Jump to content
FAS Goran
dachisss

Punto mk.2 - produvali zadnji amortizeri?

Recommended Posts

Pozz svima , cini mi se da su mi zadnji amortizeri produvali jer imam utisak da zakucaju do kraja kad naletim na rupu,iako ne lupaju...ili su mozda oslabili , nebitno ,ja bih da ih menjam pa da cujem gde kupiti ,koje , koliko to kosta...hvala unapred.

U pitanju je mk2 jtd 2001 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu sa budu i silent blokovi ne zuri sa kupovinom pre provere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,

Posle odmora i prepunog auta pojavilo mi se neko lupanje pozadi, ocenio sam da dolazi iz zadnjeg desnog tocka. Pomislio sam da su silen blokovi ali najverovatnije su amortizeri. Podigao sam auto na dizalicu kad ono...

IMG_20110914_120109.jpg

Kao sto se vidi sraf amortizera kao da je odvijen, tako deluje ali nisam uspeo vise da ga stegnem (klestima, nisam imao kljuc pri ruci). Guma je propala i amort moze rukom da se pomera.

Moje pitanje je da li vam ovo deluje kao duzi sraf tj. ne zavijen do kraja ili guma moze toliko da propadne da izgleda kao da se stanjila?

Sve u svemu ceka me zamena amorta.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj kod majstora nek ti sredi to, valjda na drugom kraju ima maticu za saf.Jel nisi mogao uopste da pomeris saf il je vrteo na prazno?Cak i kad ima ulja spolja na amortizeru ne znaci da ne valja ja kad sam menjao jedan je bio ko nov a drugi uopste nije valjao a spolja su identicno izgledali.

A kakvog lufta ima amortizer aksialnog ili radialnog? Ako je ovo drugo onda se razlokala ta gumena biksna ili vec kako je zovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uopste mogao da ga pomerim, zapekao, mada nisam imao kljuc nego samo klesta (ovde nemam nista od alata, moracu da kupim jedan komplet kljuceva). Za maticu nisam bas siguran da ima sa gornje strane amorta, dole ima ali gore nisam bas siguran?!

Amort se pomalo okrece oko svoje ose u gornjoj polovini, koliko mu guma dozvoljava, i pomera se duž gornjeg šrafa, od i ka točku.

Ma mora da se menja definitivno, u KIT komercu je 1690 din neki italijanski amort, mora naravno u paru da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi rekao da se ostetila loza na safu i da treba da se menja i saf i matica, kad se stave ispravni i stegnu amortizer nebi trebao da ima lufta uopste.U Bgd-u imas automehanicarskih radnji kolko oces ,oteras lepo i da ti vidi sta da menjas da ne bacas pare bezveze.Zamena amortizera je oko 400-500 dinara a taj saf ce da ti zameni jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sraf ti normalno stoji,tako treba.matice ne postoje ni na gornjem ni na donjem srafu-navoj je u garoseriji gore a u mostu dole.klestima odvrtati srafove a narocito na amortizeru je nemoguc posao.gornji sraf bi trebalo da je za gedoru ili kljuc 15mm a donji 18mm najcesce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na preciznom odgovoru.

Ma znam da je nemoguce, klestima sam probao cisto da vidim da li je slobodan, tj odvijen, bez zapinjanja da ne proklize, video da je stegnut i odustao.

Jel imao neko iskustva sa amortizerima iz KIT Komerca po ceni od 1690 din? Na pitanje koja su marka dobio sam odgovor "Italijanski"

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amortizeri zamenjeni kod Mikija, drugi auto mogu reci. Amortizeri su malo tvrdji ali mi sada auto deluje mnogo utegnutije i nema vise onog lupanja.

Ja prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj neki koristan savet,treba da zamenim opruge na puntu 1.2 16v sporting(2003god)

pa me zanima sta i kako da skinem oprugu i amortizer???

da li treba prvo sabiti oprugu pa izvaditi ili ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skineš kompletno sve,i amort i oprugu,treba ti alat za sabijanje opruge,da bi mogao izvaditi amortizer i postaviti novi.Ali pazi,opruga može vrlo lako da te povredi ako ne znaš šta radiš

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma za zadnje mi je problem :D

ne znam dal je potrebno prvo da je sabijem da bih je skinuo,video sam samo na blic kako izgleda :D

napred su zamenjeni,imam kandzu za sabijanje opruga...

a ako bas nmz ona pomocu kanapa i srafcigera :D  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...