocio sam da se zvuk uredno javlja na svakih oko 6.5 min i traje 3-4 sekunde. Koga god sam pitao niko ne moze ni da pretpostavi sta bi ovo moglo da bude. Ponekad mi se cini da zvuk dolazi negde sa sredine automobila u bizini vrata a ponekad da dolazi ispod haube.

Zairivah, gledah pretrazih ceo automobil i spolja i iznutra ali nista ne uocih nenormalnno.

Auto ispusta zvuk upozorenja kao neka sirenica (tuuuuuuuuuu), bilo da je upaljen, ugasen, otkljucanih vrata ili zakljucanih.

Koliko znam auto nema ni alarm a definitivno to nije zvuk sirene jer je ona dosta glasnija.

Ukoliko neko nesto zana o ovome molio bih za savet i objasnjenje.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodje cigan kod doktora, uhvati se za plecku i kaze "doktore, mnogo me boli kad se ovde pipam!!"

A doktor kaze: "pa sta se pipas koji k...c"...

Poenta je, sta je problem sa tvojim autom, jel on ne radi dobro? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponovo sam osluskivao i izgleda da zvuk potice od centralne brave, mada mi nije jasno zbog cega. Inace auto ima i kod kljuc.

Obaveštava te da je promenio kod.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponovo sam osluskivao i izgleda da zvuk potice od centralne brave, mada mi nije jasno zbog cega. Inace auto ima i kod kljuc.

Obaveštava te da je promenio kod.....

kako je promenio kod? Ne razumem. Kljuc otvara i zatvara normalno.

Dodje cigan kod doktora, uhvati se za plecku i kaze "doktore, mnogo me boli kad se ovde pipam!!"

A doktor kaze: "pa sta se pipas koji k...c"...

Poenta je, sta je problem sa tvojim autom, jel on ne radi dobro? :rolleyes:

inace auto radi sasvim normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod kljuc nema apsolutno nikakve veze sa centralnom bravom.izvuci osigurac od CB pa vidi oce li se ponovo cuti taj zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju,i ja sam jednom naleteo na dobru robu...de nabavljas? :smoke: To sigurno gremlini imaju vojnu vezbu pod haubom,vrse manevre. :gathering: Imam i ja jednu 2001 u garazi,al nikad nisam cuo da daje zvuke od sebe.Nisam ni primetio da poseduje piezzo za signale upozorenjaMozda joj je dogradjen neki alarm il slican gadzet pa to sad kuka.Nadji izvor zvuka pa prati na sta je povezan.Meni pade na pamet da ti se cuju motori centralne brave.Ume ona da pobrljavi sa onim mikro prekidacima pa onda otklucava i zakljucava kad i kako ona oce.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije da su motori od centralne brave,mada se meni desilo jednom da se cuo motor od podizaca prozora vozio sam nekog baksuza a on sta dotakne to sj@be.Ja mu kazem zar ne cujes motor od podizaca prozora :o?

Zatvaraj prozor da ne bi sad leteo napolje :whip: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...