Jump to content
FAS Goran
strcentar

Fiat Bravo/a/Marea - sijalice (osvetljenje) na centralnoj konzoli

Recommended Posts

Ljudi, prijatelji ja ne vidim u mraku komande ventilacije i usmerivača vazduha crkle su te sijalice ili šta već kako to da rešim na instrument tabli Maree! Srdačan pozzdrav ;)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoć.

 

Na centralnoj tabli nemam osvetljenje komandi za grejanje i ventilaciju.

Našao sam na ovom forumu kako se dođe to te dve sijalice, kupio novi imbus, ne 2-nego 4 nove sijalice(Marfijev zakon nikada ne spava) naoružao se strpljenjem i krenuo polako.

Uspeo sam da rastavim po uputstvu, zamenio sijalice, međutim... ćorak.

NE RADI :help: , izvadim te dve ubacim druge dve sijalice, probam... NE RADI, e tu je već bilo skoro :2guns:

Ono što nisam uspeo je da ispratim odakle dolaze te dve žice, odnosno napajanje tih sijalica. Suviše su mali potrošači da bi imale svoj osigurač, tako  da mi to besmisleno zvuči.

 

Ako neko zna, odakle je izvor ovog osvetljenja, molim ga za pomoć.

Napominjem da su žice pričvršćene za taj nosač table, a to da skidam, plašim se da bi i vazdušne jastuke morao vaditi, što mislim da je van svake pameti.

 

Puno pozdrava i hvala unapred.

 

Evo na slici pokazujem dakle sijalice za koje me interesuje odakle im napajanje...

 

cxca92003.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako imaš čime izmeri tu na sijalicama da li dolazi napon. Logično je da je zveknuo osigurač jer SVE mora biti na osiguraču, koliko god da je mali potrošač ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u lovu, pa nikako da sednem i otkucam koji red... Samo da javim kolegama da sam proverio sve i jedan osigurač i nije to u pitanju, tj. svi su ispravni, a opet ne rade te sijalice.

Otvarao sam i u kaseti inače neki poklopac, tamo ima nekih priključaka, ali nisam video nigde nešto što bi mi dalo ideju.

 

Kako god, ako nema više ideja hvala svima. Nadam se da će neki majstor uspeti to da mi reši.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko kako da mi sijaju ona dva prekidaca,od spoljne temperature i od paljenja grejaca stakla,sve drugo mi na centralnoj konzoli sija samo ta dva prekidaca ne sijaju,hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoć.

Na centralnoj tabli nemam osvetljenje komandi za grejanje i ventilaciju.

Našao sam na ovom forumu kako se dođe to te dve sijalice, kupio novi imbus, ne 2-nego 4 nove sijalice(Marfijev zakon nikada ne spava) naoružao se strpljenjem i krenuo polako.

Uspeo sam da rastavim po uputstvu, zamenio sijalice, međutim... ćorak.

NE RADI :help: , izvadim te dve ubacim druge dve sijalice, probam... NE RADI, e tu je već bilo skoro :2guns:

Ono što nisam uspeo je da ispratim odakle dolaze te dve žice, odnosno napajanje tih sijalica. Suviše su mali potrošači da bi imale svoj osigurač, tako da mi to besmisleno zvuči.

Ako neko zna, odakle je izvor ovog osvetljenja, molim ga za pomoć.

Napominjem da su žice pričvršćene za taj nosač table, a to da skidam, plašim se da bi i vazdušne jastuke morao vaditi, što mislim da je van svake pameti.

Puno pozdrava i hvala unapred.

Evo na slici pokazujem dakle sijalice za koje me interesuje odakle im napajanje...

cxca92003.jpg

Potrebna mi je pomoć.

Na centralnoj tabli nemam osvetljenje komandi za grejanje i ventilaciju.

Našao sam na ovom forumu kako se dođe to te dve sijalice, kupio novi imbus, ne 2-nego 4 nove sijalice(Marfijev zakon nikada ne spava) naoružao se strpljenjem i krenuo polako.

Uspeo sam da rastavim po uputstvu, zamenio sijalice, međutim... ćorak.

NE RADI :help: , izvadim te dve ubacim druge dve sijalice, probam... NE RADI, e tu je već bilo skoro :2guns:

Ono što nisam uspeo je da ispratim odakle dolaze te dve žice, odnosno napajanje tih sijalica. Suviše su mali potrošači da bi imale svoj osigurač, tako da mi to besmisleno zvuči.

Ako neko zna, odakle je izvor ovog osvetljenja, molim ga za pomoć.

Napominjem da su žice pričvršćene za taj nosač table, a to da skidam, plašim se da bi i vazdušne jastuke morao vaditi, što mislim da je van svake pameti.

Puno pozdrava i hvala unapred.

Evo na slici pokazujem dakle sijalice za koje me interesuje odakle im napajanje...

cxca92003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da se nadovezem da mi ne radi ni svetlo u piksli ni posle zamene sijalice

Kada rastaviš pepeljaru, pokusaj da rukama "priljubiš" sijalicu uz upaljač, dok je uključena ti pozicija.

Često se desi da od truckanja nema dobar kontakt sa masom na upaljaču iako izgleda kao da je sve Ok.

Ja sam imao taj problem pa sam očistio i iskrivio malo kontakt koji prenosi na sijalicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lampica se ugasi pa kad udarim rukom opet proradi kod onog tockica za stimanje temperature. A ne mogu rastaviti to jer sam zaljepio sekundarnim ljepilom sredisnji tockic od brzine ventilatora ispod kojeg je saraf -.- ispadao stalno u voznji i ja zaljepim :clap: ...  :wallbash: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko gde ima da se nabavi ona zelena plastika sto je u prekidacima samo u drugoj boji ili prosto da bude bela pa sa bojom sijalice da se sredi promena osvetljenja? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

u prekidacima su zelene smd led diode. zamenis diode, zamenis osvetljenje.
Ako mislis na prekidace za prozore, klimu, maglenke, prekidac za retrovizore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su smd u prekidacima za prozore itd to nije problem,nego za osvetljenje ventilacije imaju unutra prekidaci malu zelenu plastiku koja kad se osvetli daje zelenu boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na ovo oznaceno
image.thumb.png.24bc6a0cbe08cb9f5253e23da4636f8f.png

 

tu je ona plastificirana traka na kojoj je crni i zeleni film. Ovo zeleno (a i crno) se skida acetonom i stapicem za usi, ali pazljivo jer se i crni deo skida. Kad skines zeleni deo, mozes ofarbati ili prelepiti providnu foliju bilo koje boje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na to :D Evo slike da ti bude jasnije obelezio sam crvenim na sta konkretno mislim

U mom bravu je ta plastika zelene boje

 20190114_201155.thumb.jpg.e26c5465158b8ea89092360fc8743e12.jpg

U puntu je narandzaste

Slika5.thumb.jpg.c148eed43424a5cba734c9aac0f99fc7.jpg

I kad se izvadi ta plastika koja ima belu kapicu u prekidacu ima ovako rupa kao na ovoj slici.

sranje.jpg.1b109f5beec5a0680481e8bebfcf3deb.thumb.jpg.1316da945c830e772f843f2c931d96f3.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si odmah staviti slike :) iz prvog pitanja nikako nisam skontao o čemu se radi.

Nisam video nigde takvu plastiku u drugim bojama. Ne znam da li bi potapanje u neki rastvor napravilo providnom pa da se ofarba.

Da probaš da staviš providnu plastičnu foliju, kao što se koriče kopirane knjige? Samo isečeš kakav oblik treba da ima na vrhu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na poslu a tamo nisam imao ove slike sve :D To nije losa ideja za plasticne folije,ionako ih imam na poslu posto znamo da koricimo projekte neke itd. Kad malo otopli morace se nesto smisliti ako ne nadjem plastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa pozicijom na tabli Fiat brava 1,6 16 v,sve radi na tabli osim pozicije tj.osvetljenja i zelene lampice za poziciju,jel zna neko o čemu se radi,svi osigurači su uredu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ovaj potenciometar. Ukoliko nema kontakta ili se kolo ne zatvara preko njega, ne radi osvetljenje table.
image.thumb.png.5f636ea03f2bf434dde6b7b075dda94a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...