Jump to content
FAS Goran
strcentar

Fiat Bravo/a/Marea - sijalice (osvetljenje) na centralnoj konzoli

Recommended Posts

U tablicu i pozicije u farovima ti idu klasicne ubodne T10 sijalice, a u gepeku, ladici i lusteru idu one valjkaste Festoon sijalice, a koja duzina ide tacno nisam siguran, skini naprimer svetlo u gepeku i vidi sijalicu i uporedi sa tom kojom budes kupovao, skida se krajnje jednostavno, srafcigerom ili kljucem od kola a mozda mozes i noktma da je iscupas i videces koja je i koliko dugacka trebalo bi 36mm ili 41mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, znaci T10...super...a posto cu narucivati sa neta, ne mogu da izmjerim duzinu nego mi bas treba duzina u mm kako bih iste narucio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ozivim temu - da li neko ima objasnjenje zasto ona crtica na levom i desnom tockicu za regulaciju temperature i polozaja/usmerenosti vazduha meni ne svetli (a centralni tockic svetli)..?

sve sam raskopusao i konstatovao da obe sijalice rade-cak sam ih i zamenio da ne tripujem da gube kontakt..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene te crtice svetle ali veoma slabo, jedva da se naziru. S druge strane, srednja crtica i oznake oko točkića svetle odlično, tako da je možda problem do razvođenja svetlosti.

crtice.jpg

EDIT: Ako sam dobro shvatio, ta garnitura ima samo 2 sijalice, pa je valjda normalno da nije baš sve potpuno ravnomerno osvetljeno.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije bas normalno da se ne vidi ravnomerno...to kazem zato sto su mi sve sijalice (ukljucujuci i ove dve crtice na levom i desnom tockicu) do pre mesec dana sijale ravnomerno,intenzivno i jasno. E sad, da li nesto blokira svetlost ili su oni plasticni zeleni delovi koji propustaju svetlost izgubili neku sposobnost absorpcije ...ne znam,nagadjam - ima li neko predlog?

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je padalo na pamet da je verovatno došlo do nakupljanja prašine unutar tog "točkića". Verovatno da je to uzrok što taj zeleni zarez slabije svetli. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ozivim temu - da li neko ima objasnjenje zasto ona crtica na levom i desnom tockicu za regulaciju temperature i polozaja/usmerenosti vazduha meni ne svetli (a centralni tockic svetli)..?

sve sam raskopusao i konstatovao da obe sijalice rade-cak sam ih i zamenio da ne tripujem da gube kontakt..

Verovatni si gurnuo kucista malo dublje, i kod mene zbog krtosti pukli i dogodilo se isto. verovatno je rshenje da nadjesh nova kucista (fasonke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, sinoć sam se setio da pogledam i ustanovio sam da crtice na levom i desnom krugu bolje svetle kad su u gornjim položajima, kad su bliže sijalicama. Srednja crtica sija odlično u svim položajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sutra opet sve rasturam i pada detaljno ciscenje - ako je prljavstina problem to cemo resiti...pisem rezultate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije do prljavstine definitivno - mislim da je uzrok polozaj one plastike koja prima svetlost u odnosu na sijalicu...za levi i desni tockic nisam uspeo da nadjem resenje ali sam postavio smd led diode zelene boje i sad sve mnoogo jace sija,vidljivije su sve oznake na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...Da li neko moze da mi kaze koje sve sijalice idu za osvetljenje instrument table,centralne konzole,i prekidaca za stakla u vratima?

Trazio sam i nigde nisam mogao da nadjem kako se zovu niti kako izgledaju te sijalice...

Treba jedan lik da mi donese sve te sijalice a ja ne znam da mu kazem kakve su...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U centralnoj konzoli su ti sijalice oznake T5, cuo sam da su takve iste i u instrument tabli, a sto se tice prekidaca za prozore, tamo ti je po jedna SMD dioda , ako ti ne svetli vidi precisti kontakte i malo je prodrmaj, to je meni uspelo jel ta SMD retko kad pregori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da jeste bas kao sa te slike, samo sto je obicna sijalica a to je dioda, ali to bi trebalo da je to, a u prekidacima idu SMD diode, ali mozes da ih odlemis i da zalemis obicne od 3mm ili 5mm, ja sam ubacio od 5mm i sve super funkcionise a i lepo sija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko pitanje, ne secam se sada stvarno, ali nije ti neki problem ni da skines i proveris, onda ces znati i tacan broj i tacan model. ako ti bude trebalo, mogu ukratko da ti opisem kako se skida i gde su srafovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je kod mene bilo malo vise, 2 su imale zuto kuciste sijalice, 1 crveno a cini mi se da je bilo i par komada sa crnim, ali nisam stvarno sto posto siguran, evo gledam sada po netu pa ako nesto saznam javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko skidanja znam kako sve ide...Ovamo sam video da idu 3 crvene koje su u ravni jedna na benzin jedna izmedju obrtaljke i brzine i jedna na temperaturi...A ostale crne su dole i gore za svetla zmigavce i ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stex, ako ti je tip table kao na hr linku (a nije) onda jesu tri, a ako ti je onaj sa krugovima (a jeste) onda idu 4 sijalice :thumbup:

veruj mi, znam :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih hteo da budem bezobrazan, a jednostavno obozavam svog Brava ali nisam nesto vican u petljanju sa nekim osetljivim stvarima. I meni bi trebalo da se zameni sijalica sa pocetka teme, pa sam se pitao, ako je neko mozda vec to sebi uradio, da li bi bio voljan da se nadje samnom da to zamenimo, ja bih uzeo mozda nekog jelena ili lava ili tuborga ili bilo sta, pa da uz pivce to odradimo....gledao sam ono uputstvo, a rekoh, ako je neko vec to menjao pa da ne unakazim onu plastiku i sve ostalo.... Poz, Vlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

^probaj po ovom uputstvu, na srpskom je :Dhttp://www.fiat-lanc...97

nemaš šta da zezneš :)

i, da, sudeći po avataru, obožavaš svoju Bravu, a ne svog Brava :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...